Zuzanna Łapicka
EastNews
Newsy

Zuzanna Łapicka nie żyje! Była żona Daniela Olbrychskiego miała 64 lata

Smutna wiadomość przed świętami

 

Reżyser Andrzej Saramonowicz właśnie poinformował o śmierci Zuzanny Łapickiej. Córka aktora Andrzeja Łapickiego chorowała na raka. Zuzanna Łapicka odeszła w wieku 64 lat. 

Zuzanna Łapicka była dziennikarką, a także pisarką. Jej debiutancka książka "Dodaj do znajomych" ukazała się na rynku w 2018 roku. Łapicka była związana z TVP. Od 2016 roku pełniła funkcję szefowej redakcji rozrywki, później sekretarza redakcji. 

Umarła Zuzanna Łapicka. Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: „Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali”, ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało - napisał Andrzej Saramonowicz na Facebooku.

Zuzanna Łapicka w 2016 roku dowiedziała się, że ma raka. Została poddana chemioterapii i radioterapii, jednak jej stan zdrowia nie poprawiał się. Była żona Daniela Olbrychskiego w jednym z wywiadów wyznała, że nigdy nie straciła wiary w życie. 

 Miałam szczęście, że trafiłam do wspaniałych lekarzy na Śląsku: profesora Lampego i doktora Piątka. Dzięki nim nigdy nie straciłam wiary w to, że warto walczyć - mówiła Łapicka w VIVIE! 

Zuzanna Łapicka przyjaźniła się z Magdą Umer i Krystyną Jandą. Miała jedną córkę, Weronikę. 

 

Zuzanna Łapicka była dziennikarka i pisarką 

Zuzanna Łapicka
EastNews

 

Odeszła w wieku 64 lat

Zuzanna Łapicka
EastNews

allons_1380948.jpg
Newsy
Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Łapickiego
Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Łapickiego

Andrzej Saramonowicz wspomina dramatyczne przeżycia z dzieciństwa
East News
Newsy
"Byłem molestowany przez proboszcza" Po premierze filmu "Kler" Andrzej Saramonowicz wspomina swój dramat z dzieciństwa
"Byłem molestowany przez proboszcza" Po premierze filmu "Kler" Andrzej Saramonowicz wspomina swój dramat z dzieciństwa

Andrzej Saramonowicz wspomina wstrząsające wydarzenia z dzieciństwa! Słynny reżyser tuż przed kinową premierą filmu "Kler" przypomniał swoją dramatyczną historię, kiedy jako młody chłopak padł ofiarą molestowania seksualnego przez księdza. Andrzej Saramonowicz w rozmowie z portalem wp.pl przyznał, że zdecydował się opublikować mocny post na Facebooku po obejrzeniu najnowszego dzieła Wojciecha Smarzowskiego.   Andrzej Saramonowicz przypomina, że 16 lat temu- po tym, jak opowiedział swoim dramacie z dzieciństwa w artykule "Milczenie jest grzechem", nie tylko nikt nie podjął tematu molestowania przez księży, ale przede wszystkim wiele osób zarzuciło mu "złamanie norm uczciwości dziennikarskiej". Zobaczcie wstrząsający post Andrzeja Saramonowicza opublikowany na Facebooku.   Andrzej Saramonowicz był molestowany przez księdza Andrzej Saramonowicz przypomina, że po raz pierwszy o swoim dramacie z dzieciństwa opowiedział już 16 lat temu. Reżyser w artykule opublikowanym na łamach "Przekroju" przyznał wówczas, że był molestowany przez księdza. Niestety, teraz Saramonowicz przyznaje, że przez tyle lat nikt z przedstawicieli kościoła nie zwrócił się do niego, żeby porozmawiać o jego historii i żeby poznać jej szczegóły.  Tak wyglądałem, kiedy w połowie lat 70. XX wieku byłem molestowany seksualnie - wraz z kilkudziesięcioma innymi chłopcami - przez proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie, marianina księdza Olgierda Nassalskiego. Wszystkie te wydarzenia opisałem długie szesnaście lat temu w tekście "Milczenie jest grzechem" (Przekrój, nr 19/2968 z 12 maja 2002 roku). Po jego opublikowaniu doświadczyłem wielu przejawów obrzydliwej hipokryzji, z których najbardziej zapamiętałem: 1. paszkwil Michała Ogórka w Gazecie Wyborczej, mówiący, że opublikowaliśmy ten tekst z ówczesnym naczelnym Przekroju...

clipboard.jpg
Newsy
Największe sławy na pogrzebie Andrzeja Łapickiego
Kto przyszedł pożegnać aktora?

W minioną sobotę, w wieku 88 lat, zmarł Andrzej Łapicki . Wczoraj na warszawskich Starych Powązkach rodzina, przyjaciele, tłumy fanów i gwiazd z należytym szacunkiem pożegnały aktora. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła wdowa Kamila Łapicka , córka Zuzanna Łapicka-Olbrychska i wnuczka Weronika Olbrychska . Mszę żałobną w kościele św. Karola Boromeusza odprawił ks. Adam Boniecki . Wśród znanych osobistości świata kultury znaleźli się m.in.: Waldemar Dąbrowski , Daniel Olbrychski , Krystyna Janda , Nina Andrycz , Artur Żmijewski , Michał Lesień z partnerką, Andżelika Piechowiak , Agnieszka Fitkau-Perepeczko , Grażyna Szapołowska , Rafał Królikowski i Sławomira Łozińska . Poniżej galeria zdjęć z pogrzebu wielkiego aktora:

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner