Księżna Mette-Marit umiera. Poruszająca historia
EastNews
Newsy

Norweska księżna Mette-Marit jest śmiertelnie chora. Życie nie szczędziło jej dramatów

Kim jest norweska księżna Diana, czyli księżna Mette Marit? Na co choruje? Choroba norweskiej księżnej Mette Marit.

Zakochany od 20 lat mąż (książę!), troje pięknych dzieci, fortuna, uwielbienie rodaków. Wszystko byłoby jak w prawdziwej bajce, gdyby nie to, że Mette-Marit (46), księżnej Norwegii, zostało prawdopodobnie kilka lat życia. W październiku 2018 roku dwór wydał oświadczenie: u księżnej zdiagnozowano samoistne zwłóknienie płuc – nieuleczalną, niezwykle rzadką i groźną chorobę. Jak bardzo? Chorzy zwykle przeżywają od trzech do pięciu lat. Księżna stanęła do nierównej walki. Mimo to uznała, że swoje obowiązki będzie wypełniać tak długo, jak pozwoli jej na to zdrowie. I obietnicy dotrzymuje. Równocześnie stara się żyć normalnie i w pełni wykorzystać czas, jaki jej został. Na zdjęciach promienieje i trudno na nich zauważyć, że jest śmiertelnie chora. Po raz kolejny udowadnia rodakom, że nie opuścił jej hart ducha, który zresztą pokazała już nie raz. Życie Mette-Marit nie zawsze było usłane różami. 

Wpadki na ślubach w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Oby Harry nie powtórzył tego, co przy ołtarzu zrobiła księżna Diana!

MIŁOŚĆ NA PRZEKÓR WSZYSTKIM

Księcia Haakona Mette-Marit poznała na festiwalu muzycznym. Nic jednak nie zapowiadało, że kiedyś wezmą ślub. Po koncertach każde poszło w swoją stronę i musiało minąć kilka lat, by spotkali się ponownie. Wtedy zaiskrzyło. Czy to historia o współczesnym Kopciuszku? Nie tak szybko. Powiedzieć, że buntownicza Mette-Marit Tjessem Hoiby nie była idealną kandydatką na żonę księcia, to jakbynic nie powiedzieć. Była znaną w Oslo imprezowiczką, pracowała jako kelnerka w barze i miała nieślubnego syna Mariusa. A to jeszcze nie wszystko. Jego tata, z którym połączył ją płomienny, ale krótki romans, siedział w więzieniu za handel narkotykami, a i sama Mette-Marit od nich nie stroniła. Jej związek i zaręczyny z Haakonem wstrząsnęły Norwegami, a monarchia nigdy wcześniej nie wypadała tak źle w sondażach popularności. Zakochani jeszcze dolali oliwy do ognia i zamieszkali razem przed ślubem. Choć Mette-Marit i Haakon nie schodzili z pierwszych stron gazet, ich miłość okazała się silniejsza od presji opinii publicznej. Nie bez znaczenia pewnie był fakt, że księcia wspierał jego ojciec, król Harald V, który sam, wiążąc się z obecną królową Sonją, popełnił mezalians. Rozumiał więc syna jak mało kto. Mette-Marit i Haakon wzięli ślub 25 sierpnia 2001 roku w katedrze w Oslo. Księżniczka ze wzruszenia przepłakała całą ceremonię.

„Nie wybraliście najłatwiejszej drogi, ale miłość zwyciężyła”, mówił do zakochanych biskup.

Księżna Mette-Marit umiera. Poruszająca historia
EastNews

Trzy lata później na świat przyszła córka pary, Ingrid Alexandra, a po kolejnych dwóch – syn Sverre Magnus. Bajka.

Księżna Mette-Marit z mężem i dziećmi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Surfe EM på Borestranda #eurosurf2017 🏄🏼‍♀️🏄🏻

Post udostępniony przez H.K.H Mette-Marit (@crownprincessmm)

 

UWIELBIANA KSIĘŻNA

Dziś Norwegowie nie wyobrażają sobie monarchii bez Mette-Marit. Rodzina królewska cieszy się ogromną popularnością, a najbardziej lubiana jest żona Haakona. Nie jest perfekcyjna, otwarcie to przyznaje, i właśnie za to ludzie ją kochają. Ma wielkie serce i angażuje się w działalność charytatywną tak mocno, że nazywana jest nawet „norweską księżną Dianą”. Informacja o jej chorobie poruszyła cały kraj. Dla samej Mette-Marit była zaskoczeniem. Od pewnego czasu zdrowie jej nie dopisywało – szybciej się męczyła i pojawiały się trudności z oddychaniem, w dodatku od lat zmaga się z napadowymi zawrotami głowy – ale spadek formy wzięła za początek menopauzy. Prawda okazała się brutalniejsza. Jej choroby nie wyleczy żadne lekarstwo.

Księżna Mette-Marit umiera. Poruszająca historia
EastNews

ŻYCIE JEST PIĘKNE

Księżna nie chce rozmawiać o chorobie, woli opowiadać o tym, co dobre i piękne.

„To, że mam możliwość planowania moich dni z uwzględnieniem tego, jak się czuję, jest jednym z elementów, które uważam za dobre w chorobie. Mogę spacerować, spędzać czas, czytając, i żyć znacznie wolniej”, przyznała w wywiadzie dla norweskiej telewizji.

I ostatnio tak właśnie żyje, jej zdjęcia na Instagramie pełne są uśmiechu. Dopiero pandemia zmusiła ją na jakiś czas do całkowitej izolacji – księżna razem z mężem i dziećmi zaszyła się w swojej rezydencji w Skaugum.

„Mój Boże, cieszę się, że znów widzę ludzi!”, wykrzyknęła radośnie po paru tygodniach odosobnienia na widok dziennikarzy zgromadzonych w jej posiadłości na konferencji.

Księżna Mette-Marit umiera. Poruszająca historia
EastNews

Kilka dni później świat obiegła informacja o śmierci Mette-Marit. Fałszywa. Norwegowie odetchnęli z ulgą. Marzą, aby na królewskim tronie ujrzeć kiedyś Mette-Marit. Czy księżna doczeka tego dnia?

Księżna Mette-Marit umiera. Poruszająca historia
EastNews

Zobacz także
Książę Harry i Meghan Markle

Są nowe zdjęcia Meghan Markle i księcia Harry’ego. Nie uciszą plotek o drugiej ciąży! 

Małgorzata Lorentowicz, historia życia babci Wolańskiej z filmu "Kogel Mogel"

Dramatyczne losy babci Wolańskiej z "Kogla mogla"! Wiedzieliście, że miała zostać rozstrzelana?

 

Anna Powierza
Newsy
Ania Powierza straciła 30 kg! Jak to zrobiła? „Otyłość to choroba, więc najpierw lekarz”
Ania Powierza straciła 30 kg! Jak to zrobiła? „Otyłość to choroba, więc najpierw lekarz”

Anna Powierza nie tak dawno jeszcze zmagała się z otyłością. Zanim znalazła specjalistę, który ją dobrze zdiagnozował, próbowała różnych ćwiczeń i diet. Niewiele to jednak dawało. Z aktorką, którą Polacy powszechnie kojarzą jako "Czesię z Klanu", mieliśmy okazję porozmawiać przy okazji spotkania "EKO Pomoc ERP". W Dzień Dziecka Europejska Platforma Recyklingu przekazała razem z gwiazdami laptopy do nauki online dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 w Warszawie. Ania szczerze opowiedziała nam o swoich zmaganiach z wagą. Jak mówi dziś, choroba to choroba, dlatego należy zacząć od lekarza. Jak powiedziała przed kamerą Party.pl, "insulinooporność ma się do końca życia". Jednak z radami dobrego specjalisty powrót do właściwej wagi nie wymaga aż takich wyrzeczeń. Jak wygląda jej dieta? Co robi? Jak ćwiczy? Zobaczcie, co Ania wyznała naszej dziennikarce. Zobacz także:   Powierza komentuje swoje romanse z kolegami z "Klanu"! Tak szczera dawno nie była! 41-letnia dziś Anna Powierza przeszła niedawno dużą metamorfozę - straciła 30 kg! I wygląda świetnie:

Newsy
Samotna i tajemnicza wyprawa Meghan Markle do Kanady! Poleciała wbrew rodzinie królewskiej?
Książę Harry został w Wielkiej Brytanii! Dlaczego?

  Meghan Markle wybrała się w tajemniczą i samotną podróż do Kanady! Co ciekawe, jej cel nie jest znany, a wyjazd miał zostać zachowany w tajemnicy! Okazało się jednak, że decyzja księżnej Sussex o locie do Toronto (tam przez kilka lat kręciła "Suits") była nagła, więc księżna musiała skorzystać z regularnych linii lotniczych, a nie królewskich samolotów. I choć nikt nie zrobił jej zdjęcia (obsługa musiała o to zadbać), świadkowie widzieli ją na pokładzie samolotu. Zaczęto więc zastanawiać się, dlaczego Markle tak nagle zdecydowała się na taką wycieczkę i to bez Harry'ego!   Czy chodzi o ojca? To wielce prawdopodobne, być może kolejnym przystankiem Markle będą Stany Zjednoczone, gdzie mieszka Thomas Markle. Ich relacja jest bardzo napięta - ojciec Meghan udziela skandalicznych wywiadów w telewizji na temat córki, oskarża ją, że go zaniedbuje... Dla księżnej to naprawdę ciężka sytuacja - już od dawna chciała porozmawiać z ojcem i załagodzić konflikt, niestety, rodzina królewska nie wyraziła na to zgody. Co więcej, to sam Harry miał jej zabraniać kontaktu z tatą!  Czyżby Meghan w końcu się postawiła?    Zobacz:  Rodzina królewska chce uciszyć ojca Meghan Markle?! Zaskakujące doniesienia!   Wracając do samej podróży Megan. Markle wybrała regularną linię, a więc jej pojawienie się na pokładzie samolotu było nie lada sensacją! A ponieważ czasu na zorganizowanie lotu w odpowiednich warunkach było niewiele, pałac poprosił przedstawiciela linii lotniczych o zapewnienie Meghan maksymalnego komfortu i prywatności. Najważniejszym warunkiem był oczywiście zakaz fotografowania żony Harry'ego.    Zobacz:  Samotna matka z  nieślubnym  dzieckiem żoną księcia Norwegii. Kim jest Mette-Marit?   Meghan pogodzi się z ojcem wbrew mężowi?  Księżna poleciała w samotną podróż do Kanady....

Ślub szwedzkiej księżniczki Madeleine z Christopherem O'Neillem
Facebook
Newsy
Królewski ślub w Szwecji: Księżniczka Madleine w pięknej sukni ślubnej
Przyćmiła księżną Kate?

Wczoraj w kaplicy na Zamku Królewskim w Sztokholmie odbył się ślub 30-letniej księżniczki Madleine z Christopherem O'Neilla . Para poznała się w Nowym Jorku trzy lata, gdzie członkini rodziny królewskiej pracowała dla organizacji World Childhood Foundation. Związek Madleine i Christophera od samego początku wzbudzał sporo kontrowersji. Księżniczka w szwedzkiej prasie zyskała przydomek imprezowiczki, a Amerykanin nie pochodzi ze szlacheckiej rodziny. Ceremonia ślubna odbyła się w języku angielskim. Natomiast samą przysięgę małżeńską para złożyła w swoich ojczystych językach. Podczas uroczystości w kaplicy zaśpiewała Marie Fredriksson z duetu Roxette . Panna Młoda miała na sobie suknię zaprojektowaną przez dom mody Valentino. Na weselu księżniczki Madeline bawiło się 600 gości , wśród których nie zabrakło przedstawicieli rodzin królewskich z całego świata, m.in.:  duński książę Fryderyk i księżna Mary , norweski książę Haakon i księżna Mette-Marit oraz japońska księżniczka Takamado . Zobaczcie ślubne zdjęcia księżniczki Madleine i Christophera O'Neilla. Ładna z nich para? Przypomnijmy jak wyglądał ślub księżnej Kate i księcia Williama:

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik