ONS

Ponad dziewięć lat temu Odeta Moro-Figurska wraz z Michałem Figurskim zostali rodzicami córeczki Sonii. Dziewczynka jest oczkiem w głowie swojej sławnej mamy, która w rozmowie z magazynem "Pani domu" przyznała, że przyjście na świat dziewczynki całkowicie ją odmieniło. Prezenterka znana m. in. z porannego programu "Kawa czy herbata" dodaje jednak, że według niej nie ma idealnych matek. Odeta Moro-Figurska zdradza jak poradzić sobie w roli matki.

- Idealnych matek nie ma! I dobrze, bo wychowałyby zakompleksione dzieci dążące do sprostowania ich wygórowanym oczekiwaniom. Jedno wiem na pewno: prawie idealna matka to taka, która jest dobra nie tylko dziecka, ale i dla siebie. Nie można poświęcać się innym, zapominając o sobie. To rodzi frustrację, niechęć do swojej roli.

Gwiazda zdradza sposoby na krótkie oderwanie się od codzienności.

Wystarczy spotkanie z koleżankami, długi spacer po lesie, samotne wyjście do kina. Cokolwiek, ale tylko dla siebie. Polki są cudownymi matkami, jednak żyją w odwróconej piramidzie potrzeb: najpierw robią to, co niezbędne ich dzieciom, potem to,  czego wymaga od nich reszta rodziny, a dopiero na końcu myślą o sobie.

Zgadzacie się z doświadczoną już matką 9-letniej Sonii?

Więcej na temat Odeta Moro-Figurska