Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

Nauka zdalna w szkole podstawowej. Na jakich zasadach będzie odbywała się nauka od 24 października?

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach w związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem, które będą obowiązywały od 24 października. Oprócz zamknięcia lokali gastronomicznych i restauracji, zakazu spotkań powyżej 5 osób oraz wprowadzenia czerwonej strefy w całej Polsce premier ogłosił też powrót nauki zdalnej w szkole podstawowej w klasach 4-8. Na jakich zasadach będą od 24 października funkcjonowały szkoły?

Nauka zdalna w szkole podstawowej w całej Polsce!

Rząd zdecydował o powrocie nauki zdalnej w szkołach podstawowych. Od 24 października uczniowie klas 4-8 znów będą uczyli się w warunkach domowych. Co więcej dzieci i młodzież do 16. roku życia może przemieszczać się w przestrzeni publicznej jedynie pod opieką osoby dorosłej!

Szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 przechodzi na tryb zdalny. W godzinach od 8 do 16 młodzież nie może sama przemieszczać się, tylko pod opieką dorosłego. - powiedział już na początku konferencji Mateusz Morawiecki.

Decyzję przejścia na tryb zdalny w klasach 4-8 szkół podstawowych premier uzasadnił ilością zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych:

Otóż w grupie osób do 11,12 roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy, niż w wieku 13-19 lat. A więc ma to swoje również naukowe uzasadnienie - dodał premier.

Przedszkola i klasy 1-3 w szkołach podstawowych nadal funkcjonują w stacjonarnym trybie. Z kolei szkoły średnie i uczelnie wyższe działają w trybie zdalnym bez zmian. 

Zobacz także: Nowe obostrzenia: lokale gastronomiczne i restauracje z zakazem działalności stacjonarnej! 

 

 

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News

Uczniowie klas 4-8 od 24 października znów wracają do zdalnego trybu nauczania. 

koronawirus
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48