Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Małgorzata Socha, "Viva!" październik 2012
Mateusz Stankiewicz/AF Photo
Newsy

Małgorzata Socha - Złota dziewczyna

Nowy typ gwiazdy. Choć jest megapopularna, możesz spotkać ją na zakupach w supermarkecie. Jak wygląda jej prawdziwy świat?

Libia, 1982 rok. Ojciec Małgorzaty Sochy na kontrakcie szkoli libijskich pilotów. Odwiedza go żona z dziećmi. Syn Piotr ma 11 lat, Małgosia – 2. Jest ślicznym jasnowłosym aniołkiem. Na jej widok Libijczycy wydają okrzyki zachwytu. Jeden z nich, postawny czarnooki mężczyzna, chce płacić złotem. „Kupię twoją córkę”, przekonuje polskiego pilota. Ojciec Małgorzaty, Jerzy, śmieje się. Ale w hotelu cała rodzina bacznie pilnuje stawiającą pierwsze kroki dziewczynkę. Żadne z nich nawet w snach nie wyobraża sobie tego, co jej pisane. Jej talent rzeczywiście będzie na wagę złota. Taki kolor mają wszak gwiazdy.


Gwiazda rozgwiazda

Premiera „Edukacji Rity” w teatrze Michała Żebrowskiego, 6. piętro. Listopad zeszłego roku. W kultowej angielskiej sztuce o fryzjerce i profesorze literatury wyjątkowy duet. Małgorzata Socha i Piotr Fronczewski. Widzowie fetują ich na stojąco. Makijaż Gosi rozmazany. Płacze ze szczęścia. Trzy miesiące ciężkiej pracy, stresu i tremy. Raz nawet mdleje z przepracowania. Czy da radę? Ona, szalenie popularna wśród telewizyjnej publiczności. I on – legenda polskiej sceny. Ale wszyscy widzą, że zagrała jak równa z równym. „Duet to najtrudniejsza rzecz dla aktora”, ocenia Fronczewski. „Jak alpiniści jesteśmy spięci jedną liną. Małgosia daje poczucie bezpieczeństwa partnerowi. Wspinaczka z nią to prawdziwa przyjemność”.

„Małgosia redefiniuje pojęcie gwiazdy”, tłumaczy Michał Żebrowski. „Z jednej strony gra w teatrze, jest partnerką dla mistrza sztuki aktorskiej Piotra Fronczewskiego, razem zdobywają nagrodę na festiwalu, a z drugiej strony jest twarzą doskonałej marki Rexona, reklamuje wielki bank. Widzowie szaleją za jej rolą w popularnym serialu, trafia na okładki kolorowych magazynów, wiemy, że buduje dom. W jednej osobie łączy się wiele światów”. Dziś jest jedną z najbardziej popularnych aktorek. Co o tym myśli? „Gwiazda rozgwiazda!”, śmieje się. Nie traktuje swego statusu poważnie. Nie cierpi gwiazdorzenia. Mówi o sobie: „Rzemieślnik”. Ale to rzemiosło wagi ciężkiej. Fronczewski: „Nadchodzi czas, aby spróbowała sił w dramacie. Ma barwy, których jeszcze nie ujawniła”.

Garnitur dla taty

Wrzesień tego roku. Do jednego z warszawskich salonów Vistuli Małgorzata Socha wprowadza pod rękę starszego mężczyznę. To jej ojciec. Osiemdziesięcioletni major lotnictwa, Jerzy Socha. Chory na alzheimera. Chociaż Małgosia pracuje po 16 godzin na dobę, znalazła czas, żeby wszystko przygotować na jego urodziny. Wybrała menu, kupiła garnitur. Teraz jest szczęśliwa. Tato się uśmiecha. „Dawno nie słyszałam jej tak podekscytowanej i przeżywającej, czy wszystko się uda”, mówi jej przyjaciółka od czasu „Tańca z gwiazdami”, Agnieszka Cegielska z TVN. „Dla niej praca, teatr są bardzo ważne, wkłada w nie całą siebie. Ale najgłębsze emocje ma zarezerwowane dla rodziny. I za to ją bardzo szanuję, bo dla mnie rodzina też jest najważniejsza”.

(...)

Więcej w najnowszym numerze magazynu Viva!

Małgorzata Socha
Piotr Porębski/ Metaluna
Newsy
Małgorzata Socha: "W lustro nie patrzę"
„Może czas coś zmienić?”, prowokuje Piotr Najsztub. „A co pan proponuje?”, pyta Małgorzata Socha, triumfatorka 9. edycji Plebiscytu VIVA! Najpiękniejsi.

- Pyta Pani czasem lustra: „Lustereczko, lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie?”. Małgorzata Socha: Nie. Nie lubię się sobie przyglądać. Też w pracy zawodowej tego nie robię, żeby później analizować swoją grę. – Nie ma samouwielbienia? Małgorzata Socha: To mi nie grozi. Chyba częściej są takie momenty, kiedy się sobie raczej nie podobam. – Bo? Małgorzata Socha: Bo stawiam sobie na tyle wysoko poprzeczkę, że nie jestem w stanie jej dosięgnąć. A to mnie denerwuje. – A wygląd też Panią denerwuje? Małgorzata Socha: Póki nie spojrzę w lustro, to nie. Ale bez przesady, nie dajmy się zwariować! Chociaż zawsze można powiedzieć: mogłabym schudnąć. – A mieć inny nosek? Małgorzata Socha: To, że mam nosek podobny trochę do Miss Piggy, jest w porządku. – Inny podbródek? Niczego nie sugeruję. Małgorzata Socha: Nie, jest w porządku. Jak mi kiedyś obwiśnie podbródek, to może zacznę grać inne role. Chyba więc jestem pogodzona ze sobą. Bardziej denerwuję się na siebie, że czegoś nie potrafię, nie wiem, niż moim wyglądem. – Uważa Pani, że dobrze się dzieje, że zrobiliśmy z aktorów maskotki, którymi się bawimy, ich życiem, ich wyglądem, a mniej nas zajmuje, jak grają? Małgorzata Socha: To już jest chyba światowy trend, nie tylko w Polsce. Trudno. – Choć Pani jest w kategorii maskotki mass mediów kiepska. Małgorzata Socha: Kiepska? – Ten sam facet od lat, jest Pani szczęśliwa, ciągle go kocha, żadnych skandali. Może czas coś zmienić? Małgorzata Socha: Co pan proponuje? – Jakoś publikę czymś zabawić. Małgorzata Socha: Zapraszam do Teatru 6. piętro. Tam się ludzie śmieją. Teraz u Żeni i u Michała...

ONS
Newsy
Socha tandentnie i z różowymi tipsami! Jak to możliwe?
Zobacz jak zdolna aktorka poświęca się sztuce...

Uchodząca za jedną z najbardziej stylowych Polek, Małgorzata Socha , zaprezentowała się w nieco odmiennym i infantylnym image'u. Kolorowe pasemka, kusa mini, fikuśne kolory i długie różowe tipsy to look, w którym aktorkę zobaczymy na szczęście tylko na deskach Teatru 6. Piętro. Socha zagra główną rolę w spektaklu "Edukacja Rity". Wcieli się w postać szalonej fryzjerki, która zakocha się w prawniku, alkoholiku. Miłość bohaterki granej przez Małgorzatę zagra Piotr Fronczewski . A premierową sztukę zobaczymy już jutro. Podczas przedpremierowej prezentacji dla mediów, Małgosia na scenie robiła zeza, całowała się z Piotrem i udowodniła, że ma dystans do siebie bawiąc się swoją rolą. Oznacza to tylko, że dla sztuki Socha jest w stanie poświęcić bardzo wiele. Zdolniacha!   habibi

Małgorzata Socha w nowej fryzurze
Newsy
Socha pierwszy raz tak szczerze o śmierci ojca i o narodzinach trzeciego dziecka: "Wypełni tę pustkę..."
Wzruszające słowa!

Minął ponad miesiąc od śmierci ojca Małgorzaty Sochy, który od kilku lat chorował na Alzheimera. Socha sama mówiła, że jej zdaniem Alzheimer, to straszna choroba - zabiera w życiu wszystko co najpiękniejsze - wspomnienia i umysł. Pan Jerzy, ojciec Sochy, zmarł ponad miesiąc temu ( "Dałeś nam skrzydła..." Małgorzata Socha w poruszającym wpisie żegna swojego tatę ). Aktorka dopiero teraz otrząsnęła się po wielkiej stracie i powiedziała jak się czuje: Chyba łatwiej pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego, gdy się z tym liczysz. Chociaż nigdy nie można być gotowym na odejście najbliższych, to jednak mój tata nas do tego w jakiś sposób przygotował. Chorował przez wiele lat. Wielką rekompensatą jest to, że wkrótce w naszej rodzinie pojawi się nowy człowiek i wypełni tę pustkę. Moja trzecia ciąża daje mi więc nową energię i siłę  ( Poród coraz bliżej, a brzuszka nie widać! Ciężko uwierzyć, że Małgorzata Socha jest w ciąży! ) - powiedziała Socha w wywiadzie dla "Pani". Więcej:  Tak będzie mieć na imię trzecie dziecko Sochy?!   Socha o swoim ojcu - jak ją wychowywał? Socha bardzo kochała swojego ojca - to z domu wyniosła to co najważniejsze - dzięki swoim rodzicom: (...) rodzice próbowali mnie trochę wyciszyć. Nie byłam dzieckiem, któremu się mówiło: „Jesteś świetna, najlepsza!”. W ten sposób kiedyś raczej się nie wychowywało. Za każdym razem, gdy coś mi się nie udało, otrzepywałam się i szłam dalej. I ta postawa przydała mi się także w życiu zawodowym - powiedziała Socha. Okazuje się, że gwiazda niemal idealna, nie zawsze odnosi same sukcesy - sama to powtarza" Teraz wszystkim wydaje, że jestem osobą, która odnosi same sukcesy, ale mogę powiedzieć, że jakieś 80% zawodowych rzeczy mi nie wyszło . Tyle że media czy widzowie nie mają o tym pojęcia. A dzięki wyniesionej z domu...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner