Rutger Hauer nie żyje
EastNews

Nie żyje Rutger Hauer. Słynny aktor miał 75 lat

Rutger Hauer nie żyje
EastNews

W wieku 75 lat zmarł Rutger Hauer. Słynny holenderski aktor zmarł 19 lipca jednak dopiero teraz poinformowano o jego śmierci. Gwiazdor światowego kina zmagał się z chorobą, ale jeszcze przed śmiercią pracował nad kolejną rolą. Rutger miał zagrać na planie "A Christmas Carol".

Nie żyje Rutger Hauer 

O śmierci aktora poinformował agent gwiazdora. Wiadomość przekazała dalej telewizja BBC. Agent zrobił to dopiero w dniu pogrzebu aktora, 24 lipca. Wiadomo, że Rutger Hauer odszedł w otoczeniu bliskich w swoim domu w Holandii. 

Rutger Hauer na małym i wielki ekranie wystąpił ponad 170 razy. Wcielał się w wiele kultowych postaci. Najbardziej znany jest z m.in. z "Ślepej furii", "Autostopowicza", "Nocnego jastrzębia", "Sin City - Miasta grzechu" czy "Łowcy androidów". Aktor za rolę "Ucieczka z Sobiboru" został zagrodzony Złotym Globem. W 1995 roku do tej samej nagrody nominowano go za rolę w filmie "Vaterland - Tajemnica III Rzeszy (1994). 

Młodsi fani mogą go pamiętać z roli Niall Brigant z "Czystej krwii" czy Sondermana z "Flight of the Storks". Aktor grał też w "Upadku królestwa", "Galavancie" czy w "Channel Zero". 

Rutger Hauer był dwukrotnie żonaty z Heidi Merz (rozwód) i Ineke ten Kate (od 1985). Miał dwójkę dzieci.

 

Więcej na temat film serial
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09