Romuald Lipko nie żyje
East News

Ostatni wywiad Romualda Lipko. Wiedział, że odchodzi?

Romuald Lipko nie żyje
East News

Nie żyje Romuald Lipko, współzałożyciel legendarnej grupy Budka Suflera. Muzyk od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotworową. Mimo determinacji i wielkiego wsparcia rodziny oraz przyjaciół, nie udało mu się pokonać raka. Romuald Lipko zmarł w wieku 69 lat.

Całkiem niedawno muzyk pojawił się wraz z żoną w programie "Uwaga! Kulisy sławy", gdzie opowiadał między innymi o reaktywacji zespołu Budka Suflera. Romuald Lipko zdradził także, w jaki sposób dowiedział się o swojej chorobie.

Romuald Lipko o swojej chorobie

Gdy okazało się, że Krzysztof Cugowski postanowił opuścić szeregi Budki Suflera, jego koledzy z zespołu byli w szoku. Tym bardziej, że muzycy nie chcieli jeszcze zejść ze sceny. Dlatego niedługo potem uznali, że reaktywują grupę, zapraszając do wspólnego grania zaprzyjaźnionych artystów, w tym między innymi Felicjana Andrzejewskiego, Urszulę czy też Izabelę Trojanowską.

Niestety, ich decyzja zbiegła się w czasie z przerażającą diagnozą, którą usłyszał Romuald Lipko. Lekarze wykryli u niego nowotwór. 

Zżółkły mężowi białka oczu i ja już wiedziałam, że coś się złego dzieje. Następnych kilka dni było potwierdzeniem choroby nowotworowej. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba - wspominała żona Romualda Lipko, Dorota, w rozmowie z reporterem "Uwagi!". 

To jest wiadomość taka, która ma w sobie przede wszystkim bardzo złą cechę. Ona zawiadamia o tym, że dzieje się coś, co ma przerwać to, co ci zostało dane jako twoje najpiękniejsze ludzkie prawo - prawo do życia - dodał Romuald Lipko. 

Żona muzyka przyznała jednak, że była zaskoczona, jak jej mąż zareagował na tak złe wieści. Okazuje się, że Romuald Lipko przyjął diagnozę z wielką dozą pokory. Nie brakowało jednak trudnych chwil...

Był moment dramatu. Ja to widziałam. Znam męża na tyle długo, że wiem, że i taki moment był. Trwał bardzo krótko. Powiedział mi: Musimy sobie dać radę. I to były dla mnie słowa, które mi dodały bardzo dużo otuchy i wiary w to, że nam się to uda - zaznaczyła Dorota Lipko. 

Romuald Lipko leczył się nie tylko w Polsce, ale również w Magdeburgu. Odskocznią była dla niego muzyka. Jeśli tylko zdrowie mu na to pozwalało, występował wraz z przyjaciółmi na scenie. Wszyscy do końca wierzyli, że uda mu się pokonać chorobę i będzie mógł w pełni cieszyć się z rodziny, ukochanej wnuczki i syna. 

Niestety, odszedł w nocy 7 lutego...

Romuald Lipko nie żyje
East News

Do końca był otoczony przyjaciółmi!

Romuald Lipko i Izabela Trojanowska
East News

Takiego go zapamiętamy...

Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko
East News

 

Więcej na temat Romuald Lipko Budka Suflera
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00