Donald Trump ujawnił część dokumentów dotyczących zabójstwa JFK Donald Trump ujawnił część dokumentów dotyczących zabójstwa JFK Donald Trump ujawnił część dokumentów dotyczących zabójstwa JFK Donald Trump, Melania Trump Donald Trump na konferencji prasowej z Andrzejem Dudą
Donald Trump ujawnił część dokumentów dotyczących zabójstwa JFK
East News
1/5
Donald Trump ujawnił część dokumentów dotyczących zabójstwa JFK
East News

Kto zabił Johna F. Kennedy'ego? To pytanie już od wielu lat zadają sobie miliony Amerykanów. Były prezydent zginął w zamachu - 22 listopada 1963 roku. JFK został zastrzelony podczas wizyty w Dallas w Teksasie. Do tej pory wszystkie dokumenty związane z tą sprawą były utajnione. Donald Trump zapowiedział jednak, że teraz zamierza je upublicznić. Wczoraj w USA miało dość do całkowitego ujawnienia 3815 dokumentów, które miały być udostępnione do publicznej wiadomości przez Amerykańskie Archiwa Narodowe. Tak się jednak nie stało! Dlaczego? Sprawdźcie na następnej stronie.

Zobacz także: O licznych zdradach, samotnym macierzyństwie i burzliwym małżeństwie… Czy książka Ivany Trump zaszkodzi prezydentowi USA?

2/5
Donald Trump ujawnił część dokumentów dotyczących zabójstwa JFK
East News

Okazuje się, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi odtajnienia wszystkich dokumentów, Donald Trump w ostatniej chwili zablokował ujawnienie ponad tysiąca dokumentów! Według medialnych doniesień wpływ na decyzję Trumpa miały CIA i FBI. Agencje bały się, że do opinii publicznej trafią nazwiska żyjących wciąż agentów. 

3/5
Donald Trump ujawnił część dokumentów dotyczących zabójstwa JFK
East News

Dokumenty dotyczące zamachu na JFK zostały utajnione w 1992 roku. Utajniono je na 25 lat z możliwością przedłużenia tego okresu na kolejne lata. Teraz prezydent USA pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że Amerykanie będą mieli dostęp do wszystkich akt sprawy, w ostatniej chwili zablokował ujawnienie ponad 1000 dokumentów. 

W czwartek 26 października Donald Trump ujawnił ponad 2800 dokumentów. 

4/5
Donald Trump, Melania Trump
East News

Według oficjalnej wersji Johna F. Kennedy'ego zabił Lee Harvey Oswald. Mężczyzna jednak nigdy nie przyznał się do winy. 

5/5
Donald Trump na konferencji prasowej z Andrzejem Dudą

Myślicie, że w przyszłości Donald Trump zdecyduje się ujawnić pozostałą część dokumentów dotyczących śmierci JFK? Prezydent USA twierdzi, że przedłużył niejawny status tych dokumentów na razie o sześć miesięcy. Po analizie ich, ma zamiar opublikować kolejne i "tylko nieliczne, bardzo rzadkie dokumenty" nadal będą utajnione. 

Więcej na temat Donald Trump