Pierwsza polska okładka Vogue Polska

HOT! Jest PIERWSZA historyczna okładka polskiego Vogue! Kto się na niej znalazł? Będziecie zaskoczeni! ZOBACZ!

Pierwsza polska okładka Vogue Polska

 

Już jest! W sieci na Facebooku i Instagramie polskiego Vogue pojawiła się pierwsza, historyczna wręcz okładka polskiej edycji kultowego magazynu o modzie! Znalazły się na niej dwie polskie top modelki - Anja Rubik oraz Małgosia Bela, która jest również twarzą tytułu (w redakcji pełni funkcję redaktor współpracującej) i pracowała przy powstaniu polskiej edycji. W tle - Pałac Kultury i Nauki! Podoba się Wam?

 

Zobacz: Będzie polska edycja Vogue'a! Wiemy, która polska modelka będzie naczelną...

 

Okładka polskiego Vogue z Anją Rubik i Małgosią Belą!

 

Za zdjęcie odpowiada legendarny fotografik - Juergen Teller. Za stylizacje modelek odpowiada Alastair McKimm, który na co dzień pełni funkcję szefa działu mody w brytyjskiej edycji prestiżowego magazynu i-D. Angielski stylista postanowił ubrać obie polskie supermodelki w ubrania z kolekcji francuskiego domu mody Céline na sezon wiosnę/lato 18. Na okładce Vogue Polska Anja Rubik ma na sobie czarną, warstwową sukienkę z bawełny i satyny. Z kolei Małgorzata Bela ma na sobie granatowy, asymetryczny trencz z przeskalowanymi ramionami i mocno podkreśloną talią.

 

Ubrania z okładki Vogue Polska

 

Tym samym do stylizacji pierwszej okładki nie wybrano żadnego z członków redakcji, w której działem mody kieruje Daniela Agnelli. Włoszka pracuje w wydawnictwie-matce Vogue'a, Condé Nast i w przeszłości zajmowała się startem arabskiej edycji „biblii mody" w 2017 roku. 

 

Redaktorem naczelnym magazynu jest Filip Niedenthal,  zaś wydawcą spółka Visteria, założona przez Katarzynę Kulczyk:

 

Chcemy, aby Vogue Polska był platformą do promowania utalentowanych, polskich kobiet - zarówno na arenie międzynarodowej jak i w naszym kraju, nie tylko z punktu widzenia mody, ale we wszystkich aspektach kultury - powiedziała Katarzyna Kulczyk.

 

Zobacz: Czy Macademian Girl znajdzie pracę w polskim Vogue? Co nam powiedziała?

 

Pierwsza okładka wzbudza spore kontrowersje - jedni piszą, że jest niespotykana, zachwycająca i oryginalna, inni - że szara, smutna, nudna... Co o niej myślicie?

 

Cena egzemplarzowa to 16,90 zł, a nakład pierwszych numerów - 160 tys. egz. Chociaż oficjalna premiera nowego magazynu wpada jutro – w walentynki – już dzisiaj swoje numery marcowe dostaną prenumeratorzy. Kupicie?

 

Stylistka nowego magazynu, Karolina Gruszecka opublikowała na swoim Facebooku zdjęcie z gotowym pierwszym numerem. Możemy zauważyć, że redakcja zrezygnowała – przynajmniej w debiutanckim numerze – z nagłówków zajawiających teksty, które znajdują się w środku, zamiast tego stawiając na przejrzysty minimalizm. Co o tym sądzicie?

 

Pierwszy numer Vogue Polska

 

Co w środku?

 

Dla mnie od początku było jasne, że bohaterkami pierwszej okładki powinny być Małgorzata Bela i Anja Rubik. Razem, jak nigdy dotąd. Od dwudziestu lat jestem wiernym fanem Juergena Tellera. Marzyłem, by móc zaprosić go do Polski i obserwować przy pracy. Spełniło się z nawiązką. Zrobiliśmy razem sesję, która na pewno niejednego zaskoczy,

 

mówi w rozmowie z Pudelkiem Filip Niedenthal, który sprawuje funkcję redaktora naczelnego nowego magazynu. Niedenthal, który jest synem słynnego fotoreportera Chrisa Niedenthala, zdradził także, że przed obiektywem legendarnego niemieckiego fotografa stanęli też inni znani Polacy – Lech Wałęsa, Krystyna Janda czy Janusz Gajos, a sesja z ich udziałem znajdzie się wewnątrz polskiego Vogue'a. Co ciekawe, zdjęcia mają być niewyretuszowane.

 

Nawiązanie czy plagiat?

 

W ciągu zaledwie godziny od opublikowania pierwszej okładki polskiej edycji pisma, internauci zwrócili uwagę na wykorzystane przez fotografa ujęcie. Jeden z użytkowników Twittera zauważył duże podobieństwo zdjęcia Juergena Tellera do jednej z okładek polskiego tygodnika „Przyjaźń" wydanej w 1960 roku. Na zdjęciu fotografa Romualda Broniarka widzimy modelkę na tle Pałacu Kultury oraz ten sam model czarnego auta marki „Wołga", który możemy podziwiać na nowej okładce Vogue'a.

 

 

Zobacz: ANJA RUBIK AUTORKĄ NOWEJ EXCLUSIVE COLLECTION MARKI MOHITO PIERWSZE ZDJĘCIA

 

Pierwsza okładka polskiego Vogue!

 

Anja Rubik po raz kolejny na okładce Vogue! Poniżej - w chińskiej edycji. Z kolei Małgorzata Bela była gwiazdą okładki pierwszego polskiego numeru innego legendarnego magazynu, Harper's Bazaar.

 

Anja Rubik na okładce chińskiego Vogue
East News i Instagram

 

Więcej na temat Vogue
Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27