Martyna Wojciechowska o swojej reputacji

Martyna Wojciechowska na 45. urodziny zafundowała sobie prezent, o którym zawsze marzyła! Co to takiego?

Martyna Wojciechowska o swojej reputacji

We wrześniu Martyna Wojciechowska kończy 45 lat. Dowiedzieliśmy się, że na te wyjątkowe urodziny gwiazda zafundowała sobie prezent, o którym marzyła od dawna. Co to takiego? Zobaczcie poniżej!

Jak Martyna Wojciechowska będzie świętowała 45. urodziny?


Dzięki realizacji programu „Kobieta na krańcu świata” Martyna Wojciechowska poznała wiele kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Podróżniczka wraz z przyjaciółmi od dawna pomagała swoim bohaterkom korzystając z subkont różnych zaprzyjaźnionych fundacji. Tak było na przykład w przypadku jej adoptowanej córki Kabuli. Wtedy to udało się uzbierać tyle pieniędzy, że została z nich sfinansowana nauka i zakwaterowanie w szkole z internatem w Tanzanii na kilka ładnych lat! 

Teraz Martyna będzie w końcu mogła wspierać swoje bohaterki dzięki własnej fundacji. Wojciechowska długo myślała o odpowiedniej nazwie. Padło na… tajemnicze słowo UNAWEZA. Skąd taka nazwa?


Miałam różne pomysły i propozycje. Ale przypomniałam sobie, że pięć lat temu, kiedy przeglądałam zeszyt mojej adoptowanej córki Kabuli, zobaczyłam w nim słowo „unaweza”. W języku suahili znaczy to  „you can”, czyli „możesz”. Wydało mi się idealne – mówi „Party” Martyna. – "Fundacja będzie pomagać m.in. dzieciom z Tanzanii chorym na albinizm, mieszkańcom wysypiska śmieci w Meksyku czy ofiarom handlu nieletnimi w Rumunii” - dodaje Martyna Wojciechowska, która ma nadzieję, że słowo Unaweza szybko zostanie zapamiętane przez jej fanów. 


Martyna nie wyklucza, że jak zajdzie taka potrzeba, to jej fundacja będzie pomagać też dzieciom w Polsce. 

Nowe bohaterki 11. serii „Kobiety na krańcu świata” (TVN) poznamy już od 8 września o godz. 11:00.

Martyna Wojciechowska smutna
EastNews

Martyna Wojciechowska Kabula
East News

Więcej - w nowym "Party"!

Julia Wieniawa na okładce "Party"

Więcej na temat Martyna Wojciechowska
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17