Paulina Młynarska w łóżku z psem
Facebook

Paulina Młynarska przeszła podwójną mastektomię, a teraz apeluje do mediów! Dziennikarka opublikowała w sieci poruszający wpis

Paulina Młynarska w łóżku z psem
Facebook

Paulina Młynarska opublikowała na Facebooku nowy wpis, w którym zwraca się z apelem do mediów i zdradza, jak się dziś czuje po podwójnej mastektomii. Kilka dni temu dziennikarka za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznała, że lekarze wykryli u niej zmiany morfologiczne, które świadczyły o tym, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że w przyszłości zachoruje na złośliwego raka piersi. Paulina Młynarska podjęła trudną wówczas decyzję o usunięciu oby piersi.

Paulina Młynarska odpoczywa po operacji

Paulina Młynarska w swoim wpisie o podwójnej mastektomii nie ukrywała, że wahała się, czy w ogóle informować o tym opinie publiczną. Dziennikarka zrobiła to jednak, żeby zwrócić uwagę kobiet na temat badań, które mogą uratować ich życie.

Wahałam się czy o tym pisać. Jednak pomyślałam, że jeśli choć jedna/ jeden z Was weźmie to sobie do serca, to warto. Za mną podwójna profilaktyczna mastektomia. Nie wchodząc w szczegóły, jakiś czas temu odkryto u mnie zmiany morfologiczne, których obecność świadczy o wysokim ryzyku zachorowania na złośliwego raka piersi w przyszłości. Na tym etapie, miałam jeszcze wybór. Mogłam zdecydować się na ścieżkę „zachowawczą”, czyli branie leków przez długie lata i częste badania kontrolne, lub na „ostre cięcie” - leczenie operacyjne z jednoczesną rekonstrukcją plastyczną. Rozważanie tej alternatywy było bardzo trudnym procesem. Nie ma bowiem bezwzględnych wskazań do profilaktycznej mastektomii - napisała wówczas Paulina Młynarska. 

Teraz dziennikarka opublikowała w sieci nowy wpis, w którym zwróciła się do kolegów z mediów. Pualina Młynarska zdradziła przy okazji, jak się dziś czuje.

Koleżanki i koledzy z mediów! Bardzo proszę, nie dzwońcie i nie piszcie do mnie z prośbami o komentarz, wywiad itp. Odpoczywam, goję ranę. Wszystko czym chciałam się podzielić na ten moment, zostało powiedziane i przedrukowane po 100 razy przez wszystkie media. Jestem przeszczęśliwa, że dzięki temu tyle osób obiecuje, że pójdzie się zbadać: cytologia, usg, mammografia, czy cokolwiek, co po prostu trzeba zrobić. To jest najważniejsze. 🙌Dziękuję za zrozumienie🙏- czytamy na Facebooku.

Paulinie Młynarskiej życzymy dużo zdrowia! 

Zobacz także: Małgorzata Rozenek-Majdan ma za sobą dwie operacje biustu. Teraz planuje kolejną! Zdradziła szczegóły

Paulina Młynarska opublikowała w sieci nowy wpis. 

 

 

Koleżanki i koledzy z mediów! Bardzo proszę, nie dzwońcie i nie piszcie do mnie z prośbami o komentarz, wywiad itp....

Opublikowany przez Paulina Młynarska Czwartek, 4 marca 2021

 

Dziennikarka  zaledwie kilka dni temu poinformowała, że przeszła podwójną mastektomię. 

Paulina Młynarska w białej bluzce
EastNews

 

Więcej na temat Paulina Młynarska
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48