East News
Newsy

Na Podlasiu powstanie klasa o profilu... disco polo! Jednym z nauczycieli będzie Marcin Miller!

Już niedługo w jednej z podlaskich szkół powstanie klasa o profilu disco polo. Mentorem uczniów będzie lider zespołu Boys, Marcin Miller.

Już od września 2020 roku w miejscowości Michałowo na Podlasiu w jednej ze szkół średnich ma ruszyć klasa o profilu... disco polo! Dyrekcja placówki zapewnia, że celem zajęć ma być "rozwijanie pasji oraz zamiłowań uczniów" i stawia na bardzo doświadczoną kadrę! Jednym z mentorów ma być lider zespołu Boys - Marcin Miller. O pomyśle utworzenia takiej klasy wypowiedział się także sam Minister Edukacji! Jak to będzie wyglądać w praktyce? 

Zobacz także: Marcin Miller w rok zarobi prawdziwą fortunę! "Wolę przyjmować występy za grubszą kasę!"

Żona Zenka Martyniuka zdradziła, jaki utwór męża lubi najbardziej! Nie każdy zna tę piosenkę

Marcin Miller będzie uczył licealistów sztuki disco polo?

Pomysł utworzenia klasy o profilu disco polo w jednej ze szkół na Podlasiu wzbudził ogromne zainteresowanie. Już teraz wszyscy zastanawiają się, jak będą wyglądać zajęcia i jakie perspektywy daje ukończenie liceum o takim profilu. Jak wyjaśnił burmistrz Michałowa Marek Nazarko w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swojej pasji, a także będą współpracować z wytwórnią muzyczną, w której swoje przeboje nagrywa między innymi zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem. 

Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym [...]  Szkoła musi być wyjątkowa, prowadzić edukację w tym kierunku, w którym żadna inna placówka nie prowadzi, być atrakcyjna dla młodzieży. Zarazem nie może być to szkoła „sztuczna”, czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni  - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Marek Nazarko.

W tej sprawie zabrał głos także Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski.

Burmistrz Michałowa zdecydował się na specyficzne działanie. Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań, ale też trzeba wyraźnie powiedzieć, że ta szkoła będzie także szkołą ogólnokształcącą. Jest zobowiązana, żeby realizować podstawy programowe kształcenia ogólnego. Jak rozumiem, pan burmistrz chce wprowadzić jeszcze dodatkowe zajęcia w ramach takiej innowacji, na które pozwalają polskie przepisy, i chce zachęcić, aby młodzi ludzie skorzystali z takiej oferty. [..] Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego także profesjonalnie przygotowywani - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski. 

Ponadto, jak udało się dowiedzieć "Polsat News", jednym z mentorów, który będzie uczył młodzież sztuki disco polo, będzie sam Marcin Miller, lider zespołu Boys. Na pewno wieloletnie doświadczenie muzyka spowoduje, że artysta będzie mógł przekazać ogromną wiedzę przyszłym gwiazdom muzyki disco polo.

- Tam będzie wiele gatunków muzycznych, ale ponieważ to Białystok, to disco polo. Najwięcej będzie o tym właśnie gatunku - powiedział w rozmowie z "Polsat News" Marcin Miller.

Już w czwartek 20 lutego ma odbyć się konferencja prasowa, na której zostaną podane szczegóły dotyczące utworzenia profilu disco polo w liceum na Podlasiu. Jak myślicie, Marcin Miller poradzi sobie w roli nauczyciela?

East News

Młodzież będzie współpracować z wytwórnią Green Star, gdzie swoje płyty nagrywa między innymi Zespół Akcent z Zenkiem Martyniukiem. 

Zenek Martyniuk

Zobacz także
Zenon Martyniuk

Zenek Martyniuk szczerze o problemach syna! Co z jego małżeństwem?

Zenek Martyniuk z synem Danielem

Przez syna Zenek Martyniuk może się pożegnać z wielkim marzeniem. Dramat króla disco-polo!

 

Zenek Martyniuk
East News
Newsy
Zenek Martyniuk w swojej książce wyjawił prawdę na temat syna! Mocne!
Zenek Martyniuk w swojej książce wyjawił prawdę na temat syna! Mocne!
Syn Zenka Martyniuka, Daniel M.
Newsy
Zenek Martyniuk wyśle syna na odwyk! "Nie chcemy, żeby narkotyki zniszczyły jego życie"
Zenek Martyniuk wyśle syna na odwyk! "Nie chcemy, żeby narkotyki zniszczyły jego życie"
"Zenek" czy "365 dni" - oglądalność po weekendzie otwarcia
Mat. prasowe
Newsy
"Zenek" czy "365 dni"? Wyniki po weekendzie otwarcia nie pozostawiają złudzeń odnośnie wyborów Polaków
Znane są wyniki filmu "Zenek" po weekendzie otwarcia! Ile osób wybrało się na premierę filmu opowiadającego o życiu legendy polskiego disco polo, Zenka Martyniuka?

Znane są wyniki filmu "Zenek" po weekendzie otwarcia! Ile osób wybrało się na premierę filmu opowiadającego o życiu legendy polskiego disco polo, Zenka Martyniuka ? Czy produkcja Telewizji Polskiej pokonała popularnością premierę pierwszego polskiego erotyku Blanki Lipińskiej? Oto wyniki oglądalności!  Zobacz także:  Czy warto iść na film o Zenku Martyniuku? Żona Martyniuka zdradziła szczegóły: "Wszystko przyjmuję na klatę!" "Zenek" - wyniki po weekendzie otwarcia Jak informują Wirtualnemedia.pl, w   pierwszy weekend kinowej emisji filmu "Zenek" odnotowano, że produkcję obejrzało 241 132 widzów. Są to wyniki liczone od 14 do 16 lutego. Film uplasował się na drugiej pozycji w polskim box office. Pierwsze miejsce zdobył film "365 dni" w reżyserii Barbary Białowąs, na podstawie książki Blanki Lipińskiej. Pierwszy polski erotyk obejrzało w weekend premiery aż 484 803 widzów. Trzecie miejsce na podium należy do filmu "Dżentelmeni", który zgromadził 82 777 widzów. A Wy jak oceniacie film "Zenek"?  Zobacz także:  Na Podlasiu powstanie klasa o profilu... disco polo! Jednym z nauczycieli będzie Marcin Miller! Film "Zenek" w weekend otwarcia zgromadził 241 132 widzów.  Film "365 dni" w weekend otwarcia zgromadził 484 803 widzów.  

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik