Skandal z udziałem Łukasza Nowickiego! Prowadzący "Pytania na śniadanie" w piątkowym wydaniu rzucił białym pieczywem w trakcie rozmowy z ekspertkami, które uznały je za szkodliwe i niezdrowe. W sieci rozpętała się niezła burza. Jak dziennikarz się tłumaczy? Zobaczcie dokładnie, o co poszło!

Reklama

Łukasz Nowicki rzucił pieczywem na ziemię!

W piątkowym wydaniu "Pytania na śniadanie" jednym z tematów była zdrowa żywność na grilla. Rozmawiano o warzywach, owocach ale również pieczywie. Jedna z ekspertek uznała, że stojące na stole białe pieczywo do hamburgerów jest niezdrowe. W tym momencie Nowicki wziął tacę z bułkami i wyrzucił je na ziemię.

Nie wiem, co tutaj robią białe bułki od hamburgera - powiedziała ekspertka

Ja je tutaj przywiozłem z jednego tylko powodu, bo to jest bardzo niezdrowe, chciałem się tego pozbyć! Nie ma ich więcej! (w tym momencie Łukasz wyrzucił je na trawę). Ja je podniosę zaraz oczywiście, ale chodziło o symbol - powiedział po chwili Nowicki.

Zobaczcie nagranie:

Oczywiście tuż po wydaniu na Nowickiego wylała się fala hejtu za brak poszanowania na pieczywo:

Panie Nowicki gratuluje beszczelnosci. Brak szacunku do chleba powszedniego. Oby nigdy go Panu nie zabraklo. Wstyd !!

Za ten rzucony chleb na ziemię powinieneś Łukaszu przeprosić. Jaki szacunek do chleba wyniosłeś z domu?

Panie Nowicki chleba nie rzuca się na ziemie. Czy jakiegokolwiek jedzenia. Zbyt dużo ludzi umiera z głodu bądz głoduje. - pisali internauci na Facebooku programu. (pisownia oryginalna).

O wiele ostrzej zareagowała sama Karolina Korwin Piotrowska, która zwróciła również uwagę, że Nowicki jest ambasadorem UNICEFu, zwalczającej głód na całym świecie:

Zobacz także

Chciałam zauważyć, ze w czasach, kiedy apeluje się o niewyrzucanie żywności, edukuje w kwestii zero waste, szacunku do jedzenia, kiedy miliony na świecie głodują, dwa miliardy złotych, z naszych podatków, naszej pracy, idą na to, by o poranku w TVP jakiś ignorant niewyedukowany rzucał sobie pieczywem o ziemię. Dno. Pan sobie, panie prowadzący debiloprogram, wpisze w Google choćby hasło Jemen i zobaczy umierające z głodu dzieci, marzące o takiej bułeczce, o czymkolwiek do jedzenia, to działa . To jest TELEWIZJA NARODOWA. Miłego weekendu wszystkim. #debiloprogram #zerowaste EDIT: jeszcze mi piszecie, ze ten pan reklamuje Unicef i prosi o SMS na głodujące dzieci! Serio? @unicefpolska To jest wasz ambasador? To?

Głos w sprawie zabrał sam Łukasz Nowicki:

Drodzy Państwo!!!! Tu Łukasz Nowicki. Kochani , rozmowa dotyczyła zdrowego odżywiania , jedzenia warzyw , i ograniczania spożywania mięsa. Na stole stało stare białe pieczywo do hamburgerów , które z chlebem nie ma nic wspólnego i jest koszmarnie niezdrowe. Symbolicznie zrzuciłem je ze stołu , namawiając do jedzenia zdrowych produktów. Po rozmowie bułki pozbierałem . Chleb szanuje , jem , a te bułki to było sztuczne świństwo.... Wybaczcie tę metaforę ale naprawdę wierze ze takich rzeczy nie powinnismy jeść Pozdrawiam - napisał dziennikarz na Facebooku programu (pisownia oryginalna).

Przekonuje to Was?

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama