Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Mężczyzna zarażony koronawirusem przyjechał autobusem z Niemiec! Wiemy, z kim miał kontakt w Polsce

Mężczyzna zakażony koronawirusem przyjechał do Polski autobusem. Ważny apel ministerstwa!

4 marca podczas oficjalnej konferencji Minister Zdrowia potwierdził pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu w Zielonej Górze na oddziale zakaźnym. Jak poinformował Sanepid, pacjent zarażony koronawirusem czuje się dobrze, nie ma temperatury, a jedynie kaszel.

Początkowo mężczyzna w wywiadzie epidemiologicznym poinformował, że przyjechał do Polski samochodem osobowym. Potem okazało się, że z Niemiec podróżował autobusem. Lista pasażerów już została ustalona. Czy są na niej Polacy? Z kim kontaktował się zarażony mężczyzna w Polsce?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Ile osób w Polsce miało kontakt z mężczyzną zarażonym koronawirusem?

Podczas konferencji w Zielonej Górze przedstawicielka Sanepidu przyznała, że początkowo w wywiadzie pacjent mówił o podróży samochodem. Potem okazało się, że z Niemiec przyjechał autokarem międzynarodowej linii, który jechał w głąb Polski. Sanepid ma już listę pasażerów i ustala, kto miał kontakt z mężczyzną.

W pierwszym wywiadzie pacjent powiedział, że podróżował samochodem osobowy, ale przyznał, że autobusem jechał z Niemiec do Świecka. Mamy listę autobusową, nie ma na niej Lubuszan! (...) To są ludzie z różnych miast Polski. W tej chwili staramy się dotrzeć do tych pacjentów - powiedziała na konferencji dr Dorota Konaszczuk z Wojewódzkiego Inspektoratu Emidemiologiczno-Sanitarnego. 

Okazuje się, że mężczyzna przebywa w szpitalu w Zielonej Górze już od dwóch dni:

Pacjent znalazł się w szpitalu 2 marca i wtedy zostały wysłane próbki do badania. Dziś w nocy zostały potwierdzone kolejne badania - dodała dr Dorota Konaszczuk.

W Polsce pacjent zarażony koronawirusem miał kontakt jedynie z osobami z rodziny:

Po powrocie miał kontakt tylko z dwoma osobami. To są tylko dwie osoby z rodziny!  - powiedziała na konferencji dr Dorota Konaszczuk.

Rodzina mężczyzny zarażonego koronawirusem mieszkająca w Niemczech pod nadzorem!

Jak poinformował przedstawiciel  szpitala w Zielonej Górze, mężczyzna przyjechał do Polski z Westfalii, gdzie mieszka jego rodzina. Natychmiast po otrzymaniu pozytywnego wyniku chory na koronawirus poinformował bliskich za granicą, z którymi miał kontakt:

Swój wynik przesłał do rodziny w Niemczech, gdzie służby objęły jego bliskich nadzorem. 

Czekamy na więcej informacji!

Koronawirus w Polsce
East News

Czy grozi nam epidemia?

Koronawirus w Polsce
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Minister Zdrowia potwierdza!
Koronawirus w Polsce! Minister Zdrowia potwierdza!

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji zwołanej na godzinę 8.00 rano potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce : W nocy otrzymaliśmy pierwsze dodatnie wyniki. Poinformowałem pana premiera, pana prezydenta. Jest to pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze. Wszystkie procedury zadziałały - powiedział Szumowski. Kim jest pacjent z koronawirusem w Polsce? Pacjent natychmiast po wystąpieniu niepokojących objawów zgłosił się do lekarza. Obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Wrócił do Polski z Niemiec. Na chwilę obecną czuje się dobrze. Minister Zdrowia dodał też, że wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonym pacjentem, zostały poddane kwarantannie. Jest to mężczyzna z Niemiec. Na chwilę obecną jest to jeden człowiek. Pacjent czuje się dobrze, wszystkie osoby, które miały kontakt, zostały objęte kwarantanną domową - zapewnia Łukasz Szumowski.  Na pytanie dziennikarzy, czy pacjent z koronawirusem jest seniorem, minister zdrowia odpowiedział: Nie jest z grupy bardzo wysokiego ryzyka. (...) Pozwólmy pacjentowi w spokoju wracać do zdrowia, nie wywierajmy presji na jego rodzinę - dodał Łukasz Szumowski. Okazuje się, że w tym przypadku wszelkie procedury zadziałały doskonale, a kontakt zarażonego pacjenta z innymi osobami został maksymalnie ograniczony. Minister Zdrowia podziękował służbom, które zadziałały prawidłowo: Dziękuję wszystkim zaangażowanym, bo wszystko przebiegło książkowo. Lekarz rodzinny potwierdził wysokie ryzyko zarażenia koronawirusem i polecił skontaktowanie ze służbami sanitarnymi, które natychmiast wysłały po pacjenta karetkę. Jakie są wyniki testów na koronawirusa u uczennic z Polic? Druga  informacja, jaką minister zdrowia...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Gdzie przebywają chorzy?
Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce! W jakich miastach?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w piątkowe popołudnie zwołał kolejną konferencję, podczas której ogłosił, że w Polsce wykryto cztery nowe przypadki zachorowań na koronawirusa . Chorzy przebywają pod opieką lekarzy. W jakich miastach? W jakim są stanie? Zobaczcie poniżej! Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce Na początku tygodnia Minister Zdrowia ogłosił pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Mężczyzna, który wrócił z Niemiec autokarem, zaczął skarżyć się na duszności i wysoką gorączkę. Chory zgłosił się do odpowiednich jednostek sanitarnych. Od razu został objęty opieką w szpitalu w Zielonej Górze. Teraz z kolei Łukasz Szumowski ogłosił, że w Polsce wykryto cztery kolejne zachorowania na koronawirusa. Dwóch pacjentów przyjechało z Włoch. Oboje przebywają w szpitalu w Szczecinie. Kolejny z nich podróżował tym samym autokarem, co mężczyzna, który wrócił z Niemiec. Chory przebywa w szpitalu w Ostródzie. Z kolei ostatni przypadek to osoba, która przyjechała prawdopodobnie z Wielkiej Brytanii. Obecnie jest pod opieką jednego z wrocławskich szpitali.  Jak zaznaczył Minister Zdrowia, wszyscy chorzy zachowali się w bardzo odpowiedzialny sposób zachowując przy tym spokój. Łukasz Szumowski dodał, że służby również zadziałały poprawnie.  Staramy się ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa - zapewnia Łukasz Szumowski.  Minister Zdrowia uspokaja i zaznacza, że w Polsce nie ma żadnego przypadku zagrożenia życia.  Czy boicie się wybuchu epidemii koronawirusa? W Polsce jest już pięć przypadków zachorowań na koronawirusa  

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Druga ofiara śmiertelna. Zmarł pacjent z Wrocławia! 
Koronawirus w Polsce. Druga ofiara śmiertelna. Zmarł pacjent z Wrocławia! 

Nie żyje 73-letni pacjent zarażony koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że drugą śmiertlelną ofiarą niebezpiecznego wirusa jest pacjent ze szpitala we Wrocławiu. Mężczyzna był w ciężkim stanie i zmagał się z innymi chorobami.  Zmarła druga osoba zakażona #koronawirus. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące- poinfomorwało Ministerstwo Zdrowia.  Niestety, to już druga ofiara śmiertelna w Polsce. 12 marca w szpitalu w Poznaniu zmarła 57-letnia kobieta, która trafiła pod opiekę specjalistów zaledwie kilka dni wcześniej. Kobieta była wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.  Zobacz także:  Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy? Zmarł 73-letni mężczyzna zarażony koronawirusem.

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner