Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy

Pielęgniarka zarażona koronawirusem! Opiekowała się zmarłą 57-latką chorą na COVID-19

Pielęgniarka, która miała kontakt ze zmarłą 56-latką z Poznania jest zarażona koronawirusem!

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce była 57-latka, która zmarła w szpitalu w Poznaniu. Jednak zanim do niego trafiła przebywała w szpitalu w Puszczykowie, a wcześniej zgłosiła się do lekarza rodzinnego z przeziębieniem, gdzie poinformowała o kontakcie z osobą wracającą z Włoch. Teraz okazało się, że jedna z pielęgniarek, która opiekowała się zmarłą kobietą, zarażoną wirusem SARS-Cov-2 sama ma koronawirusa. Test wyszedł pozytywnie.

Co z innymi pracownikami szpitala w Puszczykowie? Czy zostanie przeprowadzona kwarantanna?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Pielęgniarka zarażona koronawirusem!

Szpital w Puszczykowie poinformował, że jedną z osób zarażonych koronawirusem jest pielęgniarka, która miała kontakt z 57-letnią śmiertelną ofiarą wirusa. Stan zmarłej kobiety od początku był ciężki również za sprawą chorób towarzyszących, jednak zanim 8 marca trafiła na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu najpierw zgłosiła się do przychodni z przeziębieniem, gdzie zgłosiła, że miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

Została skierowana do szpitala zakaźnego, ale tam nie została przyjęta i trafiła do szpitala w Puszczykowie, gdzie znalazła się na oddziale internistycznym, skąd przeniesiono ją do izolatki. To oznacza, że zanim została odizolowana miała kontakt z wieloma ludźmi!

Na skierowaniu umieszczona została adnotacja o konsultacji z lekarzem oddziału zakaźnego, który nie ustalił wskazań do przesłania na ten oddział. Pacjentka przebywała w oddziale SOR na sali obserwacyjnej, skąd została przewieziona na oddział internistyczny i położona na sali intensywnej opieki medycznej (...) następnie przeniesiona do izolatki, w której przebywała do 8 marca" – poinformował szpital w Puszczykowie.

Pielęgniarka z oddziału internistycznego w szpitalu w Puszczykowie jest obecnie jedyną osobą, mającą kontakt z zarażoną 57-latką, u której test na koronawirusa wyszedł dodatni. Jednak ze względów bezpieczeństwa Sanepid otrzymał listę wszystkich pacjentów i personelu medycznego, którzy mieli kontakt z zarażoną kobietą. Wszyscy mają być objęci kwarantanną!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?! 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Pracownicy medyczni są wyjątkowo narażeni na kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem!

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News

 

Zobacz także
Szumowski o zmarłej pacjentce

Koronawirus w Polsce, 16.03. Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. Ile chorych w Polsce?

Papież Franciszek pobłogosławił pusty Plac Św. Piotra. Symbol pandemii koronawirusa w Europie

Symbol pandemii koronawirusa: Papież Franciszek pobłogosławił pusty plac Św. Piotra 

 

Badania na koronawirusa
East News
Newsy
Zmarła na koronawirusa 37-latka była przedszkolanką! Miała zataić informację o kontakcie z osobą z Włoch
Zmarła na koronawirusa 37-latka była przedszkolanką! Miała zataić informację o kontakcie z osobą z Włoch

Jak potwierdziło ministerstwo zdrowia, w niedzielę zmarła 37-letnia kobieta zarażona koronawirusem. Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie #koronawirus i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia - potwierdziło ministerstwo. Teraz okazuje się, że kobieta pracowała jako przedszkolanka. RMF FM, powołując się na Powiatowego Inspektora Sanitarnego, informuje że w związku ze zgonem kobiety sto osób w powiecie kaliskim objęto kwarantanną. Są wśród nich dzieci. Zobacz także:  Czy wszyscy powinniśmy nosić maseczki? W Czechach już są obowiązkowe! Zmarła na koronawirusa kobieta była przedszkolanką Jak już pisaliśmy , kobieta zarażona koronawirusem najpierw trafiła do szpitala w Wolicy koło Kalisza. Przebywała tam kilka dni. Gdy jej stan się pogorszył, 37-letnią pacjentkę przewieziono do szpitala w Poznaniu. W niedzielę rano zmarła.. Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał, chora zmarła - powiedział w RMF FM Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Decyzją władz sanitarnych 14-dniową kwarantanną objęto sto osób, które miały kontakt ze zmarłą. W tym również dzieci z jej przedszkola. Szpital w Wolicy został zamknięty. Miała kontakt z osobą z Włoch Jak podała TVP3 Poznań, kobieta miała kontakt z osobą przebywającą we Włoszech. Ale rodzina miała zataić tę informację. Miała kontakt z kuzynem, który jest kierowcą TIR-a. Jeździł on do Włoch i prawdopodobnie on jest źródłem zakażenia - TVP3 cytuje Sławomira Wysockiego, dyrektora Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ...

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Pierwsza ofiara śmiertelna. Nie żyje pacjentka ze szpitala w Poznaniu!
Nie żyje kobieta zarażona koronawirusem! To pierwsza śmiertelna ofiara grożnego wirusa w Polsce. 

Nie żyje kobieta zarażona koronawirusem! To pierwsza śmiertelna ofiara grożnego wirusa w Polsce. O  śmierci kobiety poinformowali przedstawiciele władz Poznania. Według doniesień mediów kobieta miała 57 lat. Pacjentka trafiła do szpitala w Poznaniu w minioną niedzielę (8 marca) i od samego początku była w krytycznym stanie-  wprowadzono ją w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety, jak już wiemy kobiety nie udało się uratować. Podczas konferencji prasowej władze Poznania zdementowały plotki dotyczące córki zmarłej kobiety. Przedstawiciele miasta zapewniają, że córka zmarłej kobiety nie była nauczycielką- takie informacje ponoć pojawiły się wcześniej w sieci.  Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce Według informacji TVN24 zmarła kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem. Zmarła pacjentka miała mieć jednak kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. 57-latka miała pracować w poradni psychologiczno- psychiatrycznej w Dębcu.  Przypominamy, że w rodzinie kobiety zdiagnozowano również inne przypadki koronawirusa. Wirus został wykryty również u jej męża i córki. Według doniesień mediów ich stan jest określany jako dobry.  Dotarły do mnie tragiczne wieści z Poznania. Stało się to, czego się obawialiśmy- podczas konferencji prasowej powiedział Andrzej Duda. Mamy pierwszą osobę, która zmarła na skutek zachorowania na koronawirusa. Przekazuję wyrazy współczucia dla najbliższych- dodał prezydent.  Bliskim zmarłej kobiety składamy kondolencje.  Przypominamy, że do tej pory w Polsce zdiagnozowano 47 przypadków zarażenia koronawirusem.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już...

Pierwsza ofiara śmiertelna w Polsce
Newsy
Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy?
Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Jak zachorowała? Czy była z grupy podwyższonego ryzyka?

Tragiczne wieści z Poznania. Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem.  Miała 57 lat. Koronawirusa potwierdzono u niej już w poniedziałek. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od początku jej stan określano jako ciężki. Jakie miała objawy? Poznajcie szczegóły! Koronawirus w Polsce. Co wiemy o pierwszej ofierze koronawirusa?  57-letnia kobieta trafiła do szpitala 8 marca, z objawami zapalenia płuc: Pacjentka ma ostrą niewydolność oddechową i objawy ciężkiego zapalenia płuc. Jest podłączona do respiratora i wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Czyli najwyższy stan powagi - mówił Onetowi Stanisław Rusek, rzecznik prasowy szpitala im. J. Strusia. W jaki sposób zachorowała? Jak podaje TVN 24 pacjentka kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Sama nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, u której wykryto koronawirusa. Zakażeni są mąż i córka pacjentki. Mąż kobiety jest pracownikiem miejskiej spółki wodociągowej w Poznaniu. Córka, w wieku 25 lat, ma się dobrze. Wiceprezydent Poznania zaprzeczył, że jest nauczycielką w jednej ze szkół. Stacja poinformowała również, że 57-letnia pacjentka miała inne, bardzo poważne schorzenia. Nie podano jednak żadnych szczegółów. Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinie: Stało się to, czego się obawialiśmy. Mamy pierwszą osobę, która zmarła na wskutek zachorowania. Przekazuję wyrazy współczucia dla najbliższych. O godzinie 13. Będzie spotkanie z mediami z ministrem zdrowia, wtedy pan minister przekaże wszystkie informacje - powiedział Andrzej Duda. Jest pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce. Kobieta miała 57 lat.  

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner