Instynktownie czujemy, że natura ma wszystko, czego nam potrzeba, by idealnie o siebie zadbać. Nasze prababki korzystały z olejów i ekstraktów rośli, a nam samym pomaga dziś nauka, żeby stworzyć kosmetyki tak naturalne, jak to tylko możliwe.

Reklama

Innowacyjna linia Botanical HiTech została stworzona w Laboratorium Kosmetycznym AVA. To kolejny, naturalny i niezwykle udany produkt polskiej firmy, która jako pierwsza w Polsce dostała certyfikat ECOCERT i zaczęła wiele lat temu produkcję ekologicznych kosmetyków. Od kilku dekad misją AVA jest tworzenie kosmetyków z najwyższej jakości surowców naturalnych, które zapewniają skuteczną ochronę i pielęgnację każdej skórze. Możemy więc zaufać marce.

Laboratorium Kosmetyczne AVA, po kilku latach badań i pracy nad nowymi technologiami, we współpracy z instytutami naukowo-badawczymi, stworzyło innowacyjną, przełomową linię kosmetyków do pielęgnacji twarzy Botanical HiTech, w której, po raz pierwszy w Polsce, wykorzystano tyle nowatorskich technologii w jednej serii. Mają działanie pielęgnacje, odmładzające i liftingujące. Produkty stworzone w 98% ze składników pochodzenia naturalnego w widoczny sposób spowalniają pojawienie się oznak starzenia, wykazują skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe i silnie regenerują cerę.

Mat. prasowe

W skład linii Botanical HiTech wchodzą preparaty zapewniające kompleksową pielęgnację, a więc mamy tu:

  • Liftingujący krem do twarzy na dzień (zawiera kompleks śnieżnej algi, zielonego kawioru oraz algi laminaria),
  • Odmładzający krem do twarzy na noc (zawiera proretinol oraz komórki macierzyste),
  • Korektor zmarszczek (z aloesem i olejami pochodzenia naturalnego),
  • Regenerujące serum modelujące owal twarzy (z Beta-glucanem z pędów owsa, z ekstraktem z probiotycznych drożdży i z cynkiem),
  • Skuteczne wygładzenie, wielofunkcyjny krem pod oczy (z hesperydyną i kompleksem olejowym),
  • Oczyszczające mleczko od demakijażu,
  • Odświeżający tonik.

Dlaczego Botanical HiTech działa tak skutecznie?

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w najnowszych kosmetykach AVA jest zastąpienie stosowanej powszechnie dwufazowej emulsji (olej i woda) nowym rozwiązaniem: emulsją wielokrotną w-o-w (woda-olej-woda). Emulsja wnika w głębsze warstwy naskórka dzięki mikronizacji ekstraktów, czyli maksymalnemu zmniejszeniu cząsteczek do wielkości mierzonych w mikrometrach. Wszystkie składniki aktywne trafiają dokładnie tam, gdzie powinny.

Naturalna taksyfolina to klucz do sukcesu

W całej serii wykorzystano absolutną nowość w branży kosmetycznej – naturalną taksyfolinę, czyli jeden z najsilniejszych antyoksydantów, specjalnie pozyskiwany z rośliny Centaurea Balsamita hodowanej na poletkach badawczych z zachowaniem ekologicznych standardów. Bezsprzecznie udowodniono, że naturalna taksyfolina wykazuje lepsze działanie nawilżające oraz redukujące przebarwienia i zaczerwienienia od podobnej substancji pozyskiwanej sztucznie.

Zobacz także

Naturalna taksyfolina w połączeniu z witaminą C i resweratrolem tworzy naprawdę silny, antyoksydacyjny kompleks, który skutecznie wymiata wolne rodniki (kosmetyki są więc idealne dla osób mieszkających w miastach z zanieczyszczonym powietrzem), działa też odmładzająco i liftingująco.

Adobe Stock

Jeszcze więcej innowacji

Linii kosmetyków Botanical HiTech bogata jest też w inne unikatowe składniki. Znajdziemy tu między innymi kompleks śnieżnej algi, zielonego kawioru i aloesu. Wszystkie razem mają silne działanie nawilżające i doskonale odżywiają skórę.

Dla kogo przeznaczona jest linia Botanical HiTech do AVA?

Kosmetyki tej linii idealnie pasują do każdego rodzaju cery. Mają lekką konsystencję, nie obciążają skóry i sprawdzają się również pod makijaż. Dobrze się wchłaniają, ale ważne jest, by ich nie rozcierać, tylko delikatnie wklepywać podczas aplikacji.

Artykuł powstał z udziałem Laboratorium Kosmetycznego AVA

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama