East News
1/6
East News

 

W dniach 8-11 czerwca odbędzie się 55. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Tym razem Telewizji Publicznej bez przeszkód udało się dojść do porozumienia z władzami miasta. Podczas specjalnej konferencji w maju zaprezentowano artystów, którzy pojawią się w amfiteatrze. Przez trzy dni na widzów czeka moc atrakcji nie tylko muzycznych, ale również... piłkarskich! TVP zdecydowało bowiem, że pierwszego dnia festiwalu (dziś, 8 czerwca) w Opolu jeden z koncertów zostanie przerwany ze względu na... transmisję towarzyskiego meczu Polska-Chile.

Takie rozwiązanie sprawi również, że w niejednym domu nie będzie walki o pilota albo dzielenia się rodzin na te, które oglądają festiwal w jednym pomieszczeniu, a mecz w innym. Wszyscy będą mogli zasiąść przed telewizorami, by posłuchać muzyki i sprawdzić, w jakiej formie są nasi piłkarze - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prezydenta Opola, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jak wygląda szczegółowy harmonogram 55. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu? Kto pojawi się na scenie? Tego dowiecie się z naszej galerii!

 

POLECAMY: Opole 2017 hitem czy porażką? Rodowicz czy Pietrzak? Kto przyciągnął 3,5 miliona widzów, a kto milion? Mamy wyniki!

2/6
East News

 

Festiwal w Opolu rozpocznie się o godzinie 20 od koncertu „Przebój na Mundial”. Zostanie on jednak przerwany po 40 minutach, ze względu na wspomniany mecz towarzyski Polska-Chile. Artyści ponownie wrócą na scenę o godzinie 22:35. Wśród muzyków, którzy zaprezentują swoje propozycje hitu na Mundial, zobaczymy zespół Pectus (na zdjęciu), KOMBI, InoRos, Orły.PL, Chucho & HCR, Rudnik oraz Blondyn i polscy fani z Irlandii.

Na widzów czekają także pozakonkursowe występy. Swoje mundialowe hity wyśpiewa między innymi Maryla Rodowicz, Bednarek Band, Andrzej Dąbrowski, Golden Life, Bogdan Łazuka, Złe Psy i Krzysztof Krawczyk.

To nie koniec atrakcji na piątkowy wieczór! O 23.45 wystartują Debiuty! Na scenie w Opolu wystąpią: Dollz, Girls on Fire, Goch., Krzysztof Iwaneczko, Kasia Lins, Karolina Micor, Siostry Melosik,  Michał Sołtan i Edyta Strzycka. Opole reprezentować będzie grupa Small Mechanics. Jesteście ciekawi, co jeszcze przygotowała dla was TVP? Sprawdźcie kolejny slajd!

3/6
East News

 

Sobotni wieczór w Opolu rozpocznie się od koncertu Premier. Widzowie TVP1 będą mogli obejrzeć występy artystów już od godziny 20:20. Tym razem Telewizja Publiczna nie przewidziała żadnych przerw. W konkursie wystartują nie tylko znani wykonawcy. Na scenie pojawią się także świeże twarze, jak choćby Marta Gałuszewska (na zdjęciu), która wygrała 8. edycję programu "The Voice of Poland". Oprócz niej usłyszmy także piosenki Future Folk, Tomasza Karolaka i Pączków w Tłuszczu, Kasy, Jakuba Krystyana, Oli Nizio, Tulii oraz Sławka Uniatowskiego.

W sobotę w Opolu zaplanowano również koncerty pozakonkursowe. Na scenie po raz kolejny pojawi się Krzysztof Krawczyk. Widzowie usłyszą także Macieja Miecznikowskiego i zespół Leszcze, Blue Cafe oraz Kasię Cerekwicką. Co jeszcze czeka na widzów sobotniego koncertu w Opolu? Sprawdź kolejny slajd!

4/6
East News

 

W sobotni wieczór czeka nas także koncert pt. „Ja to mam szczęście", podczas którego usłyszymy piosenki literackie i kabaretowe stulecia. Od 22 na scenie zaprezentują się takie gwiazdy, jak choćby Janusz Radek, Damian Ukeje, Przemysław Babiarz, Grażyna Auguścik, Katarzyna Żak, Natalia Sikora, Agata Nizińska (na zdjęciu), Krzysztof Kiljański, Elżbieta Romanowska, Edyta Geppert, Jacek Kawalec, Olga Bończyk, Paulina Gruszecka i Szymon Pejski.

Jak przedstawia się niedzielny harmonogram festiwalu w Opolu? Zobacz kolejne slajdy!

5/6
East News

 

W niedzielę 10 kwietnia w opolskim amfiteatrze o godzinie 20:20 odbędzie się koncert „Od Opola do Opola”. Impreza ma być podsumowaniem najważniejszych muzycznych wydarzeń, które miały miejsce od poprzedniego festiwalu. Na scenie zaprezentują się szalenie popularni artyści, na czele z Edytą Górniak, Kasią Kowalską, Gromeem (na zdjęciu), Margaret, Natalią Szroeder, Wandą i Bandą, Edytą Geppert, Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem, zespołem Red Lips, Sarsą, Stanisławą Celińską, Kortezem oraz Sławomirem.

Kogo jeszcze zobaczymy w niedzielę na festiwalu w Opolu? Sprawdź następny slajd!

6/6
East News

 

Festiwal w Opolu zakończy się koncertem pt. „Piosenka ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia”. Na tę okazję zaplanowano nowe aranżacje i duety artystów. Na scenie pojawi się m.in. Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Kombii, Natalia Szroeder, Ryszard Rynkowski, Red Lips, Damian Ukeje, Ifi Ude, Katarzyna Moś (na zdjęciu) i Łukasz Zagrobelny.

Festiwal w Opolu zakończy się wyjątkowo w poniedziałek koncertem muzyki alternatywnej, który rozpocznie się o godz. 21. Transmitować go będzie TVP Kultura. Będziecie oglądać?

Więcej na temat Opole