Marit Bjoergen urodziła syna!
Newsy

Marit Bjoergen urodziła! Synek czy córka?

Świetna wiadomość z ostatniej chwili. Marit Bjoergen została mamą! Jak podaje Norweska Federacja Narciarska sportsmenka urodziła synka. Zarówna mama, jak i noworodek czują się dobrze! Ojcem dziecka jest wieloletni partner życiowy, dwukrotny mistrz olimpijski i dwukrotny wicemistrz olimpijski w kombinacji norweskiej Fred Boerre Lundberg. O ciąży mistrzyni dowiedzieliśmy się w czerwcu.

Marit Bjoergen to jedna z najbardziej utytułowana zawodniczka w historii biegów narciarskich. Zdobyła sześć złotych medali olimpijskich i 14-krotnie stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. W dorobku ma także cztery Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Serdecznie gratulujemy!

Marit Bjoergen została mamą

Przebieg ciąży Kate Middleton
ONS
Newsy
Księżna Kate powitała na świeci drugie dziecko. Tak przebiegała jej ciąża [FOTO]

Middleton nie zwalniała tempa

Piotr Małachowski srebrny w Rio
East News
Newsy
PILNE! Piotr Małachowski srebrnym medalistą Rio 2016! Przegrał w ostatnim rzucie z Niemcem Hartingiem!

Piotr Małachowski wicemistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016. Polak przez całe zawody był na pierwszym miejscu, a Niemiec Christoph Harting pokonał go swoim ostatnim rzutem! Srebrne medal Piotra Małachowskiego To były dobre igrzyska dla polskiego dyskobola, mistrza świata i wicemistrza olimpijskiego z Pekinu, który starty rozpoczął już pierwszego dnia lekkoatletycznych zawodów. Bez większych problemów awansował do dzisiejszego finału, a w eliminacjach ubył mu groźny przeciwnik – Robert Harting. Sprzyjała mu nawet pogoda. Małachowski nie lubi deszczu, w którym rywalizował w eliminacjach. W dniu finału pogoda się poprawiła i dyskobole walczyli w słońcu. Polak po spokojnej rozgrzewce na godzinę przed startem ruszył do boju.   Małachowski już w pierwszej próbie rzucił na odległość 67,06 metra co dało mu prowadzenie w konkursie olimpijskim. Potem  poprawił się jeszcze rzutem na 67,55 i kiedy wydawało się, że nikt go nie pokona, dosłownie w ostatniej chwili złoto wyrwał mu świetnie dysponowany Niemiec, który ustanowił swój nowy rekord życiowy i najlepszy wynik w tym roku w rzucie dyskiem 68,37! Drugi z Polaków startujących w rzucie dyskiem – Robert Urbanek – nie awansował do finału. Z trybun Małachowskiego wspierał m.in. jego wielki przyjaciel, kulomiot Tomasz Majewski.   Srebrny medal olimpijski Piotra Małachowskiego to czwarty medal, jaki zdobyła Polska na igrzyskach w Rio. Medalowe łowy rozpoczął brązem Rafał Majka w kolarstwie, a potem złoty medal w wioślarstwie wywalczyła polska dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj, a brązowy czwórka podwójna Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska. Sylwetka Piotra Małachowskiego Piotr Małachowski to pochodzący z Żuromina polski lekkoatleta występujący w rzucie...