Mecz Polska Portugalia zostanie powtórzony?
East News

Mecz Polska - Portugalia może zostać powtórzony?! Jest szansa, że Polacy wrócą na EURO 2016?

Mecz Polska Portugalia zostanie powtórzony?
East News

Polacy mają szansę wrócić na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej?! Fani Reprezentacji Polski wciąż nie mogą się pogodzić z pomyłką sędziego, który w trakcie rzutów karnych nie zauważył, że bramkarz reprezentacji Portugalii w momencie strzału Kuby Błaszczykowskiego wyszedł poza linię bramkową. O tym, że Rui Patricio lekko wysunął się do przodu poinformowali internauci, którzy dostrzegli błąd piłkarza. Radosław Majdan w rozmowie z Party.pl potwierdził wówczas, że według przepisów, rzut karny Kuby Błaszczykowskiego powinien zostać powtórzony. Czy Polacy mają więc szansę wrócić na EURO 2016? Radio Zet postanowiło sprawdzić, czy jest nadzieja, aby Polacy mogli znów zmierzyć się z Portugalią. Według radiowych doniesień w regulaminie UEFA nie ma wzmianki o możliwości powtórzenia meczu lub samych rzutów karnych.

 

Okazuje się, że w historii mistrzostw, powtórki meczów zdarzały się niezwykle rzadko. Stało się tak m.in. w 1968 roku, kiedy to w finale zmierzyli się Włosi z reprezentacją Jugosławii. Mecz zakończył się remisem 1:1, a w dogrywce nie doszło do rozstrzygnięcia spotkania. Władze zdecydowały wówczas o zorganizowaniu drugiego meczu, w którym lepsi okazali się Włosi. Drugi przypadek wydarzył się w 2015 roku podczas eliminacji mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Po złożeniu oficjalnego protestu przez reprezentację Anglii, UEFA zdecydowała powtórzyć ostatnie sekundy meczu z Norweżkami.

 

Radio Zet zauważa, że obecnie odchodzi się od powtórek spotkań  m.in. ze względu na samych piłkarzy, którzy mają zbyt napięty grafik. Reprezentanci biorą przecież udział nie tylko w spotkaniach swoich reprezentacji, ale i w klubowych rozgrywkach.

 

Myślicie, że gdyby Polacy mogli powtórzyć spotkanie z Portugalią, mielibyśmy szansę na wygraną?

 

Zobacz także: Błaszczykowski popłakał się po powrocie do rodzinnych Truskolas! Dziękował żonie i kibicom WIDEO

 

Mecz Polska - Portugalia zostanie powtórzony?

Michał Pazdan, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski
East News

Polacy nie wrócą na EURO 2016.

Grzegorz Krychowiak, Kuba Błaszczykowski
East News

Więcej na temat Kuba Błaszczykowski Euro 2016
Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13