mural-ccc
Mat.prasowe
Newsy

Czy mural może oczyścić zanieczyszczone powietrze?

Ten stworzony przez CCC owszem!

Świecąca reklama w centrum dużego miasta to nic niezwykłego. Chyba, że iluminację może włączyć każdy przechodzień, a sam mural neutralizuje zanieczyszczenia. Tylko popatrzcie, jak wygląda kampania CCC, promująca nową linię GO FOR NATURE.

Mural CCC w Warszawie

Użyta do namalowania muralu farba fotokatalityczna naprawdę oczyszcza powietrze. Jak to możliwe? Nie będziemy tu opowiadać o skomplikowanych reakcjach chemicznych, ale w najprostszych słowach warto wyjaśnić ten proces. Spaliny samochodowe osiadają wszędzie, to wiemy, a przy wielkich skrzyżowaniach jest ich wyjątkowo dużo. W centrum Warszawy część z nich osiada na powierzchni muralu CCC. Wtedy zaczyna działać słońce. Promienie w zetknięciu z farbą neutralizują spaliny, czyli rozkładają je na nieszkodliwe dla środowiska związki azotu, wodę oraz nieznaczną ilość CO2. Deszcz spłukuje kurz i gdy znów wychodzi słońce, proces zaczyna się od nowa.

mural-ccc
Mat.prasowe

Integralną częścią muralu jest instalacja LED. Jak włączyć światło? Nie musimy uruchamiać dynama siłą własnych mięśni. Wystarczy, że zużytą butelkę PET wrzucimy tam, gdzie trzeba, czyli do recyklomatu stojącego obok. Mural zabłyśnie imponującą iluminacją i to będzie świetne podziękowanie. Autorką projektu graficznego muralu jest Beata Śliwińska BARRAKUZ.

Po zakończeniu kampanii wszystkie butelki z recyklomatu trafią do przetworzenia i nie zanieczyszczą planety. Kolejne pokolenia będą nam za to wdzięczne, Dziś recykling jest właściwie jedyną skuteczną i bezpieczną formą pozbycia się kłopotliwych śmieci. W innym przypadku butelka rozkładałaby się tysiąc lat, emitując do środowiska trujące drobinki.

mural-ccc
Mat.prasowe

Plastik z przetworzonej butelki nie zniknie, to oczywiste. Jednak posłuży jeszcze długo i nie trzeba będzie produkować kolejnego. Z butelek PET powstają m.in. długopisy, zabawki, namioty, meble oraz ubrania i buty. Sneakers Sprandi, który widzimy na muralu, w połowie składa się właśnie z przetworzonych butelek, jest więc idealnym symbolem linii Go For Nature. Oprócz butów, w sklepach CCC znajdziemy też czapki, szaliki i torby wykonane z odzyskanego plastiku.

Linia Go For Nature dostępna jest stacjonarnie w sklepach CCC, a także online na www.ccc.eu i w aplikacji marki.

Materiał powstał z udziałem marki CCC

CCC, kolekcja GO FOR NATURE wiosna/lato 2021
Mat. prasowe
Fleszstyle
Go For Nature – CCC dla środowiska
Go For Nature – CCC dla środowiska

Na 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Właśnie ta data to start najnowszej kampanii promującej linię Go For Nature, w skład której wchodzą buty i akcesoria wyprodukowane w sposób zrównoważony. Go For Nature to akcesoria damskie, męskie i dziecięce. Posiadają trzy różne certyfikaty, które wskazują na sposób produkcji. Pierwszy – Leather Working Group – produkty uszyte są ze skór pochodzących z ekologicznych garbarni, a w procesie garbowania skór zachowane są najwyższe standardy w kwestii ochrony środowiska oraz wydajności produkcji. Z takich certyfikowanych skór uszyte są m.in. buty Lasocki. Kolejna etykieta to Water Based PU – oznaczone są nią dodatki, do produkcji których użyto materiałów pochodzących z recyclingu lub biodegradowalnych, tą etykietą oznaczono kilka modeli butów Jenny Fairy. Trzeci certyfikat – Recycled Plastic Bottles – to materiały powstałe po recyklingu butelek PET, co w dużym stopniu ogranicza produkcję nowego plastiku. Tym certyfikatem oznaczono m.in. akcesoria marki Lanetti. Promocję linii Go For Nature wspiera wyjątkowa kampania. Autorem zdjęć jest Mateusz Stankiewicz, za stylizację odpowiadała Agnieszka Ścibior, fryzury są dziełem Rui Rocha, a makijaż – Wilsona. W kolekcji każdy znajdzie coś dla siebie. Na który z modeli się zdecydujesz?   Te zdjęcia są przepiękne!

zywiec-zdroj-butelka-z-recyklingu
Adobe Stock
Newsy
Butelka z butelki - sprawdź, jak zrobić coś dla planety i dać kolejne życie butelkom PET
Butelka z butelki - sprawdź, jak zrobić coś dla planety i dać kolejne życie butelkom PET

Butelki PET są tak bezpieczne, wygodne i łatwe do przetwarzania, że nie ma sensu eliminować ich z naszego życia. Zamiast z nich rezygnować, dajmy im drugie (a potem trzecie, czwarte itd.) życie! Jak dać butelce drugie życie? Odpowiednio potraktowana butelka zmienia się w cenny surowiec: rPET, z którego robi się mnóstwo przedmiotów, od zabawek, bluz sportowych, plecaków czy namiotów, po designerskie krzesła i elementy wyposażenia nowoczesnych samochodów. Butelki PET można też przerabiać – i to po wielokroć – na kolejne butelki, dzięki czemu obieg zużywanego na nie plastiku staje się coraz bardziej zamknięty. Z takiego rozwiązania korzysta np. firma Żywiec Zdrój. Jak możesz sprawić, by opróżniona butelka zyskała kolejne życie, zamiast trafić do spalarni albo rozkładać się przez kilkaset lat? Nie musisz robić nic wielkiego ani decydować się na żadne wyrzeczenia. Po prostu wrzuć plastikową butelkę do odpowiedniego (najczęściej żółtego) pojemnika. Byłoby idealnie, gdybyś wcześniej opróżnił ją do dna, jednak najważniejsze jest to, by finalnie trafiła tam, gdzie trzeba. Zebrane w ten sposób butelki są wielokrotnie myte, dzielone według kolorów i rodzaju tworzywa, zgniatane w łatwiejsze w transporcie pakiety, a następnie mielone, topione i przetwarzane na granulat rPET, który można przeznaczyć do produkcji najróżniejszych przedmiotów. Ten, z którego mają być zrobione butelki, musi być najwyższej jakości. Jest także rygorystycznie sprawdzany pod kątem tego, czy może mieć kontakt z żywnością. Cały ten proces jest dość skomplikowany i zajmują się nim specjaliści, jednak dla nas kluczowe jest to, że dzięki wytwarzaniu butelek z rPET a nie z PET, można obniżyć emisję dwutlenku węgla o mniej więcej połowę! Zwiększenie wykorzystania tego...

Żubrówka Czarna prezentuje kolejną odsłonę projektu artystycznego „Czarna Polana” 
Newsy
Żubrówka Czarna prezentuje kolejną odsłonę projektu artystycznego „Czarna Polana” 
Żubrówka Czarna prezentuje kolejną odsłonę projektu artystycznego „Czarna Polana” 

Żubrówka Czarna już po raz trzeci stała się inspiracją do stworzenia artystycznego projektu „Czarna Polana”. Ta edycja różni się jednak od poprzednich i ukazuje się pod hasłem „Czarna Polana filtruje”. Premiera projektu przypadła na 11 marca br. Ten wyjątkowy projekt będzie można zobaczyć m.in. w samym centrum Warszawy, na dedykowanej stronie internetowej oraz w kanałach społecznościowych marki Żubrówka Czarna. Majestatyczna przyroda Puszczy Białowieskiej była inspiracją do stworzenia wyjątkowej Żubrówki Czarnej – doskonałej, pszenicznej wódki zawdzięczającej swój smak filtracji węglem drzewnym dębowym. To właśnie natura oczyszczania stała się istotą najnowszej odsłony projektu Czarna Polana. Przy współpracy z ilustratorem Patrykiem Hardziejem, powstał w Warszawie wyjątkowy mural. Mural ten łączy w sobie pierwotną, nieskazitelną czystość płynącą z natury i postać, która jest głównym motywem obrazu – ale to nie wszystko. Dzięki zastosowaniu specjalnych farb, filtruje on z zanieczyszczeń to, co jest wokół nas – powietrze, którym oddychamy. Tradycja Żubrówki Czarnej wywodzi się z przyrody, której doświadcza się w szczególny sposób. Chcieliśmy, by to doświadczenie, stało się udziałem ludzi mieszkających w mieście. Stąd inspirowany naturą wygląd muralu, ale i jego wyjątkowe działanie, które sprawia, że wszystkim oddycha się lżej czystszym powietrzem – mówi Monika Grudniak, Brand Manager marki Żubrówka Czarna. Trzecia edycja projektu Czarna Polana, nawiązuje bezpośrednio do kwestii czystości powietrza, a tym samym troski o naturę, z którą marka Żubrówka jest nierozerwalnie związana. Mural, który można zobaczyć w Warszawie przy ul. Piękna 49...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik