Jacek Czyż
East News

Jacek Czyż nie żyje! Jego głos uwielbiali fani "Harry'ego Pottera oraz "Kubusia Puchatka". 

Jacek Czyż
East News

Smutne wieści ze świata polskiego filmu. Nie żyje Jacek Czyż. Aktor dubbingowy, filmowy i teatralny znany z takich produkcji jak "Samo Życie". "Miś", "Ojciec Mateusz" czy "Klan". Wiele osób z pewnością kojarzy jego głos. Podkładał go od lat. Był m. in. Tygryskiem z "Kubusia Puchatka" czy Argusem Filchem z Harry'ego Pottera. Zmarł w piątek 23 lipca, zaledwie pięć dni po urodzinach. Miał 67 lat.

Przez ostatnie lata zmagał się z problemami zdrowotnymi po udarze oraz rakiem prostaty. O śmierci aktora poinformował jego przyjaciel, warszawski samorządowiec Andrzej Golimont. 

Jacek Czyż nie żyje. Aktor znany z "Klanu", "Ojca Mateusza" a także "Kubusia Puchatka"

Wiadomość o śmierci Jacka Czyża pojawiła się na Facebooku. Przykrą wiadomość przekazał jego przyjaciel Andrzej Golimont, prezes zarządu Szpitala Praskiego w Warszawie: 

Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że „zaraz się zobaczymy”. Inaczej miało to „zaraz” wyglądać. Jacek. Większości bardziej znany z głosu niż twarzy, bo i Tygrysek i RedBull i tysiące dubbingowych ról. Ale przecież także aktor dzięsiątków filmów. Jacek. Kompan. Żartowniś. Dobry człowiek. Strasznie smutno - napisał.

Jacek Czyż w 2017 roku trafił do szpitala z powodu udaru mózgu. Nie były to jednak jedyne problemy zdrowotne. Zdiagnozowano u niego również raka prostaty z przerzutami na kości. W ostatnich latach był w związku małżeńskim z Miriam Aleksandrowicz. Para pobrała się w kwietniu 2019 roku. Z poprzedniego związku z Hanną Orsztynowicz doczekał się syna, Aleksandra. 

Jacek Czyż nie żyje. Był znanym aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Zmarł zaledwie 5 dni po swoich 67 urodzinach. 

Jacek Czyż
East News

Jego głos gościł w wielu domach za sprawą Tygryska z "Kubusia Puchatka" czy Argusa Filcha z Harry'ego Pottera. Udzielał głosu także takich produkcjach jak "Maska", "Piękna i Bestia", "Król Lew", "Troskliwe Misie", "Flinstonowie" i wielu innych. 

Postaci "Kubisua Puchatka" w wersji Disneya
East News

 

Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41