Doda i Nergal
Newsy

Nergal o Dodzie: Podczas mojej choroby zrezygnowała z siebie

Darski szczerze w książce opisuje rozstanie i związek

Ponad miesiąc temu na rynku ukazała się książka "Behemoth. Konkwistadorzy diabła". To biografia zespołu Behemoth. Trafiła do dosyć wąskiego grona publiczności, a szkoda, bo można w niej znaleźć naprawdę ciekawe fragmenty. Lider grupy Adam "Nergal" Darski opowiada w niej nie tylko o początkach kariery, ale o trudach choroby, czy pamiętnym występie w Bolkowie, podczas którego zasłabł.

Najciekawsze fragmenty dotyczą głośnego związku Nergala z Dodą, a szczególnie okresu, w którym ona walczyła o jego życie. Nasza czytelniczka przesłała do nas scany książki z fragmentami, w których Nergal odpisuje związek z Dodą:

- Myślę, że Dorota podczas mojej choroby w dużej mierze zrezygnowała z siebie. I ja i ona nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak wiele nas to siły kosztowało. Pewnie więcej ją, bo moje cierpienia były bardziej natury fizycznej. U istoty związku dwojga ludzi leżą kompromisy, a mam wrażenie, że nie w każdym aspekcie byliśmy na nie gotowi. Chcieliśmy zachować swoje miejsca, swoją przestrzeń życiową... Może nie powinienem tego mówić, ale już podczas choroby zaczęło do mnie docierać, że bardzo wiele z tej przestrzeni oddałem Dorocie albo po prostu wyzbyłem się pewnych rzeczy dla niej, nie dla siebie... Jednocześnie nie czując się z tym tak naprawdę komfortowo.

Nergal w rozmowie z autorem książki mówi również o rozstaniu:

- To może "gdybologia", której tak naprawdę nie znoszę, ale nie ma gwarancji, czy gdybyśmy się nie rozstali w marcu, to nie nastąpiłoby to i tak kilka miesięcy później. Doda miała swoją płytę, chciała poświęcić czas, który mi oddała, swojej karierze. I ja to w pełni rozumiem. Też jestem artystą, wiem, jak bardzo ta sfera jest ważna. Po moim wyjściu ze szpitala każdy dzień, każda rozmowa tak jakby oddalały nas od siebie. dzwoniliśmy do siebie równie często jak przedtem, ale nie było już tego żaru w naszych rozmowach. Pojawiły się nieporozumienia, kłótnie, pretensje.

Nergal zdradza również dlaczego po wyjściu ze szpitala nie wrócił do mieszkania Dody:

- Z przyczyn obiektywnych i dla mnie oczywistych, zdecydowałem się zostać po wyjściu ze szpitala w Gdańsku. Byłem w złym stanie fizycznym i psychicznym. Musiałem uporać się z naprawdę z wieloma sprawami. Ona chyba nie do końca to pojmowała. Nie wyobrażałem sobie życia, tuż po przebytej tak ciężkiej chorobie, znowu w ogniu wydarzeń, mieszkając z nią w Warszawie. Dla niej stolica jest środowiskiem naturalnym, tu ma dom, karierę, przyjaciół, i tak kwestia dzielącej nas odległości nagle stała się kluczowym ogniskiem zapalnym. Jak pomyślałem o tym, że mieszkając na warszawskim Mokotowie, opuchnięty po terapii sterydowej, trochę niedołężny, słabo wyglądający, miałbym natykać się codziennie na paparazzich czy inne hieny, było dla mnie jasne, że nie chcę. Nie wytrzymałbym tego po prostu. Jestem i będę jej dozgonnie wdzięczny za wielkie poświęcenie podczas mojej choroby, ale okazało się, że dopiero proza życia w jakiś sposób zweryfikowała nasz związek.

Historia związku Dody i Nergala była jedną z najbardziej niezwykłych w polskim show-biznesie. Czy jeszcze kiedyś jakakolwiek inna para dostarczy nam takich emocji jak oni?

Doda i Nergal
Nergal książka

Nergal na okładce "Gali"
Newsy
Wedpilowana klata i futerko - Nergal na okładce "Gali" jak rasowy celebryta
Pora wyżalić się na łamach magazynu?

Adam Darski ostatnio całkowicie zniknął z życia publicznego. Wokalista jednak postanowił o sobie przypomnieć i pojawił się na okładce najnowszego numeru „Gali”. Rockman ubrany w wielkie futro i z różańcem na szyi nadal wygląda dość mrocznie i tajemniczo. Pretekstem do pojawienia się Nergala na czołówce kolorowego magazynu jest ukazująca się właśnie książka Darskiego „Spowiedź heretyka. Sacrum Profanum” . Jest ona bardzo osobistym wywiadem rzeką, na temat całego dotychczasowego życia lidera grupy Behemoth. W tym najważniejszego, czyli związku z Dodą. Wystarczy przypomnieć zapowiedź jego wspomnień: "Podczas mojej choroby Doda zrezygnowała z siebie" Czy również o związku z Dodą Nergal opowiedział na łamach magazynu "Gala"? O tym dowiemy się już w poniedziałek.

ALLONS_866596_doda , nergal06.JPG
Newsy
Menedżer Dody potwierdza: Nie są już razem!
Wszyscy mieli nadzieję, że to jednak blef. Jest oficjalne oświadczenie

Od środy żyjemy doniesieniami o rozstaniu Dody i Nergala. Para w ostatnim czasie sporo razem przeszła, choroba Nergala, przeszczep szpiku. Doda też odchorowała ten stres i trafiła w grudniu do szpitala. Wydawało się, że przetrwali próbę ciężkiej choroby, kiedy gruchnęłą wieść o rozstaniu. Podobno Nergal sprowokował kłótnię i zerwał z Dodą przez telefon… - Nie są już razem i nie ma sensu tego ukrywać. Jednak Doda, nauczona doświadczeniem z przeszłości, nie będzie komentować szczegółów ze swojego prywatnego życia – mówi tylko w „Party” menedżer Dody - Jarosłąw Burdek. Jest to pierwsza oficjalna wypowiedź w tej sprawie. Doda i Nergal nie komentują całego zajścia. Więcej o związku Dody i Nergala przeczytasz w dzisiejszym wydaniu "Party"!

Doda odpowiada na książkę Nergala
Newsy
Doda o książce Nergala: Jest mi przykro
Tylko nam gwiazda udzieliła komentarza

KIlka dni temu swoją premierę rynkową miała książka Adama "Nergala" Darskiego zatytułowana "Sacrum Profanum". Ma ona formę wywiadu rzeki. Lider Behemotha opowiada w nim o swoim życiu prywatnym i zawodowym. Wokalista nie pominął tak osobistych tematów jak jego były związek z Dodą , walka z białaczką i pobyt w szpitalu. O związku z Dodą mówi dość dosadnie: - Widziałem niestety więcej dysonansów niż harmonijnych nut. - To było zauroczenie. - Z czasem zaczęło do mnie docierać, że w naszej relacji brakuje intelektualnego pomostu , połączenia zwojów. Ten związek był mezaliansem. Nergal wspomina też, że Doda podczas jego choroby siedziała z nim w szpitalu "po 12 godzin", ale "była obecna tylko fizycznie". W świetle tego, że gwiazda poświęciła dla ukochanego własną karierę, pół roku życia i nie szczędziła środków, by uratować mu życie, wydaje się to być dość kontrowersyjna wypowiedź. A co na to sama zainteresowana? W rozmowie z AfterParty.pl Doda wyznała szczerze : - Gdy czytam co mój były partner napisał o mnie i o naszym związku, jest mi po prostu przykro . Resztę już sami znacie. Rzeczywiście znamy. Pamiętamy jak Doda zrezygnowała z wydania płyty, nagrania klipu i nie szczędziła środków, by uratować życie swojemu ukochanemu. Pamiętamy jak banki szpiku nie nadążały z wysyłaniem formularzy do rejestracji i jak wzrosła świadomość społeczeństwa w tym temacie. Szkoda, że nie wszyscy mają tak dobrą pamięć... Zobacz: Nergal o Dodzie: "Podczas choroby zrezygnowała z siebie"  

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner