Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
butchers
Mat.prasowe
Newsy

O tej karmie marzy twój pies i kot! Odkryj ekologiczne i bezglutenowe produkty Butcher's

Kto z nas nie kocha zwierzaków? Każdy właściciel czworonoga potwierdzi, że ich pupil to najlepsze, co ich w życiu spotkało! Psy i koty są z nami w gorsze dni, ale i zarażają swoją radością. Życie bez nich byłoby o wiele smutniejsze, dlatego trzeba o nie odpowiednio dbać! Co jest kluczowe dla ich zdrowia? Regularne wizyty u weterynarza, ruch i mądra dieta. Jedzenie jest „paliwem”, które dostarcza energii i wpływa bezpośrednio na kondycję zwierzaków. Jaką karmę najlepiej wybrać? Oczywiście z najlepszych składników i dostosowaną do potrzeb psa lub kota. W końcu każdy pupil jest inny – jeden może nie tolerować wołowiny, a inny kurczaka. Wielkość psa także ma znaczenie – małe rasy mają bardziej wrażliwe żołądki. Idealna karma zawiera również wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Dodatkowo nie powinny się w niej znaleźć sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku czy konserwanty. Marką, która nie tylko spełnia te wszystkie wymagania, ale jest również ekologiczna i dba o środowisko, jest Butcher’s. Ostatnio mieliśmy przyjemność porozmawiać z Pat Romanek, członkinią zarządu Butcher’s, o odpowiedniej diecie zwierząt i produkcji BIO żywności.

Czym wyróżnia się Butcher's Pet Care na tle innych firm?

Jesteśmy rodzinną firmą o brytyjskich korzeniach sięgających lat 50. Wywodzimy się z najlepszych tradycji farmerskich. Biznes związany z żywnością dla psów i kotów został zapoczątkowany przez Grahama Bakera. Owocem tej działalności było założenie firmy Butcher’s w 1987 roku. Już od samego początku jej celem było tworzenie najwyższej jakości, naturalnych karm dla psów i kotów. Dzisiaj jesteśmy marką numer 2 na rynku brytyjskim, a nasi czworonożni klienci uwielbiają nas na całym świecie! W ofercie znajdują się karmy premium zarówno dla psów, jak i kotów, z wysokiej jakości składników, bez sztucznych barwników, konserwantów czy wzmacniaczy smaku i zapachu. Mamy produkty dopasowane do potrzeb poszczególnych pupili, a także linię Superfoods czy linię produktów BIO. Oferujemy wyjątkową jakość na rynku spożywczym.

Czy trend BIO i zero waste to chwilowa moda?

Ta moda nie przeminie! Im bardziej jesteśmy świadomi naszych potrzeb i tego, co jest dla nas zdrowe, tym bardziej będziemy zwracać uwagę na to, co jedzą nasi milusińscy. To nie wszystko, dla coraz większej liczby osób, ważne jest, żeby zakup produktów nie wpływał negatywnie na środowisko. Chcą być odpowiedzialnymi konsumentami i szukają firm, które im to umożliwią. A my jesteśmy jedną z nich. Dlatego nasza spółka w Wielkiej Brytanii zrezygnowała ze zbiorczych opakowań plastikowych, a karmy spakowane są w kartony z recyklingu. Brytyjska fabryka dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i ekologicznymi. Wykorzystywane są w niej, m.in. systemy do odzysku wody deszczowej i ciepła, systemy solarne, własny system oczyszczania ścieków, czy system generujący znaczny spadek emisji CO2.

butchers
Mat.prasowe

Co to oznacza, że produkt jest BIO?

Produkt BIO oznacza, że surowce pochodzą wyłącznie z regionalnych gospodarstw rolnych, które posiadają certyfikat produkcji ekologicznej. Podlegają bardzo restrykcyjnym zasadom kontroli, w tym minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Receptury Butcher’s zawierają wszystkie niezbędne witaminy i minerały, których pies czy kot potrzebuje. Dodatkowo nie znajdziemy w nich sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku, konserwantów. Są bez glutenu i zbóż. Mają tylko składniki organiczne, pochodzące z ekologicznym certyfikowanych hodowli, z dodatkiem certyfikowanych witamin i minerałów.

Jaka jest zaleta produktów BIO?

Ich produkcja jest mniej szkodliwa dla środowiska, a sama karma jeszcze bardziej bezpieczna i zdrowa dla czworonogów. Co więcej, dzięki przejrzystemu łańcuchowi dostaw i produkcji każdego składnika, możemy być w 100% pewni o bezpieczeństwie produktów.

Kupowanie produktów ekologicznych to moda, czy konieczność?

Żyjemy w czasach coraz większej świadomości ekologii. Sama zwracam uwagę na to, co kupuję i jem. Szukam produktów zdrowych z tzw. minimalnym składem. Robię zakupy u znanych mi sprzedawców. Wierzę, że pomaga to nie tylko naszemu środowisku, ale i zdrowiu. Myślę, że nie jestem jedyna i coraz więcej osób chce żyć eko. Nasi pupile również :)

Czy w planach macie wejście na rynek z czymś zupełnie nowym?

Chcemy być bliżej naszych klientów i ich potrzeb, dlatego będziemy rozwijać linię produktów BIO o produkty jednoproteinowe, szczególnie polecane dla alergików. Ten produkt zachwyci największych czworonożnych smakoszy!

Karma dla psów Butcher's

butchers
Mat.prasowe

Produkty Butcher’s to kompletna karma dla psów, odpowiadająca wymaganiom psów różnej wielkości i w różnym wieku. Wysoka zawartość mięsa oraz wysokiej jakości receptura sprawia, iż produkt stanowi zdrowe, naturalne oraz kompletne źródło składników odżywczych dla twojego pupila.

Jakie linie mokrej karmy bezglutenowej dla psa oferuje Butcher’s?

BUTCHER’S BIO FOODS
Certyfikowana karma przygotowana z organicznych składników, odpowiedzialnie wyhodowanych w naturalnym środowisku, wolna od antybiotyków i herbicydów, co jest gwarancją zdrowej i zgodnej z naturą diety twojego pupila.

BUTCHER’S ORGANIC
Linia pełnoporcjowych karm funkcjonalnych przygotowanych z najwyższej jakości składników organicznych. Unikalne receptury odpowiadające na konkretne, specyficzne potrzeby pupila.

BUTCHER’S SUPER FOODS
Wyjątkowo smaczna karma z flaczkami lub warzywami – naturalnymi pełnowartościowymi produktami w diecie psa. Bogata w ważne dla zdrowia twojego pupila składniki odżywcze – wysokojakościowe białko, witaminy, minerały, kwasy Omega 3 i 6 oraz błonnik.

BUTCHER’S KARMA FUNKCJONALNA
Linia funkcjonalnych, pełnoporcjowych karm mokrych dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb każdego psa. Kompletne codzienne żywienie pupila, dzięki któremu na długo zachowa zdrowie i witalność.

BUTCHER’S PRO SERIES
Linia produktów premium odpowiadających na specyficzne potrzeby psów ras małych. Dzięki zawartości unikalnych składników pomaga utrzymać witalność nawet najmniejszych milusińskich.

BUTCHER’S NATURAL&HEALTHY
Najwyższej jakości składniki to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia twojego psa – z tego przekonania powstała linia Natural&Healthy, czyli pyszny, pełnoporcjowy pokarm do codziennego żywienia nawet najbardziej wymagających psów.

Karma dla kotów Butcher's

butchers
Mat.prasowe

Marka Butcher's oferuje również mokrą karmę bezglutenową dla kotów, odpowiadająca wymaganiom kotów różnej wielkości i w różnym wieku. Dzięki wysokiej zawartości mięsa oraz recepturze bezglutenowej sprawia, że produkt jest zdrowym, naturalnym oraz kompletnym źródłem składników odżywczych.

Jakie linie mokrych karm bezglutenowych oferuje Butcher’s?

BUTCHER’S BIO FOODS
Certyfikowana karma przygotowana z organicznych składników, odpowiedzialnie wyhodowanych w naturalnym środowisku bez antybiotyków i herbicydów, co jest gwarancją zdrowej i zgodnej z naturą diety Twojego kota.

BUTCHER’S ORGANIC
Linia pełnoporcjowych karm funkcjonalnych przygotowanych z najwyższej jakości składników organicznych. Unikalne receptury odpowiadające na konkretne, specyficzne potrzeby pupila, dzięki którym zatrzyma zdrowie i witalność na dłużej.

BUTCHER’S DELICIOUS DINNERS
Wyrafinowane posiłki trafiające w gusta najbardziej wymagających kotów. Receptury bogate w mięso i świeże składniki, które każdego dnia dostarczają twojemu pupilowi niezbędnej porcji witamin i minerałów.

BUTCHER’S FUNCTIONAL
Linia funkcjonalnych, pełnoporcjowych karm mokrych dostosowanych do zróżnicowanych, specyficznych potrzeb kotów. Kompletne codzienne żywienie kota, dzięki któremu na długo zachowa zdrowie i witalność.

BUTCHER’S NATURAL&HEALTHY
Najwyższej jakości składniki to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia twojego kota – z tego przekonania powstała linia Natural&Healthy, czyli smakowite, pełnoporcjowe karmy do codziennego żywienia nawet najbardziej wymagających czworonożnych koneserów.

 

Materiał powstał we współpracy z marką Butcher's

 

 

allons_1379065_natalie portman (1).jpg
Newsy
Natalia Portman z psem idzie na zakupy

Głowa kota nad miską z karmą.
©kozorog/Fotolia.com
Styl życia
Wybieramy suchą i mokrą karmę dla kotów, również kastratów
Ograniczając kaloryczność pożywienia dla kota, należy pamiętać, że 5% tłuszczu zawartego w mokrej karmie to odpowiednik suchej karmy, która ma 20% tłuszczu. Najlepsze suche oraz mokre karmy dla kotów nie mogą zawierać nietrawionych przez koty zbóż.

Ograniczając kaloryczność pożywienia dla kota, należy pamiętać, że 5% tłuszczu zawartego w mokrej karmie to odpowiednik suchej karmy, która ma 20% tłuszczu. Najlepsze suche oraz mokre karmy dla kotów nie mogą zawierać nietrawionych przez koty zbóż.   W diecie każdego kota po ukończeniu 4. miesiąca życia powinno dominować mięso . Zwracajmy uwagę na „produkty pochodzenia zwierzęcego”, znajdujące się w części suchych i mokrych karm, ponieważ nie zawierają mięsa, a odpady produkcyjne z rzeźni. Sucha karma dla kota: ze zbożami czy bez? Koci układ pokarmowy nie jest w stanie trawić zbóż. Jednak wiele suchych oraz mokrych karm zawiera takie wypełniacze jak owies, pszenicę, jęczmień, proso, kukurydzę, otręby, ryż, kasze, mączki zbożowe. Nie powinno się karmić kota pokarmem zawierającym zboża. Dopuszczalny natomiast jest dodatek ziemniaków lub grochu. Karmy bezzbożowe są najczęściej tańsze niż zawierające zboża, kot szybciej się nimi najada i zjada mniej pokarmu, a jego odchody wydzielają mniej intensywny zapach. Kot rzadziej korzysta z kuwety (nie musi wydalać niestrawionych zbóż) i zużywa się mniej żwirku . Jest zdrowszy, nie trzeba często zabierać go do weterynarza i dłużej żyje. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na skład suchej karmy dla kota przed jej zakupem i wybrać bezzbożową, całkowicie przyswajalną przez układ pokarmowy czworonoga. Dobrej jakości suche kocie karmy zawierają także warzywa, owoce, żywe kultury bakterii, antyoksydanty, nie mają sztucznych barwników ani konserwantów. Najlepsza mokra karma dla kota Właściciele kotów powinni unikać kupowania swoim pupilom karm, na których etykiecie znajduje się napis „4% produktów pochodzenia zwierzęcego” lub „produkty pochodzenia zwierzęcego (4% kurczaka)”....

Kot siedzi na zewnątrz.
©Photo-SD/Fotolia.com
Styl życia
Witaminy dla kota: jaką karmę wybrać, by ich dostarczyć, jak rozpoznać objawy niedoborów i wybrać suplementy
Witaminy dla kota należy kupić w przypadku niedoborów składników odżywczych bądź przy podawaniu karmy zawierającej niewielką ilość mięsa. Kupując witaminy, warto zwrócić uwagę na wiek, masę i stan zdrowia kota.

Witaminy dla kota należy kupić w przypadku niedoborów składników odżywczych bądź przy podawaniu karmy zawierającej niewielką ilość mięsa. Kupując witaminy, warto zwrócić uwagę na wiek, masę i stan zdrowia kota.   Podając kotu karmę z dużą ilością wypełniaczy, zazwyczaj zbóż, ale także popiołu i soi, warto sięgnąć po suplementy witaminowe . Lepiej wybierać chrupki lub konserwy, w których to ziemniaki stanowią substancję wypełniającą. Jak wybierać karmę dla kota, by dostarczyła mu witamin? Decydując o zakupie karmy dla kota, trzeba koniecznie sprawdzić jej skład i nie kupować karm z dużą ilością zbóż. Są to bowiem wypełniacze, które nie dostarczają kotu substancji odżywczych. Cena niekoniecznie świadczy o jakości karmy. Karma dla kociąt powinna natomiast mieć większą wartość kaloryczną niż dla dorosłych zwierząt.  Należy zwrócić uwagę na źródło białka zwierzęcego w jedzeniu dla kota. Najlepiej wybrać pokarm z kukurydzą i np. mączką z kurczaka. Karmy dla kotów zawierają też tłuszcz z kurczaka uzupełniający dietę zwierzęcia w ten składnik. W skład tłuszczu drobiowego wchodzi witamina E oraz ekstrakt z rozmarynu, który pełni rolę substancji konserwującej. Karma dobrej jakości nie zawiera barwników. Ile razy dziennie karmić kota? Małe koty w wieku do 5 miesięcy powinny dostawać 3 posiłki dziennie. 7-8 miesięczne kociaki oraz kotki w ciąży muszą jeść 2-3 razy na dzień. Kocice, które karmią jedzą najczęściej, bo aż 4 razy na dobę . Natomiast zdrowym, dorosłym kotom wystarczą 1-2 posiłki w ciągu dnia. Jakie witaminy powinny znaleźć się w diecie kota? W diecie kota powinny się znajdować następujące witaminy: witamina A - ma wpływ na wzrok kota oraz jego skórę i sierść, witaminy z...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner