Kuba Wojewódzki skomentował okładkę Wprost
ONS/mat. pras.
Newsy

Kuba: Współpracuję z policją. Nie komentuję bzdur na swój temat

Dziennikarz skomentował artykuł "Wprost"

Dwa tygodnie temu Kuba Wojewódzki został zaatakowany przez nieznanego sprawcę pod siedzą Radia Eska. Sprawca użył środka chemicznego, który spowodował poparzenie części twarzy i szyi Wojewódzkiego. Rodzima stacja gwiazdora potraktowała tę sytuację bardzo poważnie. Przypomnijmy: TVN boi się o swoje gwiazdy: Ochrona została wzmocniona

Sprawa jest właśnie wyjaśniania przez policję, ale w tym czasie w mediach pojawiało się wiele sprzecznych doniesień na temat ataku na Wojewódzkiego - niektórzy mocno pochylali się nad losem dziennikarza, inni zaś mocno bagatelizowali sprawę. W żartach sugerowano nawet, że Kubę zaatakowano... napojem gazowanym.

O krok dalej poszedł natomiast tygodnik "Wprost", który umieścił Wojewódzkiego na swojej najnowszej okładce z nagłówkiem "Pajac Obywatelski". Towarzyszący okładce artykuł zaś mocno sugerował, że gwiazdor TVN-u blefuje i wycofał nawet zeznania. Co na to sam zainteresowany?

Czytam gazety, które informują o rzeczywistości, a nie o Roswell. Któregoś dnia czytałem, że moja matka jest kosmitką z Wenus. Czy ja mam to komentować? Jakbym się zajmował komentowaniem wszystkich bzdur na swój temat, to musiałbym założyć biuro prasowe.
 

Ale do rzeczy:

Współpracuję z policją. Jednak ciężko jest mi odpowiadać za politykę policji. Wolałbym jej nie komentować z racji częstych wizyt na komisariacie. Byłem już raz złożyć zeznania, jestem jeszcze z nimi umówiony. Myślę, że policja musi wypracować jakieś doskonalsze metody informowania mediów. Będzie mądrzej i sprawniej - skomentował w krótkim wywiadzie dla Gazeta.pl Wojewódzki.


Mężczyzna, który zaatakował Wojewódzkiego nadal nie został złapany. Możliwe, że jego zeznania rzucą nowe światło na całą sytuację.

Zobacz: Tak wygląda sprawca ataku na Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki pierwszy raz publicznie po wypadku:

Kuba Wojewódzki w szpitalu
ONS
Newsy
Wiemy już czym szaleniec oblał Wojewódzkiego
Policja wyjaśniła w końcu zagadkę

Kilka tygodni temu środowisko mediów zszokowała informacja o tym, iż Kuba Wojewódzki został zaatakowany przez nieznanego napastnika pod Radiem Eska i oblany groźną substancją. Wywołało to lawinę plotek, a nawet doniesień, że dziennikarz blefuje. Przypomnijmy: "Współpracuję z policją. Nie komentuję bzdur na swój temat" Śledczy długo pracowali nad rozwiązaniem zagadki, a niektóre tabloidy spekulowały, że Wojewódzki ociąga się z dostarczeniem kurtki, na którym byłaby domniemana substancja żrąca. Badania w końcu jednak wykonano i wiadomo już, czym Kubę zaatakował nieznany jeszcze sprawca. Chemicy z Laboratorium Kryminalistycznego KSP znaleźli na kurtce ślady kapsaicyny. To substancja, która jest składnikiem papryki chili. Jest używana w przemyśle spożywczym, odpowiada za ostry smak potraw. Ale jest też składnikiem gazu pieprzowego. Jego użycie powoduje m.in. silne pieczenie skóry, na co skarżył się po ataku Wojewódzki - czytamy na warszawa.gazeta.pl. Jak ludzie związani ze śledztwem komentują plotki o tym, iż gwiazdor tak późno dostarczył kurtkę do badań? Jeden z nich twierdzi, że gdyby nie chodziło o Kubę Wojewódzkiego, to po takiej zwłoce, nikt by materiału do zbadania nie przyjął. Zapewne gdyby to był zwykły człowiek, nie przyjęlibyśmy jej do badań. Takie ubranie powinno być przechowywane w szczelnym opakowaniu. Nie ma możliwości, żeby stwierdzić, kiedy dana substancja została na nie naniesiona - wyznaje oficer zaangażowany w sprawę Wojewódzkiego w rozmowie z warszawa.gazeta.pl. W dużym skrócie - Wojewódzki został zaatakowany pochodną gazu pieprzowego. Sprawca powinien zostać surowo ukarany? Zobacz: Tak wygląda mężczyzna, który zaatakował Wojewódzkiego Kuba Wojewódzki pierwszy raz publicznie po wypadku:

Kuba Wojewódzki w szpitalu
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: To ten mężczyzna napadł na Wojewódzkiego!
Zdjęcia z napadu na showmana

Wczoraj rano pod siedzibą Radia Eska został zaatakowany Kuba Wojewódzki - nieznany sprawca oblał dziennikarza żrącym kwasem. Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach i internecie. Przypomnijmy: Wojewódzki nie pojawia się w pracy! Co z jego stanem zdrowia? Policja próbuje ustalić tożsamość napastnika i dziś na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji pojawiły się zdjęcia z monitoringu, na których widać twarz sprawcy. Według relacji Wojewódzkiego, został on zaatakowany przez około 25-letniego mężczyznę, szczupłego i wysokiego, ubranego na czarno. Wszyscy, którzy rozpoznają go na zdjęciu proszeni są o kontakt z policją. Tak wygląda człowiek, który zaatakował Wojewódzkiego. Uda się go złapać? Zobacz: Korwin o ataku na Wojewódzkiego: Nieźle się bawią, to atak na wolność słowa!     Wojewódzki na randce z dziewczyną:

TVN wzmacnia ochronę gwiazd po ataku na Kubę
ONS
Newsy
TVN boi się o swoje gwiazdy: Ochrona została wzmocniona
Kto już dostał swojego ochroniarza?

Niespełna tydzień temu w polskich mediach zawrzało - Kuba Wojewódzki został zaatakowany pod siedzibą Radia Eska, gdzie prowadzi poranne audycje. Sprawa odbiła się szerokim echem, a sam zainteresowany nie szczędził ostrych słów pod adresem napastnika. Przypomnijmy: Wojewódzki PIERWSZY RAZ skomentował oblanie kwasem Całą sytuację bada teraz policja, która szuka sprawcy i próbuje wyjaśnić zajście. Atak na Wojewódzkiego sprowokował też dyskusję o nietykalności osób publicznych - szczególnie tych, których poglądy i wypowiedzi są kontrowersyjne na tyle, aby sprowokować ewentualną przemoc. Zareagował również TVN. Jak czytamy na blogu "Uljaszowanie.blog.pl", podczas wczorajszego półfinału show "Mam Talent", stacja po ataku na Kubę wzmocniła ochronę swoich najcenniejszych gwiazd. Zdradzę Wam również pewną tajemnicę… okazało się, że ochrona na planie programu TVN została wzmocniona po ataku na Kubę Wojewódzkiego. Producenci uznali, że inne gwiazdy również są zagrożone i wprowadzili na plan kilka dodatkowych osób. Przez to na wielu zdjęciach z wczorajszej wizyty na planie będziecie mogli oglądać pana ochroniarza, który skutecznie zasłaniał przedstawicielom mediów scenę, ale z uwagi na to, że dostał konkretne zadanie i wskazano mu miejsce, gdzie musi stać, nic się nie dało z tym zrobić - czytamy w jej wpisie. Myślicie, że gwiazdy TVN-u powinny się obawiać tego, że podzielą los Kuby? Może będą chodzić na imprezy w towarzystwie ochrony? Zobacz: Korwin o ataku na Wojewódzkiego: To atak na wolność słowa! Kuba Wojewódzki na randce z dziewczyną:

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner