Już od września 2020 roku w miejscowości Michałowo na Podlasiu w jednej ze szkół średnich ma ruszyć klasa o profilu... disco polo! Dyrekcja placówki zapewnia, że celem zajęć ma być "rozwijanie pasji oraz zamiłowań uczniów" i stawia na bardzo doświadczoną kadrę! Jednym z mentorów ma być lider zespołu Boys - Marcin Miller. O pomyśle utworzenia takiej klasy wypowiedział się także sam Minister Edukacji! Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Reklama

Zobacz także: Marcin Miller w rok zarobi prawdziwą fortunę! "Wolę przyjmować występy za grubszą kasę!"

Marcin Miller będzie uczył licealistów sztuki disco polo?

Pomysł utworzenia klasy o profilu disco polo w jednej ze szkół na Podlasiu wzbudził ogromne zainteresowanie. Już teraz wszyscy zastanawiają się, jak będą wyglądać zajęcia i jakie perspektywy daje ukończenie liceum o takim profilu. Jak wyjaśnił burmistrz Michałowa Marek Nazarko w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swojej pasji, a także będą współpracować z wytwórnią muzyczną, w której swoje przeboje nagrywa między innymi zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem.

Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym [...] Szkoła musi być wyjątkowa, prowadzić edukację w tym kierunku, w którym żadna inna placówka nie prowadzi, być atrakcyjna dla młodzieży. Zarazem nie może być to szkoła „sztuczna”, czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Marek Nazarko.

W tej sprawie zabrał głos także Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski.

Burmistrz Michałowa zdecydował się na specyficzne działanie. Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań, ale też trzeba wyraźnie powiedzieć, że ta szkoła będzie także szkołą ogólnokształcącą. Jest zobowiązana, żeby realizować podstawy programowe kształcenia ogólnego. Jak rozumiem, pan burmistrz chce wprowadzić jeszcze dodatkowe zajęcia w ramach takiej innowacji, na które pozwalają polskie przepisy, i chce zachęcić, aby młodzi ludzie skorzystali z takiej oferty. [..] Być może to chwyci. Chyba nie ma w tym nic złego, jeśli młodzi, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego także profesjonalnie przygotowywani - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski.

Ponadto, jak udało się dowiedzieć "Polsat News", jednym z mentorów, który będzie uczył młodzież sztuki disco polo, będzie sam Marcin Miller, lider zespołu Boys. Na pewno wieloletnie doświadczenie muzyka spowoduje, że artysta będzie mógł przekazać ogromną wiedzę przyszłym gwiazdom muzyki disco polo.

Zobacz także

- Tam będzie wiele gatunków muzycznych, ale ponieważ to Białystok, to disco polo. Najwięcej będzie o tym właśnie gatunku - powiedział w rozmowie z "Polsat News" Marcin Miller.

Już w czwartek 20 lutego ma odbyć się konferencja prasowa, na której zostaną podane szczegóły dotyczące utworzenia profilu disco polo w liceum na Podlasiu. Jak myślicie, Marcin Miller poradzi sobie w roli nauczyciela?

East News

Młodzież będzie współpracować z wytwórnią Green Star, gdzie swoje płyty nagrywa między innymi Zespół Akcent z Zenkiem Martyniukiem.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama