East News

Już dziś poznamy nowe obostrzenia! Które szkoły przejdą na nauczanie zdalne?

East News

Jakie kolejne obostrzenia ogłosi dziś rząd? Jakie restrykcje mogą wejść w życie już od najbliższej soboty? Według nieoficjalnych doniesień mediów i zapowiedzi polityków czeka nas sporo zmian. Czy zgodnie z rekomendacjami Mateusza Morawieckiego cały kraj znajdzie się w strefie czerwonej?

Sprawdź szczegóły!

Od soboty nowe obostrzenia?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o rekordowym wzroście zakażeń na koronawirusa. W ciągu minionej doby koronawirusa wykryto u 12 107 osób- zmarło aż 168 osób (dane z 22 października). W związku z pandemią koronawirusa i coraz większą liczbą chorych władze planują wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Władze już kilka dni temu zapowiedziały, że w czwartek (22 października) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera podczas której poznamy kolejne decyzje dotyczące nowych obostrzeń.

Ostatnio dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, że władze zastanawiają się nad wprowadzeniem zakazu organizowania wesel w cały kraju - zakmnięte mają być również baseny i siłownie. Media informowały także, że zmiany mają dotknąć  kolejnej grupy uczniów. Według nieoficjalnych doniesień RMF FM władze brały pod uwagę dwa warianty.

W pierwszym, najbardziej prawdopodobnym, na naukę zdalną wysłane miałyby być najpierw dzieci z dwóch najstarszych klas, czyli siódmej i ósmej - czytamy na stronie RMF FM. W gabinecie Mateusza Morawieckiego nie brakuje jednak również zwolenników wysłania do domów uczniów klas 5-8.

A co z młodszymi dziećmi? Według ustaleń mediów władze nie planują w tej chwili wprowadzenia nauki zdalnej w klasach 1-4 oraz w żłobkach i przedszkolach.

Medialne doniesienia dotyczące prac nad ewentualnymi zmianamy zasadach funkcjonowania szkół potwierdził rzecznik rządu.

W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową- przyznał Piotr Mueller.

Z wysoką dozą prawdopodobieństwa podejmiemy decyzję o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych będą też podlegały nauczaniu zdalnemu lub nauczaniu hybrydowemu- mówił również Mateusz Morawiecki.

Szef kancelarii premiera informował, że decyzja w sprawie dalszych obostrzeń i ewentualnych zmian w nauczaniu dzieci ze szkół podstawowych zostanie ogłoszona w czwartek (22 października). Wciąż nie wiadomo jednak o której godzinie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera. 

Zobacz także: Maryla Rodowicz ma koronawirusa! Legenda muzyki jest w grupie ryzyka. Jak się czuje?

Starsze dzieci ze szkół podstawowych wrócą do nauczania zdalnego?

koronawirus
East News

Już dziś premier ogłosi czerwoną strefę w całej Polsce?

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51