Nie żyje Ryszard Filipski - polski reżyser, aktor filmowy i teatralny, który zapisał się w pamięci widzów główną rolą w filmie "Hubal" Bogdana Poręby, a także swoimi aktorskimi popisami w takich produkcjach jak "Potop", "Kryminalni", "Zamach stanu", czy "PitBull". Jak się okazuje, informacje o śmierci artysty wyszły na jaw dopiero po pogrzebie, który miał miejsce 26 października. Dlaczego?

Reklama

Nie żyje Ryszard Filipski - filmowy Hubal

Ryszard Filipski, który występował w licznych, polskich produkcjach filmowych i serialowych, zmarł w piątek 22 października, jednak informację o tragicznych wydarzeniach podano niemal tydzień po jego śmierci. Aktor miał 87 lat.

Jak przekazał Marek Lubiński, pisząc o śmierci aktora, Ryszard Filipski przed śmiercią chciał uniknąć rozgłosu, dlatego o jego odejściu najpierw wiedzieli tylko najbliżsi. Pogrzeb aktora odbył się cztery dni po jego odejściu.

Z ogromnym smutkiem pragnę zawiadomić, iż w piątek, 22 października 2021 roku zmarł po długiej chorobie Ryszard Filipski. Miał 87 lat. Skromny i cichy pogrzeb odbył się we wtorek, 26 października, zgodnie z ostatnią wolą Ryszarda, który chciał odejść z tego świata spokojnie i bez medialnego rozgłosu, jedynie w otoczeniu najbliższej rodziny - żony i dzieci. Dlatego też przekazuję tę smutną wiadomość dopiero dzisiaj. Niech odpoczywa w pokoju!!! - czytamy na grupie "Klub Myśli Polskiej".

Informację o śmierci Ryszarda Filipskiego przekazała również strona Majorhubal.pl, poświęcona majorowi, w którego postać 48 lat temu wcielił się Ryszard Filipski.

Bardzo smutna wiadomość. Ryszard Filipski nie żyje. Zmarł 22 października 2021 r. po długiej chorobie. Miał 87 lat. Wolą zmarłego było odejść bez medialnego rozgłosu. Z tego powodu Jego pogrzeb odbył się 26 października w otoczeniu najbliżej rodziny. Jego rola stworzona w filmie „Hubal” w reżyserii Bohdana Poręby wpisała się na trwałe do polskiego filmu i na zawsze pozostanie w naszej pamięci - napisano.

Zobacz także

Kim był Ryszard Filipski?

Ryszard Filipski urodził się 17 lipca 1934 roku we Lwowie. W swoim dorobku artystycznym miał wiele ról teatralnych, filmowych oraz serialowych, a poza aktorstwem Ryszard Filipski zajmował się również reżyserią.

Reklama

Ryszard Filipski mógł poszczycić się nie tylko wyśmienitymi rolami, wieloma wyróżnieniami, ale również odznaczeniami - w tym Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, czy Złotym Krzyżem Zasługi.

Jan GRACZYNSKI/East News
Reklama
Reklama
Reklama