Party Stories
Newsy

Marta Kaczyńska zostanie przesłuchana przez prokuraturę?

Marcin Dubieniecki został w niedzielę zatrzymany przez CBA pod zarzutem wyłudzenia 13 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, prowadzenia grupy przestępczej oraz prania brudnych pieniędzy. Wczoraj mąż Marty Kaczyńskiej na wniosek prokuratury został aresztowany. Choć początkowo wydawało się, że wyjdzie po wpłaceniu 600 tys. kaucji, ostatecznie sąd podjął decyzję, że Dubieniecki zostanie w areszcie na trzy miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

 

Zanim w sądzie ruszy proces Marcina Dubienieckiego, prokuratura przesłucha jego współpracowników (zatrudnił ok. 200 osób niepełnosprawnych) i jego bliskich. Jak podaje se.pl, śledczy chcą przesłuchać Martę Kaczyńską i ustalić, czy żona Dubinieckiego wiedziała o jego podejrzanych interesach.

“Proceder wyłudzania pieniędzy z PFRON obejmuje okres 2012--2015 i działalność dwóch spółek Dubienieckiego - Finance Brothers i Global Partners. Pozew rozwodowy mąż Marty Kaczyńskiej składał w gdańskim sądzie 31 grudnia 2013 r. Ale cały czas są jeszcze małżeństwem. Wezwanie jej i uzyskanie informacji odnośnie do działalności męża jest więc z punktu widzenia prokuratury zasadne", mówi gazecie jeden ze śledczych znających kulisy sprawy

Ponoć Marta Kaczyńska niewiele wiedziała o interesach męża. Para ma rozdzielność majątkową, dlatego Marcin Dubieniecki nie musiał jej o niczym informować. Zwłaszcza, że od 2012 roku żyli w separacji i nie mieszkali razem. Każde z nich zajęło się swoimi sprawami, a jedyne co ich łączyło to opieka nad dziećmi.

 

ZOBACZ: Była żona Artura Boruca zatrzymana z mężem Kaczyńskiej. Kim jest Katarzyna M.?

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Marcin Dubieniecki aresztowany przez CBA
ONS
Newsy
Marta Kaczyńska zostanie przesłuchana przez prokuraturę?

Marcin Dubieniecki został w niedzielę zatrzymany przez CBA pod zarzutem wyłudzenia 13 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , prowadzenia grupy przestępczej oraz prania brudnych pieniędzy. Wczoraj mąż Marty Kaczyńskiej na wniosek prokuratury został aresztowany. Choć początkowo wydawało się, że wyjdzie po wpłaceniu 600 tys. kaucji, ostatecznie sąd podjął decyzję, że Dubieniecki zostanie w areszcie na trzy miesiące . Grozi mu 10 lat więzienia.   Zanim w sądzie ruszy proces Marcina Dubienieckiego , prokuratura przesłucha jego współpracowników (zatrudnił ok. 200 osób niepełnosprawnych) i jego bliskich. Jak podaje se.pl, śledczy chcą przesłuchać Martę Kaczyńską i ustalić, czy żona Dubinieckiego wiedziała o jego podejrzanych interesach.             “Proceder wyłudzania pieniędzy z PFRON obejmuje okres 2012--2015 i działalność dwóch spółek Dubienieckiego - Finance Brothers i Global Partners. Pozew rozwodowy mąż Marty Kaczyńskiej składał w gdańskim sądzie 31 grudnia 2013 r. Ale cały czas są jeszcze małżeństwem. Wezwanie jej i uzyskanie informacji odnośnie do działalności męża jest więc z punktu widzenia prokuratury zasadne", mówi gazecie jeden ze śledczych znających kulisy sprawy Ponoć Marta Kaczyńska niewiele wiedziała o interesach męża. Para ma rozdzielność majątkową, dlatego Marcin Dubieniecki nie musiał jej o niczym informować. Zwłaszcza, że od 2012 roku żyli w separacji i nie mieszkali razem. Każde z nich zajęło się swoimi sprawami, a jedyne co ich łączyło to opieka nad dziećmi.   ZOBACZ: Była żona Artura Boruca zatrzymana z mężem Kaczyńskiej. Kim jest Katarzyna M.?          

Marcin Dubieniecki w areszcie
East News
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI! Marcin Dubieniecki nie wyjdzie za kaucją z aresztu. Spędzi tam trzy miesiące!
A jednak!

Marcin Dubieniecki został aresztowany! Męża Marty Kaczyńskiej zatrzymało CBA w niedzielę 23 sierpnia . Pod jakimi zarzutami? Śledczy ustalili, że mąż Marty Kaczyńskiej prał brudne pieniądze w dwóch swoich spółkach. Firmy otrzymywały pieniądze od państwa na zatrudnianie osób niepełnosprawnych - niewidomych i niedowidzących. Chodzi o kwotę 13 mln złotych, która była dofinansowaniem ich pensji. Czytaj także: Mąż Marty Kaczyńskiej zostanie aresztowany? Prokuratura stawia mu trzy zarzuty! Wcześniej pisaliśmy, że Dubieniecki prawdopodobnie wyjdzie za kaucją, jeśli wpłaci 600 tys. zł.  Ale już wiadomo, że tak się nie stanie! Sąd właśnie przychylił się do zażalenia krakowskiej prokuratury i wstrzymał decyzję o wyjściu Marcina Dubienieckiego z aresztu za kaucją. Sąd orzekł 3-miesięczny areszt tymczasowy także wobec domniemanych wspólników Dubienieckiego: Wiktora D., Grzegorza D., Katarzyny M. i Beaty W. Co oznacza, że była żona Artura Boruca - Katarzyna M . również trzy miesiące spędzi w areszcie. Zobacz: Była żona Artura Boruca zatrzymana z mężem Kaczyńskiej. Kim jest Katarzyna M.?          

Marcin Dubieniecki aresztowany przez CBA
ONS
Newsy
Mąż Marty Kaczyńskiej zostanie aresztowany? Prokuratura stawia mu trzy zarzuty!
Dubieniecki twierdzi, że jest niewinny

Sprawa Marcina Dubienieckiego nabiera rozpędu. W niedzielę mąż Marty Kaczyńskiej został zatrzymany przez CBA. Prokuratur postawiła mu zarzut wyłudzania pieniędzy ze środków publicznych. Dziś w tej sprawie wiadomo już więcej! Zobacz: Są zarzuty dla Marcina D.! Mąż Kaczyńskiej kierował grupą przestępczą! Aresztowano też byłą żonę Boruca! Jak pisze Wyborcza.pl według ustaleń śledczych Dubieniecki prał brudne pieniądze w dwóch swoich spółkach - Global Partners (mieszcząca się w Warszawie) praz Financial Brothers w Krakowie. Obie te firmy w latach 2012-2014 otrzymywały pieniądze od PFRON na zatrudnianie osób niepełnosprawnych - niewidomych i niedowidzących. Chodzi o 248 osób i łączą kwotę 13 mln złotych na dofinansowanie ich pensji. PFRON deklaruje, że sprawdził, czy zatrudniane osoby są prawdziwe - czy otrzymują pieniądze na konta. Wszystko szło zgodnie z przepisami: To wszystko, co możemy sprawdzić. Nie możemy zweryfikować, czy praca jest wykonywana. W przypadku tych spółek była deklaracja, że chodzi o usługi finansowe, często jest to telepraca przy proponowaniu kredytów, kart kredytowych, ludzie pracują z domu - mówi informator z PFRON w Wyborcza.pl. Zobacz: Była żona Artura Boruca zatrzymana z mężem Kaczyńskiej. Kim jest Katarzyna M.? Za zatrudnianie osób niepełnosprawnych na stanowiska telemarketerów odpowiadał niewidomy Grzegorz D., jeden z zatrzymanych, który miał być tzw. naganiaczem. Wszyscy zatrudnieni dostawali około 500 złotych, kiedy to dotacja na jedną osobę wynosiła ponad 1500 zł. Reszta miała trafiać do wyłudzających. Co się stało z tymi pieniędzmi? Były prane przez zagraniczne spółki, m.in. z Cypru, oraz legalizowane przez faktury na fikcyjne usługi - mówi w „Fakcie” oficer CBA. Prokuratura stawia Marcinowi Dubienieckiemu trzy zarzuty - działanie w grupie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner