Marcin Dorociński
Newsy

Marcin Dorociński odwiedza psich weteranów! Aktor zachęca do wsparcia niezwykłej inicjatywy

Marcin Dorociński odwiedza psich weteranów! Aktor zachęca do wsparcia niezwykłej inicjatywy

Marcin Dorociński odwiedza „Zakątek Weteranów” - jedyne w Polsce miejsce spokojnej emerytury dla psich funkcjonariuszy, którzy zakończyli pracę w służbach mundurowych. Aktor przedstawia czworonożnych policjantów, strażników miejskich i granicznych oraz zachęca do wspierania Zakątka poprzez udział w konkursie Stopklatki „Szukamy polskiego Rexa”, w którym każde zgłoszenie to złotówka przekazana na rzecz tej niezwykłej inicjatywy.

Borys, Al i Bono – to tylko niektórzy bohaterowie relacji Marcina Dorocińskiego z „Zakątka Weteranów”. Wszyscy trzej to emerytowani, czworonożni funkcjonariusze, którzy z różnych przyczyn nie mogli zostać przy swoim przewodniku. „Zakątek Weteranów” to niezwykła inicjatywa, tworzona przez byłych i czynnych funkcjonariuszy policji, którzy zapewniają opiekę i leczenie psom i koniom wycofanym z powodu podeszłego wieku lub schorzeń z szeregów służb mundurowych.

„Zakątek Weteranów” funkcjonuje na zasadach stowarzyszenia tworzonego przez wolontariuszy i utrzymuje się wyłącznie z darowizn. Dlatego z okazji premiery w Stopklatce serialu „Hudson i Rex”, opowiadającego o przygodach detektywa i jego czworonożnego partnera, stacja zdecydowała się wesprzeć psiaki, które nie miały tyle szczęścia, co serialowy, czworonożny bohater. Tak powstał konkurs „Szukamy polskiego Rexa”, w którym każde zgłoszenie to 1 zł przekazany przez Stopklatkę na rzecz „Zakątka Weteranów”.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę https://polskirex.stopklatka.pl/, wgrać zdjęcie swojego psa i krótko odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Twój pies jest dobrym kompanem? Zgłoszenia są bezpłatne, a poza możliwością wsparcia Zakątka, uczestnicy mają również szansę zawalczyć o atrakcyjne nagrody.

Oglądaj relację Marcina Dorocińskiego z „Zakątka Weteranów” i poznaj psy, które podobnie jak bohater serialu „Hudson i Rex” poświęciły swoje życie na niesienie pomocy ludziom. Relację można śledzić na Instagramie @marcindorocinski, a widzów ciekawych przygód komisarza Hudsona i jego partnera Rexa zapraszamy 5 września o godz. 10:00 na antenę Stopklatki.

Marcin Dorociński

Jeśli zależy ci na planecie, musisz zobaczyć to wideo! Robi wrażenie! Nie tylko ze względu na Marcina Dorocińskiego

O Stowarzyszeniu Zakątek Weteranów

Bez ich wsparcia i niezwykłych umiejętności wiele działań służb mundurowych byłoby zagrożonych niepowodzeniem. Mowa o psach i koniach, które służą razem z ludźmi. Ich losem na emeryturze zajmuje się Zakątek Weteranów – stowarzyszenie powołane w 2017 roku z myślą o czworonożnych towarzyszach. Tutaj spokojną przystań na stare lata znajdują zwierzęta, które nie mogą pozostać z dotychczasowym przewodnikiem czy jeźdźcem. Zakątek Weteranów to miejsce, gdzie trafiają psy i konie po zakończonej służbie m.in.: w Policji, Siłach Zbrojnych, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, WOPR, GOPR. Stowarzyszenie istnieje tylko dzięki zaangażowaniu przyjaciół zwierząt, pracy wolontariuszy oraz dobrej woli obywateli, nie jest dofinansowywane przez Państwowe Instytucje. Założycielami i wolontariuszami Zakątka są byli i czynni funkcjonariusze policji, którzy sami mają doświadczenie w pracy z czworonożnym partnerem. Wszyscy starają się otoczyć podopiecznych Zakątka odpowiednią troską i zadbać zarówno o kondycję psychiczną jak i fizyczną „emerytów”. Zwierzęta te przez lata pozostawały aktywne i zasługują na to, by nadal czuć się potrzebne.

Więcej o Zakątku tutaj - http://zakatekweteranow.pl/

Promocja Carrefour to doskonała okazja, aby zakupić przekąski dla swojego psa w atrakcyjnych cenach.
Projekt BBC Earth
Newsy
Jeśli zależy ci na planecie, musisz zobaczyć to wideo! Robi wrażenie! Nie tylko ze względu na Marcina Dorocińskiego
Marcin Dorociński, Inga Zasowska, Aleksander Doba, Orina Krajewska, Monika Masaj oraz blogerzy: Our Little Adventures i Razem Taniej wystąpili razem w poruszającym klipie promującym najnowszą serię przyrodniczą BBC Studios Natural History Unit.

Marcin Dorociński , Inga Zasowska, Aleksander Doba, Orina Krajewska, Monika Masaj oraz blogerzy: Our Little Adventures i Razem Taniej wystąpili razem w poruszającym klipie promującym najnowszą serię przyrodniczą BBC Studios Natural History Unit. „Siedem światów, jedna planeta” to produkcja ukazująca bogatą i zaskakującą różnorodność natury z perspektywy 7 kontynentów. Program, który można oglądać na antenie BBC Earth w każdą niedzielę o godz. 11:00 , pokazuje niezwykłe zachowania zwierzęcych mieszkańców poszczególnych kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę. Wierzę w ludzi. Wierzę, że ludzi mądrych jest więcej na świecie i wierzę, że jeszcze jesteśmy w stanie zatrzymać ten proces niszczenia, który człowiek dawno temu rozpoczął – mówi Marcin Dorociński. -  Cieszę się, że powstają takie produkcje jak m.in. „Siedem światów, jedna planeta” BBC Earth, bo to sprawia, że niekoniecznie musimy podróżować w te nienaruszone jeszcze przez człowieka tereny, żeby ich doświadczyć i je docenić. Dzięki nim możemy przenieść się w miejsca, których może lepiej żebyśmy nie odwiedzali, żebyśmy zostawili je takimi, jakie są. Marcin Dorociński od lat zaangażowany jest w akcje wspierające ochronę naszej planety. W spocie nowego programu BBC pojawiła się także Orina Krajewska.   

Pies leży na podłodze, widać jego smutny pysk i przednie łapy.
©nuraann/Fotolia.com
Styl życia
Zasady nadawania imion dla psów i suczek, czyli jak nazwać pupila
Imiona dla psów powinny być proste, dźwięczne i odpowiednie do charakteru, wielkości, wyglądu oraz rasy zwierzęcia. Warto wykazać się kreatywnością i wybrać unikatową nazwę. Inspiracji można szukać w internecie. Imion nie należy nadawać psom rasowym, gdyż są nazywane już w momencie urodzenia.

Imiona dla psów powinny być proste, dźwięczne i odpowiednie do charakteru, wielkości, wyglądu oraz rasy zwierzęcia. Warto wykazać się kreatywnością i wybrać unikatową nazwę. Inspiracji można szukać w internecie. Imion nie należy nadawać psom rasowym, gdyż są nazywane już w momencie urodzenia.   W powieściach, filmach, serialach i kreskówkach można spotkać wiele słynnych zwierząt. Do najbardziej znanych psów na świecie należą Biały Kieł, Balto, Lassie, Scooby Doo, Pluto, Rex, Snoopy, Barry oraz Goofy. W Polsce niemal każdy pamięta psa Cywila, Szarika, Reksia, Łajkę, Sabę oraz Pankracego. Jakie imię nadać psu i suczce? Imię dla psa nadaje się na całe jego życie, gdyż zwierzę przyzwyczaja się do swojej nazwy. Miano pupila zależy od kilku ważnych czynników. Po pierwsze należy wybrać nazwę, która pasuje do płci, wielkości i wyglądu zwierzęcia. Owczarek niemiecki lub bernardyn nazwany Okruszkiem może wywoływać śmiech i politowanie. Szlachetne imiona nadane kundlom również sprawiają wrażenie nietrafionych. Nazwa powinna również odzwierciedlać charakter i zachowanie pupila . Bardziej ruchliwe zwierzęta mogą się wabić Bohater, Żywioł, Zabawka, natomiast te spokojniejsze – Słodziak, Śpioch lub Leniuszek. Warto unikać imion oklepanych lub kojarzących się ze słynnymi czworonogami, a wybierać te unikatowe. Bardzo wiele psów w Polsce wabi się Azor, Rex, Kieł lub Balto, dobrze jest więc nie powielać tych nazw. Imię dla psa nie powinno być też obraźliwe, gdyż świadczy to o braku szacunku do zwierzęcia , a także ośmiesza jego właściciela. Dobrze jest nazwać pupila krótkim imieniem, które ma nie więcej niż trzy sylaby oraz zawiera literę „r”. Według behawiorystów (psychologów zwierzęcych) i weterynarzy psy bardzo dobrze reagują na krótkie słowa...

Pies szczerzy kły.
©Alfonso de Tomás/Fotolia.com
Styl życia
Rady policjantów i psich behawiorystów - jak zachowywać się przy agresywnym psie i co robić w przypadku ataku
Agresywne psy, rzadko atakują bez wcześniejszego ostrzeżenia, np. warczenia, najeżonej sierści, szczekania. Psi behawioryści oraz policjanci pracujący z psami na co dzień, zgodnie twierdzą, że odpowiednie zachowanie w kontakcie z agresywnym psem, może uchronić przed atakiem. Jeżeli jednak do niego dojdzie, należy przede wszystkim chronić głowę i szyję stosując np. pozycję „na żółwia”.

Agresywne psy, rzadko atakują bez wcześniejszego ostrzeżenia, np. warczenia, najeżonej sierści, szczekania. Psi behawioryści oraz policjanci pracujący z psami na co dzień, zgodnie twierdzą, że odpowiednie zachowanie w kontakcie z agresywnym psem, może uchronić przed atakiem. Jeżeli jednak do niego dojdzie, należy przede wszystkim chronić głowę i szyję stosując np. pozycję „na żółwia”.   Uchwała o porządku i czystości w gminach jest aktem prawnym , umożliwiającym policji lub straży miejskiej wystawianie mandatów lub pouczeń właścicielom agresywnych psów. Według uchwały, właściciel psa ponosi za niego pełną odpowiedzialność , a w sytuacji gdy zwierzę kogoś pogryzie, opiekuna czekają konsekwencje np. grzywna lub zwrot kosztów leczenia ofiary. Zasady, jak zachowywać się w kontakcie z agresywnym psem Pies zawsze ostrzega zanim ugryzie. Przed ewentualnym atakiem, zwierzę wysyła tzw. sygnały grożące, np. napina mięśnie, warczy, stawia uszy, najeża sierść i nie spuszcza wzroku z człowieka. Psi behawioryści ten stan nazywają fazą przed agresją, w której są największe szanse na uniknięcie ataku . W takiej sytuacji radzi się zachować spokój i nie uciekać. Pogoń za uciekającym, jest spowodowana naturalnym instynktem zwierzęcia. Co zrobić, gdy pies zaatakuje Kiedy pies zaatakuje , nie uniknie się obrażeń, ale można je zmniejszyć przyjmując tzw. pozycję żółwia. Kciuki wkłada się do wnętrza dłoni – unikając rozszarpania palców , a ręce zakłada się na głowę, na wysokości szyi. Ochrania się w ten sposób nie tylko krtań, ale też uszy. Nogi ugina się, dążąc do siadu na ziemi z podkulonymi nogami, a głowę dociska do kolan – ochrania się w ten sposób brzuch i klatkę piersiową. Gdzie zgłaszać pogryzienie przez psa lub obecność bezpańskiego...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik