Ksiądz Krzysztof Charamsa pozuje do zdjęcia z partnerem
East News

Polski ksiądz Krzysztof Charamsa wyznał, że jest gejem i pokazał światu swojego partnera! NOWA WYPOWIEDŹ

Ksiądz Krzysztof Charamsa pozuje do zdjęcia z partnerem
East News

Wyznanie księdza Krzysztofa Charamsy, który odważnie przyznał, że jest gejem, poruszyło Polakami. Szczególnie, że ksiądz jest ważnym urzędnikiem Watykanu. Drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej i funkcjonariuszem dawnej Świętej Inkwizycji, czyli Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie. Ksiądz wykłada też na dwóch uniwersytetach w Rzymie. Co takiego powiedział?

Ksiądz - jestem gejem!

– Wiem, że nie mogę już dłużej wypełniać tego, co kocham, bez ukazania mojej natury, bo musiałbym być faryzeuszem. Nie mogę już tylko po kryjomu wspierać homoseksualisty, który kocha swojego partnera. Nie mogę już tylko po cichu pocieszać lesbijek i dawać im siłę, by wytrwały w tym koszmarnym zohydzeniu, upodleniu, które jest efektem mentalności katolickiej. Muszę to powiedzieć publicznie jako teolog i jako ksiądz. Także prawdę o moim homoseksualizmie – tłumaczy ksiądz Krzysztof Charamsa w Newsweeku Polska.

Jak przyznaje, kler katolicki w znacznej mierze jest “homoseksualny i niestety paranoicznie homofobiczny, bo sparaliżowany brakiem akceptacji dla własnej orientacji seksualnej”.

Zakochałem się w mężczyźnie

- Uważam, że ksiądz ma prawo do realizowania swojej ludzkiej miłości – mówi ksiądz Charamsa w „Newsweeku”. – Kiedy zakochałem się w mężczyźnie, poczułem, że jestem coraz lepszym księdzem. 

Ksiądz Charamsa jest kapłanem od 18 lat. Swój oficjalny coming out ogłosił na sobotniej konferencji prasowej w Watykanie. Przyszedł na nią ze swoim partnerem - Eduardo. Jak donoszą media, nie wystąpił z nim jednak na scenie. Na konferencję przyszły tłumy dziennikarzy z całego świata.

Jak przypomina "Newsweek", kapłan zrobił to tuż przed rozpoczynającym się w Watykanie synodem poświęconym rodzinie.

Ksiądz Charamsa wyrzucony

Na reakcję Watykanu nie trzeba było długo czekać. Jak podaje gazeta.pl, ksiądz został odwołany, ma też otrzymać zakaz nauczania.

Katarzyna Kolenda-Zaleska z Faktów TVN zapytała księdza kiedy dowiedział się, że jest gejem.

Zawsze byłem gejem. Zawsze wiedziałem, że jestem osobą homoseksualną. Wiedziałem też, że muszę to w samotności przeżywać. Żyć z pewnością, że jest to ohydne - mówił ksiądz Charamsa dziennikarce.

W relacjach z konferencji w Watykanie pojawia się sugestia, że jest to element promocji książki autorstwa księdza Charamsy, która już niebawem ma ukazać się po włosku, a następnie po polsku.

 

Ksiądz Krzysztof Charamsa w filmie Artykuł Osiemnasty -źródło YouTube:

 

Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51