Otwarcie teatru w Krakowie
fot. Bartek Barczyk
Newsy

Otwarcie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie po pandemii koronawirusa! „OTWIERAMY głowy!”

Wielkie otwarcie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie! Już 19 czerwca plenerowy koncert „OTWIERAMY głowy!”.

Wszyscy potrzebujemy sztuki i dobra, które ona wnosi w nasze życie. Tym bardziej teraz, po tygodniach izolacji i intensywnego funkcjonowania w świecie wirtualnym. Tęsknimy, dlatego OTWIERAMY! Otwieramy możliwość spotkań. Otwieramy magiczne światy. Otwieramy serca. Otwieramy głowy. Otwieramy nasz Teatr.

"Hotel Paradise": Vanessa i Mateusz nie są razem! "Budowaliśmy relację, ale.."

Wielki koncert z okazji otwarcia teatru!

W piątek, 19 czerwca o godz. 20:30 zapraszamy na wyjątkowy plenerowy koncert „OTWIERAMY głowy!”. Będą to piosenki z naszych spektakli zaprezentowane tylko ten jeden raz. Przed Teatrem. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. W reżimie sanitarnym, ale znowu razem, znowu na żywo. Czekaliśmy na ten moment długo. Mamy nadzieję, że Wy również. Dlatego spotkajmy się. W bezpieczny sposób przenieśmy się do muzycznych światów z naszych przedstawień. Otwórzmy głowy. Na nowe.

Jak uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu?

Sto pierwszych osób, które kupi bilety na nasze czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Ponadto przygotowaliśmy dodatkową pulę biletów do zakupu. Bilety już dostępne są w sprzedaży online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza w godz. 10:00 – 14:00 w teatralnym budynku przy Placu Św. Ducha 1 (wyłączając 11 i 12 czerwca). Koncert „OTWIERAMY głowy!” będzie zaprezentowany w ramach obchodów Dni Małopolski.

Partner Teatru, krakowska firma Bielenda Kosmetyki Naturalne przygotowała dla każdego Widza koncertu poręczny, antybakteryjny żel do higieny rąk.

Jakie spektakle będzie można zobaczyć w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie?

Zaczynamy koncertem, a następnie wracamy ze spektaklami na żywo. W okresie letnim będziemy grać dla Was na wszystkich trzech scenach. Od 19 czerwca do końca lipca będziecie mogli zobaczyć spektakle: „Chory z urojenia” (czy jest lepszy tytuł na start? ) – widzowie pierwszego spektaklu ( 20 czerwca) otrzymają unikatowy kolekcjonerski bilet z autografem Andrzeja Grabowskiego, grającego w tym spektaklu główną rolę, „Born by Boney M.”, „Hamlet”, „Smok”, „Imię róży”, „Lalka”, „Bóg mordu”, „Turnus mija, a ja niczyja”, „Miłość”, „Wojna polsko–ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Bóg, ja i pieniądze”, „O kotach” oraz pokazy grupy IMPRO KRK. Ten osobliwy sezon zamkniemy dwoma przedpremierowymi pokazami „Ameri cane” , spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią. Na Scenę MOS wraca także Sztuka Myślenia.

Otwarcie teatru w Krakowie
fot. Monika Stolarsk

O wszystkim, co mamy dla Was zaplanowane będziemy informować na bieżąco na teatralnych social mediach, a wszystkie szczegóły ( łącznie z regulaminem przebywania w Teatrze) znajdziecie na stronie internetowej Teatru: www.teatrwkrakowie.pl Chodźcie do nas. Stęskniliśmy się bardzo. Bądźmy razem w Teatrze – OTWARCI. 

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego kroku w stronę normalności, który przygotowaliśmy na zakończenie kwarantanny 2020 roku.

Otwarcie teatru w Krakowie
fot. Monika Stolarsk

Zobacz także
Konferencja o koronawirusie w Polsce

Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Gwiazdy na urodzinach Teatru

Plejada gwiazd na urodzinach teatru. Ada Kalska przyćmiła wszystkich? Co za kreacje!

 

„Powder Her Face”
Krzysztof Bieliński
Newsy
AKTUALIZACJA Wygraj zaproszenie na operę „Powder Her Face” Mariusza Trelińskiego. KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
AKTUALIZACJA Wygraj zaproszenie na operę „Powder Her Face” Mariusza Trelińskiego. KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Weź udział w naszym wyjątkowym konkursie! Mamy dla Was 20 podwójnych zaproszeń na operę „Powder Her Face” Mariusza Trelińskiego w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Daty spektakli: 13.10.2015 o godz. 19.00 (10 podwójnych zaproszeń) oraz 15.10.2015 o godz. 19.00 (10 podwójnych zaproszeń).   Wystarczy, że odpowiesz nam na poniższe pytanie i w jednym zdaniu uzasadnisz, dlaczego bilety do teatru powinny trafić do Ciebie. Opera „Powder Her Face” powstała na podstawie prawdziwej historii życia pewnej kobiety. ZADANIE KONKURSOWE: Odpowiedz na pytanie, kim jest główna bohaterka opery? Oraz uzasadninij w jednym zdaniu, dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać bilet.   Na odpowiedzi  czekamy do dnia 13.10.2015 r. do g. 12.00. Odpowiedzi należy wysyłać na adres: konkurs@party.pl   Prosimy koniecznie dopisać wybraną datę spektaklu! Zaproszenia będą do odebrania w recepcji teatru na przeciwko kas na nazwiska laueratów. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Regulamin konkursu: www.regulaminy.edipresse.pl   POWODZENIA!   AKTUALIZACJA 13.10.2015 Konkurs został rozstrzygnięty. Laureatów o wynikach powiadomiliśmy, wysyłając informacje na podane w zgłoszeniu adresy mailowe. Serdecznie gratulujemy!

East News
Newsy
Janusz Józefowicz obawia się bankructwa swojego teatru przez koronawirusa!
Janusz Józefowicz boi się, że jego teatr zbankrutuje. Dyrektor Teatru Studio Buffo zaapelował do widzów, aby nie żądali zwrotu pieniędzy za niezrealizowane spektakle

Pandemia koronawirusa trwa i niestety dotarła również do Polski. Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań i ryzyko rozprzestrzeniania się groźnego wirusa, polski rząd zdecydował się na zamknięcie placówek oświatowych i kulturalnych. Z tego też względu nie mogą odbywać się spektakle teatralne. Janusz Józefowicz, dyrektor Teatru Studio Buffo zaapelował do widzów, aby nie żądali zwrotu pieniędzy za bilety! Zobaczcie oświadczenie znanego reżysera teatralnego.  Zobacz także:  Z okazji 60. urodzin Janusz Józefowicz zabrał żonę i córkę na wakacje. Jak dziś wygląda Kalinka? Zobacz! Janusz Józefowicz przez pandemię koronawirusa, obawia się bankructwa Teatru Studio Buffo! Każdego dnia dowiadujemy się o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Niestety chorych przybywa w coraz szybszym tempie, dlatego rząd już w ubiegłym tygodniu zadecydował się o zamknięciu między innymi kin, oper i teatrów. Niestety wielu artystów pozostało w tym momencie bez pracy i bez środków do życia. Najgorsze jest to, że tak naprawdę nie wiadomo, czy po 14. dniach wszystko wróci do działania. To naprawdę wyjątkowo trudny czas dla całej, polskiej kultury. Głos w tej sprawie postanowił zabrać Janusz Józefowicz . Dyrektor Teatru Studio Buffo jest bardzo zaniepokojony obecną sytuacją.  To ciężki czas dla nas wszystkich. Zdarzenia ostatnich dni postawiły nas w sytuacji niezwykle trudnej, wymagającej od nas zmiany dotychczasowego życia. Wszyscy staramy się zachować spokój i zdrowy rozsądek, co nie jest łatwe, kiedy wszystko wywraca się do góry nogami. [...] Troska o życie, zdrowie i utrzymanie rodziny w tych czasach oddala Was od myślenia o zabawie, rozrywkach, o Teatrze Studio Buffo. Ale wszyscy mamy nadzieję, że to się wkrótce skończy. I kiedy uporacie się już z...

Newsy
Dziś mija 25 lat od premiery musicalu „Metro”. Sprawdź, czego nie wiesz o kultowym spektaklu!
Dziś mija 25 lat od premiery musicalu „Metro”. Sprawdź, czego nie wiesz o kultowym spektaklu!

Kiedy 25 lat temu „Metro” wystawiano w Teatrze Dramatycznym, kolejki po bilety sięgały kilkaset metrów. Nic dziwnego, każdy chciał zobaczyć pierwszy, całkowicie polski musical, w którym aktorzy nie tylko świetnie śpiewali, ale także prezentowali na scenie techniki tańca nieznane dotąd w Polsce. Spektakl szybko zyskał grono wiernych wielbicieli, a ci najbardziej zagorzali obejrzeli musical ponad 300 razy! Fani przyjeżdżali do Warszawy z całej Polski, czekali na swoich ukochanych aktorów godzinami, m.in. na Edytę Górniak , Katarzynę Groniec , Basię Melzer , Roberta Janowskiego czy Dariusza Kordka , by po występie wziąć autograf i choć chwilę z nimi porozmawiać. W rozmowie z magazynem „Party”, Janusz Józefowicz zdradził, że gdy kompletował obsadę, nikt nie wróżył im sukcesu. Po pierwsze nikt, nie wierzył w sukces przedstawienia . Po drugie ­nie było w Polsce aktorów, którzy jednocześnie świetnie tańczą i śpiewają. Ale to co ćwierć wieku temu zrobił Józefowicz wstrząsnęło aktorskim światkiem . Powód? Jako pierwszy reżyser w Polsce rozpoczął otwarte castingi, na które mógł się zgłosić każdy człowiek z ulicy, który ma talent! Przez dwa lata udało mu się wybrać sto osób, które… Podzieliliśmy ich na grupy i zamknęliśmy na AWF-ie, gdzie godzinami przygotowywali się do premiery. Wymagałem od nich dyspozycyjności i całkowitego poświęcenia – powiedział „Party” Józefowicz. Wielu aktorów do dziś nazywa Janusza Józefowicza tyranem, całkowicie poświęconym idei. Dlaczego? - Na czas prób kazałem wszystkim pożegnać rodziny i przyjaciół. Był zakon i… ciężka praca – tłumaczy Józefowicz. Gdyby spisać całą historię „Metra” i jego...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner