Zuzanna Łapicka
EastNews

Zuzanna Łapicka nie żyje! Była żona Daniela Olbrychskiego miała 64 lata

Zuzanna Łapicka
EastNews

 

Reżyser Andrzej Saramonowicz właśnie poinformował o śmierci Zuzanny Łapickiej. Córka aktora Andrzeja Łapickiego chorowała na raka. Zuzanna Łapicka odeszła w wieku 64 lat. 

Zuzanna Łapicka była dziennikarką, a także pisarką. Jej debiutancka książka "Dodaj do znajomych" ukazała się na rynku w 2018 roku. Łapicka była związana z TVP. Od 2016 roku pełniła funkcję szefowej redakcji rozrywki, później sekretarza redakcji. 

Umarła Zuzanna Łapicka. Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: „Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali”, ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało - napisał Andrzej Saramonowicz na Facebooku.

Zuzanna Łapicka w 2016 roku dowiedziała się, że ma raka. Została poddana chemioterapii i radioterapii, jednak jej stan zdrowia nie poprawiał się. Była żona Daniela Olbrychskiego w jednym z wywiadów wyznała, że nigdy nie straciła wiary w życie. 

 Miałam szczęście, że trafiłam do wspaniałych lekarzy na Śląsku: profesora Lampego i doktora Piątka. Dzięki nim nigdy nie straciłam wiary w to, że warto walczyć - mówiła Łapicka w VIVIE! 

Zuzanna Łapicka przyjaźniła się z Magdą Umer i Krystyną Jandą. Miała jedną córkę, Weronikę. 

 

Zuzanna Łapicka była dziennikarka i pisarką 

Zuzanna Łapicka
EastNews

 

Odeszła w wieku 64 lat

Zuzanna Łapicka
EastNews

Więcej na temat Zuzanna Łapicka
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09