Hubert Urbański - Milionerzy
Newsy

"Milionerzy": Nieprzechodni wśród przechodnich?

Wielkie emocje i trudne pytania w programie "Milionerzy"!

Kolejny odcinek "Milionerów" za nami! Uczestnik od początku miał problem z odpowiedziami na pytania. Przy trzecim wykorzystał już wszystkie koła ratunkowe. Padło pytanie o milion? Zobaczcie, ile wygrał Pan Michał, który pracuje jako pedagog resocjalizacyjny! Uczestnikowi na widowni kibicowała żona Anna.

Uczestnik "Milionerów" na początku odpowiedział na pytanie za 500 zł "Wieża stanowiąca podporę wschodniego skrzydła zamku na Wawelu? Mężczyzna już przy pierwszym pytaniu skorzystał z koła ratunkowego, publiczność poprawnie wybrała odpowiedź b: Kurza Stopka. 

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Drugie pytanie za 1000 zł brzmiało: 

W której z dyscyplin sędzia może posyłać na ławkę kar:

a: w boksie

b: w tenisie

c: w hokeju na lodzie

d: w pong-pongu

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście C: w hokeju na lodzie. 

Pytanie za 2000 zł brzmiało: 

Prezydent z charakterystycznym dołkiem w brodzie to:

a: Andrzej Duda

b: Aleksander Kwaśniewski

c:  Bronisław Komorowski

d: Lech Wałęsa

Uczestnik przy tym pytaniu wykorzystał aż dwa koła ratunkowe: telefon do przyjaciela i 50:50, ale ostatecznie odpowiedział poprawnie i wybrał A: Andrzej Duda.

Pytanie za 5000 zł:

Jedna z najsłynniejszych romantycznych scen to ta z motywem muzycznym z utworu "My Heart Will Go On" w filmie:

a: "Uwierz w ducha"

b: "Pretty Woman"

c: "Titanic"

d: "Dirty Dancing"

Prawidłowa odpowiedź to C: "Titanic". Uczestnik wygrał 5 000 zł

"Milionerzy": pytanie za 10 tys. zł

To wodny roztwór kwasu węglowego i kationów metali: wapnia, magnezu, sodu, potasu oraz anionów wodorowęglanowych, siarczanowych, chlorkowych:

a: woda destylowana

b: woda ciężka

c: woda gazowana

d: woda utleniona

Uczestnik niestety zaznaczył niepoprawną odpowiedź B, a powinien wybrać C: woda gazowana. W tym odcinku pan Michał wygrał 1 000 zł. 

Na jakim pytaniu w "Milionerach" poległ poprzedni uczestnik?

Poprzedni uczestnik "Milionerów" poprawnie odpowiedział na pytanie o czasowniki i zaznaczył odpowiedź A: kłamać. 

Nieprzechodni wśród przechodnich:

a: kłamać

b: kochać

c: częstować

d: czesać

Niestety poległ na pytaniu, gdzie poprawną odpowiedzią było oczywiście B: kolczyk.

Jeśli z biglem to:

a: magiel

b: kolczyk

c: bez animuszu

d: gnuśnie

 

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

Zobacz także
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Z ilu salw składa się salut narodowy? Pytanie za 500 000 złotych

 

Milionerzy - Hubert Urbański na planie show
TVN
TV-Show
"Milionerzy": Gdzie skonstruowano broń nazywaną pepeszą?
"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy".

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" To pytanie pojawiło się w 258. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz mógł liczyć na pomoc swojego taty. Czy podpowiedź okazała się poprawna? Poznacie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? Pytanie za 40 tys. złotych! Uczestnik od razu przyznał, iż nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postawił skorzystać z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Tata Pana Kamila Wieczorka niemal od razu udzielił odpowiedzi, przy czym zaznaczył, że nie jest w 100 procentach pewny. Mimo tego uczestnik zaznaczył wskazany wariant C i wygrał gwarantowane 40 000 złotych. Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? A: w USA B: w Czechach C: w ZSRR D: w Chinach Prawidłowa odpowiedź: C. w ZSRR. PPSz-41 - Pistolet Pulemiot Szpagina, potocznie nazywany pepeszą lub pepeszką, to radziecki pistolet maszynowy. Skonstruowany został przez Gieorgija Szpagina, a następnie wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Peszel to? Pytanie za 125 000 złotych! Większy problem pojawił się przy pytaniu za 125 000 złotych. Uczestnik ponownie nie znał prawidłowej odpowiedzi. Niestety do tego momentu gry wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. Po długim zastanowieniu postanowił zrezygnować z gry i wyjść ze studia za kwotą 75 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Okazało się bowiem, że uczestnik obstawiał błędny wariant odpowiedzi. Peszel to: A: zbiór danych ludzi i zawodów B: karbowana rura na kable C: jednostka przewozowa D: mięsne danie Prawidłowa odpowiedź: B. karbowana rura na kable. Peszel to...

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, tylko...
"Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, tylko..." - odpowiedź na pytanie za 5000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 260. odcinka "Milionerów".

"Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, tylko..."  Czym różni się popularna w Skandynawii i Rosji gra zespołowa? Uczestnik miał duży problem z odpowiedzią na to pytanie, które pojawiło się w 260. odcinku programu "Milionerzy". Czy podczas gry bandy każdy uczestnik ma dwa kije? A może, zamiast krążka, trzeba wbić do bramki przeciwnika piłkę? Sprawdźcie, czy uczestnik odpowiedział poprawnie na pytanie za 5000 złotych! Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, tylko... Pytanie za 5000 złotych! Uczestnikiem dzisiejszego 260. odcinka "Milionerów" był Jakub Peńśko, któremu udało się dostać do gry po dogrywce w pytaniu eliminacyjnym. Pan Jakub wykorzystał pierwsze koło ratunkowe już w pierwszym pytaniu za 500 złotych. Jednak największym wyzwaniem okazało się pytanie dotyczące sportowej dyscypliny - bandy. Uczestnik nie znał odpowiedzi na to pytanie. Po długim zastanowieniu postanowił skorzystać z koła ratunkowego 50:50. Do wyboru zostały dwa warianty - A i B. Ostatecznie postanowił zaryzykować i, mimo braku pewności, zaznaczył odpowiedź A. Niestety, nie była to poprawna odpowiedź. Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, tylko: A: każdy ma dwa kije B: zamiast krążka jest piłka C: lodowisko jest elipsą D: zamiast drużyn są bandy Prawidłowa odpowiedź: B. zamiast krążka jest piłka. Bandy to dyscyplina sportowa podobna do hokeja na lodzie. Uprawiana jest przede wszystkim w Norwegi, Szwecji i Danii oraz Rosji. W grze biorą udział 2 drużyny po 11 lub 7 osób, które próbują wbić piłkę do bramki przeciwnika za pomocą zakrzywionych kijów. Zobacz także:   "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest? Czy znaliście...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym? Pytanie za 75 000 złotych
Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 230. odcinka programu "Milionerzy". Poznaj odpowiedź na pytanie "Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym?" za 75 000 złotych.

"Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym?" to pytanie pojawiło się w 230. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Mateusz bardzo szybko udzielił odpowiedzi, wybierając pierwsze przykazanie. Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź i wygrał 75 000 złotych.   Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym? Pytanie za 75 000 złotych Pierwszym uczestnikiem dzisiejszego, 230. odcinka "Milionerów" był Mateusz Świerczyński. Jego gra była bardzo zdecydowana, do tego pytania udało mu się wykorzystać jedynie jedno koło ratunkowe. Na pytanie "Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym?"  za 75 000 złotych odpowiedział bardzo szybko, niestety błędnie. Mateusz uznał za spójnik wyłączający słowo "nie", które nim nie jest. Chodziło zaś o spójnik "ani", którym rozpoczyna się 10 przykazanie. A: pierwsze B: drugie C: dziewiąte D: dziesiąte Pozycję lordosis przyjmuje? Pytanie za 20 000 złotych Drugim uczestnikiem 300. odcinka był Mateusz Partyka, która jako jedyny odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Pytania stanowiły dla niego dość duże wyzwanie. Już przy czwartym pytaniu wykorzystał on 2 koła ratunkowe. Pytanie za 20 000 złotych "Pozycję lordosis przyjmuje?" okazało się dla niego zgubne.  Stwierdził on, że taką pozycję przyjmuje maratończyk na starcie. Nie było to jednak prawidłowa odpowiedź. Poprawny okazał się podpunkt B, czyli kotka w rui, który przybiera charakterystyczne wygięcie postawy przy gotowości do kopulacji. A: robaczek świętojański w locie B: kotka w rui...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik