oświadczenie TVP w sprawie mundialu
youtube

Kilka godzin temu rozpoczęły się najważniejsze rozgrywki piłkarskie na całym świecie. W Brazylii wystartowały właśnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, w których niestety nie wystartuje nasza reprezentacja. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jedna z najchętniej oglądanych imprez sportowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przed meczem otwarcia pomiędzy Brazylią i Chorwacją, widzowie mogli podziwiać piękną ceremonię otwarcia imprezy - jak się okazało chwilę później, nie wszyscy.

Transmisją Mundialu w Polsce zajęła się Telewizja Polska. Z pewnością wielu kibiców, było rozczarowanych kiedy włączyło TVP Sport i zamiast występu Jennifer Lopez, zobaczyło studio w którym komentatorzy omawiali to, co dzieje się w Brazylii. Początkowo mówiło się o tym, że brak przekazu spowodowany jest problemami technicznymi na całym świecie. Kiedy jednak widzowie zauważyli, że tylko u nas wystąpiły takie zakłócenia, TVP wydało specjalne oświadczenie na Facebooku. 
 

Informuję, że przyczyną zrywania sygnału z Ceremonii Otwarcia MŚ w piłce nożnej podczas transmisji w Telewizji Polskiej było uszkodzenie linii przesyłowej (łącza optycznego) łączącej Brazylię z Polską, zestawionej na specjalne zamówienie TVP przez Europejską Unię Nadawców (EBU). Po awarii w biurze TVP w Rio de Janeiro podjęte zostały natychmiastowe działania mające na celu dostarczenie sygnału do TVP drogą satelitarną. EBU ma świadomość, że cała sytuacja miała miejsce z ich winy. Jednocześnie wzięła na siebie odpowiedzialność za całą sytuację w związku z wyżej wymienionymi działaniami z ich strony. - pisze rzecznik prasowy TVP, Jacek Rakowiecki
 

Kibice nie uwierzyli w te tłumaczenia, a wy?

Zakończony przed chwilą mecz Brazylia - Chorwacja zakończył się wynikiem 3:1. 

Zobacz: Tak wyglądała ceremonia otwarcia Mundialu. Tego nie zobaczyli Polacy 

Gwiazdy na premierze filmu o Mundialu:

Więcej na temat TVP Mundial