Romuald Lipko nie żyje
East News
Newsy

Ostatni wywiad Romualda Lipko. Wiedział, że odchodzi?

Romuald Lipko w "Uwadze! Kulisach sławy" opowiedział o swojej chorobie. Wiedział, że umiera?

Nie żyje Romuald Lipko, współzałożyciel legendarnej grupy Budka Suflera. Muzyk od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotworową. Mimo determinacji i wielkiego wsparcia rodziny oraz przyjaciół, nie udało mu się pokonać raka. Romuald Lipko zmarł w wieku 69 lat.

Całkiem niedawno muzyk pojawił się wraz z żoną w programie "Uwaga! Kulisy sławy", gdzie opowiadał między innymi o reaktywacji zespołu Budka Suflera. Romuald Lipko zdradził także, w jaki sposób dowiedział się o swojej chorobie.

Romuald Lipko o swojej chorobie

Gdy okazało się, że Krzysztof Cugowski postanowił opuścić szeregi Budki Suflera, jego koledzy z zespołu byli w szoku. Tym bardziej, że muzycy nie chcieli jeszcze zejść ze sceny. Dlatego niedługo potem uznali, że reaktywują grupę, zapraszając do wspólnego grania zaprzyjaźnionych artystów, w tym między innymi Felicjana Andrzejewskiego, Urszulę czy też Izabelę Trojanowską.

Niestety, ich decyzja zbiegła się w czasie z przerażającą diagnozą, którą usłyszał Romuald Lipko. Lekarze wykryli u niego nowotwór. 

Zżółkły mężowi białka oczu i ja już wiedziałam, że coś się złego dzieje. Następnych kilka dni było potwierdzeniem choroby nowotworowej. Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba - wspominała żona Romualda Lipko, Dorota, w rozmowie z reporterem "Uwagi!". 

To jest wiadomość taka, która ma w sobie przede wszystkim bardzo złą cechę. Ona zawiadamia o tym, że dzieje się coś, co ma przerwać to, co ci zostało dane jako twoje najpiękniejsze ludzkie prawo - prawo do życia - dodał Romuald Lipko. 

Żona muzyka przyznała jednak, że była zaskoczona, jak jej mąż zareagował na tak złe wieści. Okazuje się, że Romuald Lipko przyjął diagnozę z wielką dozą pokory. Nie brakowało jednak trudnych chwil...

Był moment dramatu. Ja to widziałam. Znam męża na tyle długo, że wiem, że i taki moment był. Trwał bardzo krótko. Powiedział mi: Musimy sobie dać radę. I to były dla mnie słowa, które mi dodały bardzo dużo otuchy i wiary w to, że nam się to uda - zaznaczyła Dorota Lipko. 

Romuald Lipko leczył się nie tylko w Polsce, ale również w Magdeburgu. Odskocznią była dla niego muzyka. Jeśli tylko zdrowie mu na to pozwalało, występował wraz z przyjaciółmi na scenie. Wszyscy do końca wierzyli, że uda mu się pokonać chorobę i będzie mógł w pełni cieszyć się z rodziny, ukochanej wnuczki i syna. 

Niestety, odszedł w nocy 7 lutego...

Romuald Lipko nie żyje
East News

Do końca był otoczony przyjaciółmi!

Romuald Lipko i Izabela Trojanowska
East News

Takiego go zapamiętamy...

Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko
East News

Zobacz także
Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko

Krzysztof Cugowski żegna Romualda Lipko: "Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel..."

Romuald Lipko nie żyje

Nie żyje Romuald Lipko! Lider kultowej "Budki Suflera" miał 69 lat 

 

Zbigniew Wodecki nie żyje
EastNews
Newsy
Zbigniew Wodecki nie żyje. Niecały rok temu mówił: "Dopóki stoję, będę robił karierę!" Piękny WYWIAD
Zbigniew Wodecki nie żyje. Niecały rok temu mówił: "Dopóki stoję, będę robił karierę!" Piękny WYWIAD

Zbigniew Wodecki jeszcze niecały rok temu był pełen sił. W wywiadzie udzielonym dla Newserii w grudniu 2016 roku podkreślał, że czuje się dobrze i dawał sobie jeszcze minimum pięć lat grania dla publiczności na scenie... Niestety los nie był łaskawy dla artysty. Wodecki po udarze zmarł w poniedziałek 22 maja.   WIĘCEJ:  Czy pamiętasz największe hity Zbigniewa Wodeckiego? To nie tylko "Pszczółka Maja" czy "Chałupy Welcome" Głosuj na swoją ulubioną piosenkę! Jestem w tym wieku, że na wszelki wypadek co roku od 10 lat robię jubileusz. Nie wiem, kiedy zacząłem koncertować. Nie wiem, czy się liczy samo śpiewanie, czy liczyć od szkoły, gdzie grałem już w kameralnych zespołach   –  mówił Zbigniew Wodecki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle jeszcze w grudniu 2016 roku. Co jeszcze powiedział? Teraz, kiedy go słuchamy, łzy cisną nam się do oczu. Więcej wzruszających cytatów usłyszycie w materiale wideo...   Rodzinie i najbliższym przyjaciołom składamy kondolencje.     Kochany przez fanów i gwiazdy... Tak zapamiętamy Zbigniewa Wodeckiego!   "Wszystko we mnie krzyczy, wrzeszczy, płacze…" - gwiazdy żegnają Zbigniewa Wodeckiego!   Zbigniew Wodecki nie żyje: "Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał..."   Byli ze sobą 46 lat... Wzruszająca historia miłości Zbigniewa i Krystyny Wodeckich   Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego?   Jeden z ostatnich wywiadów Wodeckiego. Już rok temu planował zakończenie kariery...   Zbigniew Wodecki nie żyje. Niecały rok temu mówił: "Dopóki stoję, będę robił karierę!" Piękny WYWIAD     Zbigniew Wodecki nie żyje.

Romuald Lipko nie żyje
Newsy
Pogrzeb Romualda Lipko. Wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie artysty
Nie żyje Romuald Lipko. Poznaliśmy datę i miejsce ostatniego pożegnania artysty.

Nie żyje Romuald Lipko - słynny muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista zmarł w nocy 6 lutego w wieku 69 lat. Artysta przegrał wielomiesięczną walkę z chorobą nowotworową . Znane są już szczegóły dotyczące pogrzebu muzyka. Informacje przekazała Budka Suflera za pośrednictwem mediów społecznościowych.  Zobacz także:  Krzysztof Cugowski żegna Romualda Lipko: "Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel..." Pogrzeb Romualda Lipko - poznaliśmy datę i miejsce ostatniego pożegnania muzyka Wiadomość o śmierci Romualda Lipko obiegła media w nocy z czwartku na piątek. Na oficjalnym profilu zespołu Budka Suflera pojawiła się informacja o odejściu artysty.  Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera. Znane są już szczegóły dotyczące pogrzebu muzyka. Informacje dotyczące ostatniego pożegnania artysty także zostały przekazane przez zespół Budka Suflera. Romuald Lipko spocznie w swoim rodzinnym mieście, Lublinie. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę, 12 lutego o godzinie 13:00. Msza żałobna zostanie odprawiona w Archikatedrze Lubelskiej.  Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe Romualda Lipko odbędą się w najbliższą środę, 12 lutego. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie - czytamy w komunikacie zespołu Budka Suflera. Śmierć tak wybitnego muzyka jest ogromną stratą dla środowiska artystycznego i...

Romuald Lipko choruje na raka
Newsy
Romuald Lipko walczy z nowotworem. Koledzy z Budki Suflera pokazali zdjęcie ze szpitala i proszą o pomoc
Romuald Lipko walczy z nowotworem. Koledzy z Budki Suflera pokazali zdjęcie ze szpitala i proszą o pomoc

Romuald Lipko, jeden z założycieli zespołu Budka Suflera, choruje na raka. Na oficjalnym Facebooku zespołu pojawiło się zdjęcie legendarnego artysty, który przebywa teraz w klinice w Niemczech. Koledzy z grupy piszą o początkach choroby muzyka, ale również proszą o wsparcie! W jakim stanie jest teraz 69-letni Romuald Lipko?  Zobacz też: Najnowsze - Romuald Lipko nie żyje Romuald Lipko choruje na nowotwór Wiadomość o chorobie lidera Budki Suflera pojawiła się na Facebooku w środę wcześnie rano. Koledzy z zespołu poinformowali fanów o tym, że Lipko jest teraz w szpitalu i walczy z chorobą nowotworową.  Bez ostrzeżeń i gróźb…Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową - czytamy.  Zobacz także:   Krzysztof Cugowski żegna Romualda Lipko: "Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel..." O chorobie muzyk dowiedział się kilka tygodni temu. Na początku artysta trafił do szpitala w Warszawie. Jednak tam lekarze nie podjęli się jego leczenia. Dlatego Romuald Lipko trafił do renomowanej kliniki w Niemczech. Muzycy z zespołu piszą, że jest realna szansa na pokonanie nowotworu: Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner