Marek Molak Mateusz Ziółko Adriana Kalska Rafał Szatan
Oglądaliście?
1/10

 

Dziesiąty odcinek dziesiątej jubileuszowej edycji show otworzył występ finalistów, którzy wcielili się w muzyków Boney M. w hicie „By The Rivers of Babylon”! To było prawdziwe szaleństwo. Jednak najważniejsze okazały się ich późniejsze występy. Kto w kogo się wcielił? I kto WYGRAŁ?

Wszystkiego dowiecie się z naszej galerii!

2/10
Marek Molak
M. Zawada

 

Jako pierwszy w rywalizacji o 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny wystąpił Marek Molak. Wcoelił się w lidera grupy Metallica - Jamesa Hetfielda  w „Nothing Else Matters” .

Jak usłyszałam pierwsze dźwięki to aż mnie zamurowało – wspominała wcielenie w Grzegorza Hyżego aktorka Olga Jankowska.

Automatycznie zostaliśmy kolegami po tym jego wykonie – dodał z kolei Popek, przywołując metamorfozę w jego samego.

Jestem zachwycona każdym Twoim ruchem i każdym dźwiękiem. I to nie tylko w tej piosence, ale wielu poprzednich (…). Wszystko zrobiłeś dokładnie tak jak oryginał, a oprócz tego tchnąłeś w niego duszę prawdy – mówiła Małgorzata Walewska.

3/10
Mateusz Ziółko
M. Zawada

 

Później przyszedł czas na Mateusza Ziółko.

Najlepsi przyjaciele Wodeckiego płakali – mówił o jego  transformacji w Zbigniewa Wodeckiego Marek Piekarczyk.

W finale Mateusz przeistoczył się w Arethę Franklin. Zaśpiewał „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”.

Mateusz jesteś cudowny artystą i tak się strasznie cieszę, że zgodziłeś się dołączyć do nas w tym programie i dać tyle serducha od siebie. Oprócz cudownych, pięknych, artystycznych dźwięków. Tyle Twojego serca. Bardzo ci dziękuję. Trzymam kciuki – chwaliła wokalistę za dokonania w programie Kasia Skrzynecka.

4/10
Adriana Kalska
M. Zawada

 

Adriana Kalska wybrała Dodę.  

Silna kobieta, która jest wampem (…). Bardzo bezpośrednia, znająca swoją wartość. Nie było mi dane jeszcze na tej scenie zmierzyć się jeszcze z taką osobowością – mówiła.

Wykonała piosenkę Virgin „Mam tylko ciebie”. Obok niej pojawił się Tomasz Lubert, założyciel grupy!

Ada to fenomenalne to poczucie humoru i ta nuta melancholii, która jest w tym całym szaleństwie i w twoim występie i u Dody tobie się to udało. Mnie się wydaje, że Doda może ci pozazdrościć dzisiaj wigoru i temperamentu – komplementował Adrianę Paweł Królikowski.

5/10
Rafał Szatan
M. Zawada

 

Rafał Szatan wcielił się z kolei w Michaela Boltona w utworze „To Love Somebody”.

Dla mnie to jest jeden z lepiej śpiewających na żywo wokalistów – mówił w rozmowie z Maciejem Dowborem.

Chciałem państwu bardzo podziękować za ten finał, bo tutaj się dla mnie zdarza coś absolutnie niesamowitego (…). Wzruszyłem się mega przy tej piosence, nie widziałem w ogóle ciebie. Ale do tego masz jeszcze niesamowite wielkie ciepłe serce, które wkładasz w każdą z tych postaci – powiedział Kacper Kuszewski.

6/10
Kasia Maciąg i Michalina Sosna
M. Zawada

 

Potem na scenę wkroczył Michał Rudaś, który jest najpopularniejszym Polakiem w Indiach. Jak piosenka? Jai Ho Slumdog Millionaire.

Michalina Sosna i Kasia Maciąg wcieliły się w Lenę i Julię z zespołu T.A.T.U. w „Nas niedogoniat”. Aktorki otrzymały nagrody specjalne. Kasia Maciąg z rąk Kacpra Kuszewskiego odebrała świecącą kulę.

Swoimi występami w roli Kylie Minogue czy Debbie Harry zasłużyłaś na miano czarodziejki dyskotekowej kuli, niech twój talent odbija się w niej i oświetla drogę twojej dalszej kariery – mówił.

Michalina Sosna została uhonorowana przez Pawła Królikowskiego zdjęciem z najlepszych kreacji w programie.

7/10
Hoorata Skarbek i Boogie
M. Zawada

 

Honorata Skarbek i Boogie wcielili się w Beyonce i Seana Paula w piosence „Baby Boy”. 

Honorata dostała od Kasi manekina ze swoim scenicznym strojem.

– Honko kochana, swoimi pięknymi występami udowodniłaś, że masz nie tylko zwykle pełne seksapilu i zmysłowe ciało, ale i przede wszystkim zmysłowy głos. Oto frędzelki, w których zaśpiewałaś w roli Mandaryny – mówiła Kasia Skrzynecka.

Z kolei Małgorzata Walewska wręczyła Boogiemu łańcuch.

– Jesteś wrażliwym, cudownym mężczyzną, ale jednak moje serce zdobyłeś jako raper. I to tylko dowodzi, że jesteś odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. to jest twój kajdan, który będzie cię trzymał przy ziemi – powiedziała Małgorzata Walewska.

8/10
Finaliści TTBZ
M. Zawada

 

Laureatką 4. Miejsca i Żelaznej Twarzy została Adriana Kalska.

– Dziękuję za piękną przygodę i wspaniałe doznania – mówiła.

Trzecie miejsce przypadło Markowi Molakowi.

– Przede wszystkim jest mi naprawdę bardzo miło, że mogłem tutaj być. Świetnie się tutaj bawiłem. Było też tutaj dużo ciężkiej pracy (….). Dziękuję wszystkim swoim bliskim , którzy tutaj ze mną byli, mojej dziewczynie Danie i wszystkim Wam - dziękował Marek.


Drugie miejsce zajął Rafał Szatan:

– Bardzo chciałem podziękować, że miałem taką możliwość, żeby być tutaj, żeby z tak wspaniałymi przyjaciółmi bawić się  tutaj tą muzyką, tymi postaciami, żebyśmy tutaj razem wspólnie mogli spędzać czas, jury za bardzo motywujące słowa – mówił Szatan.

a pierwsze miejsce...

9/10
Mateusz Ziółko
M. Zawada


Zwycięzcą Twoja Twarz Brzmi Znajomo został Mateusz Ziółko.

– To czego doświadczyłem w tym programie to są emocje i doświadczenia, których się nie spodziewałem totalnie. Tak wspaniałych ludzi tutaj spotkałem, tak wspaniale się z wami wszystkimi bawiłem. Strasznie wam za to dziękuję, że mogłem się z wami spotkać, poznać – dziękował zwycięzca. – Tak wiele się o sobie dowiedziałem – dodał.

10/10
Mateusz Ziółko
M. Zawada

 

Nagrodę, czek na 100 tysięcy złotych Mateusz Ziółko przekazał Towarzystwu Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. 

Gratulujemy jeszcze raz!

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo