Jarosław Kulczycki portret
East News

Kolejne znane twarze znikają z TVP. Nowe władze rozstają się z Kulczyckim i Maślakiem

Jarosław Kulczycki portret
East News

Jarosław Kulczycki, były prowadzący “Panoramy” i “Wiadomości” rozstaje się z TVP. Po Piotrze Kraśce i Karolinie Lewickiej, to kolejna ofiara nowych porządków w telewizji publicznej.

Zmiany w TVP

Na mocy ekspresowo przegłosowanej i podpisanej przez prezydenta ustawy medialnej, fotel prezesa objął znany ze swojego politycznego temperamentu polityk PiS Jacek Kurski. Wraz z nim zmienili się dyrektorzy TVP. To jeden z nich - dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis rozwiązał umowę z Jarosławem Kulczyckim - informuje gazeta.pl.

Jarosław Kulczycki był związany z TVP od 1995 roku. Był m.in. prezenterem “Wiadomości” i “Panoramy”. Gazeta.pl przypomina, że w ubiegłym roku Kulczycki  przeprowadził dość emocjonalny wywiad z prawicowym publicystą Łukaszem Warzechą. Komisja Etyki TVP uznała wtedy, że naruszył nim zasady etyki dziennikarskiej. W obiegłym roku Kulczycki przyżył osobistą tragedię - zmarł jego 19-letni syn.

Kto jeszcze odchodzi?

Z TVP pożegnał się też prowadzący TVP Info Piotr Maślak. Prowadził ostatnio “Puls Polski”, a szerszej publiczności dał się poznać jakiś czas temu jako prowadzący “Kawy czy herbaty” w telewizyjnej Jedynce.

Piotr Maślak sam pożegnał się z widzami:

Mam nadzieję - kiedyś, gdzieś - do zobaczenia - mówił Maślak na antenie TVP Info.

Piotr Maślak:

Piotr Maślak
East News

 

Jarosław Kulczycki

Jarosław Kulczycki w TVP
East News

 

Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04