Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy

Nauka zdalna w szkole podstawowej. Na jakich zasadach będzie odbywała się nauka od 24 października?

Nauka zdalna w szkole podstawowej. Na jakich zasadach będzie odbywała się nauka od 24 października?

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach w związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem, które będą obowiązywały od 24 października. Oprócz zamknięcia lokali gastronomicznych i restauracji, zakazu spotkań powyżej 5 osób oraz wprowadzenia czerwonej strefy w całej Polsce premier ogłosił też powrót nauki zdalnej w szkole podstawowej w klasach 4-8. Na jakich zasadach będą od 24 października funkcjonowały szkoły?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Nauka zdalna w szkole podstawowej w całej Polsce!

Rząd zdecydował o powrocie nauki zdalnej w szkołach podstawowych. Od 24 października uczniowie klas 4-8 znów będą uczyli się w warunkach domowych. Co więcej dzieci i młodzież do 16. roku życia może przemieszczać się w przestrzeni publicznej jedynie pod opieką osoby dorosłej!

Szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 przechodzi na tryb zdalny. W godzinach od 8 do 16 młodzież nie może sama przemieszczać się, tylko pod opieką dorosłego. - powiedział już na początku konferencji Mateusz Morawiecki.

Decyzję przejścia na tryb zdalny w klasach 4-8 szkół podstawowych premier uzasadnił ilością zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych:

Otóż w grupie osób do 11,12 roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy, niż w wieku 13-19 lat. A więc ma to swoje również naukowe uzasadnienie - dodał premier.

Przedszkola i klasy 1-3 w szkołach podstawowych nadal funkcjonują w stacjonarnym trybie. Z kolei szkoły średnie i uczelnie wyższe działają w trybie zdalnym bez zmian. 

Zobacz także: Nowe obostrzenia: lokale gastronomiczne i restauracje z zakazem działalności stacjonarnej! 

 

 

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News

Uczniowie klas 4-8 od 24 października znów wracają do zdalnego trybu nauczania. 

koronawirus
East News

 

koronawirus
East News
Newsy
Nowe obostrzenia: lokale gastronomiczne i restauracje z zakazem działalności stacjonarnej! 
Nowe obostrzenia: lokale gastronomiczne i restauracje z zakazem działalności stacjonarnej! 

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach. Dotyczą one każdej strefy życia, a w całej Polsce została wprowadzona czerwona strefa. Oprócz nauki zdalnej w szkole podstawowej w klasach 4-8, programu ochrony seniorów powyżej 70. roku życia został też wprowadzony zakaz działalności stacjonarnej dla lokali gastronomicznych. Podobnie, jak wiosną restauracje mogą świadczyć swoje usługi jedynie na wynos lub na dowóz. To nie jedyne obostrzenia dotyczące gospodarki...  Premier zapowiedział nowe obostrzenia dla gospodarki! Premier Mateusz Morawiecki otwarcie mówi, że trzeba zrobić wszystko, aby zahamować przyrost zakażeń, których liczba w ostatnich dniach dramatycznie rośnie: Sytuacja nadal jest niedobra i dynamiczna, nastąpił kolejny przyrost zakażeń. Musimy zahamować przyrost zakażeń. Obostrzenia, które chcemy wprowadzić powinny zacząć działać za 10, 14 dni. Cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną. Po drugie szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 przechodzi na tryb zdalny. W godzinach od 8 do 16 młodzież nie może sama przemieszczać się, tylko pod opieką dorosłego.  Od 24 października rząd wprowadza kolejne ograniczenia dotyczące gospodarki: zawieszenie działania sanatoriów ( z możliwością dokończenia rozpoczętych turnusów) lokale gastronomiczne i restauracje - zakaz działalności stacjonarnej (jedynie na wynos i dowóz ) 5 osób na 1 kasę w placówkach handlowych do 100 mkw 1 osoba do 15 mkw w placówkach powyżej 100 mkw. w transporcie publicznym do 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich Zgadzacie się z nowymi ograniczeniami? Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Zakaz opuszczania domów dla seniorów i młodzieży do 16. roku życia oraz zakaz zgromadzeń...

Mateusz Morawiecki zdejmuje maseczkę ochronną
East News
Newsy
Cała Polska w czerwonej strefie! Niedziele znowu będą handlowe? Oto rekomendacje premiera Morawieckiego! 
Cała Polska w czerwonej strefie! Niedziele znowu będą handlowe? Oto rekomendacje premiera Morawieckiego! 

Mateusz Morawiecki na antenie Polsat News poinformował o prawdopodobnym wprowadzeniu "czerwonej strefy" w całej Polsce:  Mamy taką liczę "czerwonych" powiatów, ok. 317, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną (...) Już dzisiaj jest to ok. 75-80 proc. więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe - wyjaśnił w "Gościu Wydarzeń" Odniósł się również do planów związanych z wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach podstawowych oraz przywrócenia handlu w niedziele.  Zobacz także:  Przerażająca prognoza rządu: "Być może grozi nam trzecia fala koronawirusa" Cała Polska w czerwonej strefie już od soboty? Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższą sobotę, 24 października, cała Polska znajdzie się w "strefie czerwonej".  Będę rekomendował, by od soboty cała Polska była jedną strefą - powiedział Mateusz Morawiecki na antenie Polsatu  Zaktualizowana lista powiatów i stref zostanie zaprezentowana przez Ministerstwo Zdrowia podczas jutrzejszej konferencji prasowej. Premier dodał również, że rząd będzie chciał prowadzić naukę zdalną i hybrydową dla wyższych klas w szkole podstawowej:  Będę rekomendował, by od przyszłego tygodnia nauka w wyższych klasach szkół podstawowych była realizowana w trybie zdalnym lub hybrydowym Premier zapewnił również, że działania mają zapobiec kolejnemu lockdownowi. Mateusz Morawiecki ustosunkował się również do tego, czy w obecnej sytuacji będzie możliwy powrót handlu w niedziele:  Różne postulaty padają, ale nasze zobowiązania programowe są bardzo ważne. Niezależnie od tego jakie one są to analizujemy je. W sytuacji, kiedy nie ma jakiś bezwzględnych zaleceń tego...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Przedszkola i szkoły podstawowe przejdą na tryb zdalny? Premier zdradził, kiedy można się tego spodziewać!
Koronawirus w Polsce: Przedszkola i szkoły podstawowe przejdą na tryb zdalny? Premier zdradził, kiedy można się tego spodziewać!

Podczas konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki poinformował, że cmentarze jednak zostaną zamknięte nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale również w dzień poprzedzający oraz w Zaduszki. To jednak nie wszystko! Premier ogłosił nakaz pracy zdalnej w administracji i poinformował, że przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych nadal działają stacjonarnie, ale w najbliższej przyszłości okaże się, czy nie będą zamknięte! Kiedy i od czego uzależniona jest decyzja o zamknięciu szkół i przedszkoli? Kiedy przedszkola i szkoły podstawowe przejdą na tryb zdalny? Do tej pory przedszkola i dzieci z klas 1-3 mogły uczyć się stacjonarnie, ale jak się okazuje niebawem może się to zmienić! Premier, Mateusz Morawiecki poinformował wprost, że nauka stacjonarna jest uzależniona od krzywej zachorowań. Jeśli nadal liczba zakażeń będzie rosła w takim tempie możliwy jest powrót do nauki zdalnej dla wszystkich: Dziś utrzymujemy cały czas to, że dzieci przedszkolne i klasy 1-3 działają stacjonarnie, ale to uzależniamy od krzywej zakażeń. (...) Korelacja czterech zmiennych wpływa na decyzję o zamknięciu szkół. Analizujemy, jak stosowane są środki zapobiegawcze również w innych krajach. Nawet tam, gdzie jest całkowity lockdown szkoły są otwarte. - powiedział premier, Mateusz Morawiecki. Premier nawiązał też do fali strajków kobiet i przyznał, że rozumie gniew i zaniepokojenie, ale po raz kolejny apelował o spokój i pozostanie w domach: Od spraw światopoglądowych ważniejsze jest życie ludzi, naszych rodziców. Pan Prezydent zaproponował ustawę, którą jesteśmy bardzo szybko poddać dyskusji, bardzo szybko wdrożyć. Rozumiem gniew, zaniepokojenie, rozumiem zwłaszcza kobiety. To Wasze domy zamieniały się w biura, szkoły, przedszkola. - dodał premier w nawiązaniu do obecnej...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner