Miodobranie z Dafi
Newsy

Kasia Cichopek wzięła udział w wyjątkowej akcji!

Kasia Cichopek wzięła udział w wyjątkowej akcji!

W niedzielę odbyło się pierwsze miodobranie w pasiece Dafi. Zgodnie z realizowaną przez Formaster Group strategią „NATURALNIE ODPOWIEDZIALNI”, rok temu na terenie firmy dom znalazło pół miliona pszczół.

21 czerwca ten czas został podsumowany razem z ambasadorami marki i redakcją programu „Pytanie na Śniadanie”.

Zobaczcie, jak to wyglądało!

Miodobranie z Dafi

Kolejne przełomowe wydarzenie – pierwsze miodobranie – kielecka firma ma już za sobą. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, udało się uzyskać ok. 40 l tej złocistej substancji, o prozdrowotnych właściwościach.

Miodobranie z Dafi

Kolejne zbiory przewidziane są na jesień i wszystko wskazuje na to, że miodu będzie jeszcze więcej. Miód będzie przekazywany na cele charytatywne, ale także pracownikom i ambasadorom marki, którzy sami mieli okazję posmakować efektu pracy pszczół.

Gwiazdy na konferencji DAFI: Anna Dereszowska
Newsy
Gwiazdy na konferencji DAFI
Gwiazdy na konferencji DAFI

Zobaczcie, co działo się na spotkaniu!

Norbi zastąpi Roberta Janowskiego w "Jaka to melodia?"?
Newsy
Norbi chce zaprosić do „Jaka to melodia?” Roberta Janowskiego!
Norbi chce zaprosić do „Jaka to melodia?” Roberta Janowskiego!

Dzięki prowadzeniu show „Jaka to melodia?” Norbi ma szansę odzyskać dawno utraconą popularność. Ale dobrze wie, że nie będzie to łatwe. - Można mnie kochać albo nie cierpieć. Już się przyzwyczaiłem, że budzę u ludzi skrajne emocje. Nie przejmuję się tym, bo mam co w życiu robić – mówi „Fleszowi” Norbert Dudziuk, czyli Norbi (46). Już wkrótce będzie się mógł przekonać, jakie emocje budzi u wiernych widzów programu „Jaka to melodia?”, którego jest nowym gospodarzem. Na ciepłe przyjęcie raczej się nie zanosi . Zastąpić legendę Norbiemu trudno będzie zyskać sympatię widzów z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że zastąpi Roberta Janowskiego, który prowadził „Jaka to melodia?” przez 21 lat, i wiele osób nie wyobraża sobie kogoś innego w roli gospodarza tego programu. Drugi powód jest jeszcze ważniejszy. Janowski odszedł z publicznej telewizji w atmosferze skandalu, jego żona w rozmowie z „Fleszem” sugerowała, że prezes TVP Jacek Kurski groził mu, że  zostanie wyrzucony, jeśli nie zgodzi się na zmiany w „Jaka to melodia?”. Do tego doszły postawione przez „Super Express” oskarżenia o to, że program był ustawiany. Zamieszanie wokół Roberta nie jest niczym nowym, bo już rok temu niewiele brakowało, by rozstał się z tele­turniejem, i było jasne, że prędzej czy później z TVP zniknie. To wszystko sprawiło, że trudno było znaleźć chętnego na jego miejsce. Na medialnej giełdzie nazwisk wymieniano m.in. Barbarę Kurdej-Szatan, Annę Dereszowską, Halinę Mlynkovą, Macieja Miecznikowskiego i Sławomira. Kto z nich rzeczywiście dostał propozycję prowadzenia show, tego nie wiadomo, wiadomo za to, że...

gry karciane na imprezę
Thomas Söllner
Styl życia
Jak grać w znane gry karciane – zasady pasjansa i kenta
Pasjans to gra karciana dla jednej osoby. Polega na ułożeniu kart w kilku rzędach, zgodnie z hierarchią talii. W kenta powinno grać minimum 4 graczy. Uczestnicy muszą zebrać po 3 karty o takim samym kolorze bądź figurach.

Pasjans to gra karciana dla jednej osoby. Polega na ułożeniu kart w kilku rzędach, zgodnie z hierarchią talii. W kenta powinno grać minimum 4 graczy. Uczestnicy muszą zebrać po 3 karty o takim samym kolorze bądź figurach. Karty do gry powstały w pierwszych wiekach naszej ery. W Europie pojawiły się około XIV wieku. Jedna talia standardowo zawiera 52 karty w 4 kolorach (symbolach): pik, karo, kier oraz trefl. Pasjans, czyli sztuka cierpliwości Pasjans to indywidualna gra karciana. Jej nazwa wywodzi się z francuskiego słowa patience, które oznacza cierpliwość . Stawianie pasjansa wymaga dobrej pamięci, koncentracji i wytrwałości. Gra polega na ułożeniu kart we właściwym porządku – od największej do najmniejszej. Pasjansa stawia się w następujący sposób: weź talię kart i ją potasuj; 7 kart ułóż w rzędzie na stole, tak, by nie było widać ich kolorów i wartości (awersami do dołu); następnie na kartach ułóż kolejny rząd składający się z sześciu kart, zaczynając układanie od lewej strony. Układaj kolejne rzędy tak, by każdy następny miał o jedną kartę mniej od poprzedniego. Pierwsza kolumna powinna składać się z siedmiu kart, druga z sześciu, a ostatnia z jednej; pozostałe karty ułóż w stos rewersami (grzbietami) do góry odkryj najniżej położone karty z każdej kolumny; karty, które są niżej w hierarchii przełóż na wyższe o jeden stopień w hierarchii, pamiętając o naprzemienności kolorów np. czarną czwórkę przełóż na czerwoną piątkę, a następnie odkryj uwolnioną kartę. Możesz też przełożyć sekwencję malejących kart tak, by najwyżej położona karta w przesuwanej sekwencji znalazła się na karcie z wyższym nominałem innego koloru. Po przeniesieniu zawsze odkrywaj najniższą uwolnioną kartę; jeśli w wyniku...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner