Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
East News
Newsy

Już dziś poznamy nowe obostrzenia! Które szkoły przejdą na nauczanie zdalne?

Już dziś poznamy nowe obostrzenia! Które szkoły przejdą na nauczanie zdalne?

Jakie kolejne obostrzenia ogłosi dziś rząd? Jakie restrykcje mogą wejść w życie już od najbliższej soboty? Według nieoficjalnych doniesień mediów i zapowiedzi polityków czeka nas sporo zmian. Czy zgodnie z rekomendacjami Mateusza Morawieckiego cały kraj znajdzie się w strefie czerwonej?

Sprawdź szczegóły!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Od soboty nowe obostrzenia?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o rekordowym wzroście zakażeń na koronawirusa. W ciągu minionej doby koronawirusa wykryto u 12 107 osób- zmarło aż 168 osób (dane z 22 października). W związku z pandemią koronawirusa i coraz większą liczbą chorych władze planują wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Władze już kilka dni temu zapowiedziały, że w czwartek (22 października) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera podczas której poznamy kolejne decyzje dotyczące nowych obostrzeń.

Ostatnio dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, że władze zastanawiają się nad wprowadzeniem zakazu organizowania wesel w cały kraju - zakmnięte mają być również baseny i siłownie. Media informowały także, że zmiany mają dotknąć  kolejnej grupy uczniów. Według nieoficjalnych doniesień RMF FM władze brały pod uwagę dwa warianty.

W pierwszym, najbardziej prawdopodobnym, na naukę zdalną wysłane miałyby być najpierw dzieci z dwóch najstarszych klas, czyli siódmej i ósmej - czytamy na stronie RMF FM. W gabinecie Mateusza Morawieckiego nie brakuje jednak również zwolenników wysłania do domów uczniów klas 5-8.

A co z młodszymi dziećmi? Według ustaleń mediów władze nie planują w tej chwili wprowadzenia nauki zdalnej w klasach 1-4 oraz w żłobkach i przedszkolach.

Medialne doniesienia dotyczące prac nad ewentualnymi zmianamy zasadach funkcjonowania szkół potwierdził rzecznik rządu.

W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową- przyznał Piotr Mueller.

Z wysoką dozą prawdopodobieństwa podejmiemy decyzję o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych będą też podlegały nauczaniu zdalnemu lub nauczaniu hybrydowemu- mówił również Mateusz Morawiecki.

Szef kancelarii premiera informował, że decyzja w sprawie dalszych obostrzeń i ewentualnych zmian w nauczaniu dzieci ze szkół podstawowych zostanie ogłoszona w czwartek (22 października). Wciąż nie wiadomo jednak o której godzinie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera. 

Zobacz także: Maryla Rodowicz ma koronawirusa! Legenda muzyki jest w grupie ryzyka. Jak się czuje?

Starsze dzieci ze szkół podstawowych wrócą do nauczania zdalnego?

koronawirus
East News

Już dziś premier ogłosi czerwoną strefę w całej Polsce?

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News

 

Paweł Wilczak w szarej marynarce, Tomasz Karolak w czarnej kurtce
East News
Newsy
Paweł Wilczak ostro o "maseczkowej aferze" z Tomaszem Karolakiem: "To głupota!"
Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka!

Paweł Wilczak w rozmowie z reporterką Party.pl skomentował "aferę maseczkową" z udziałem Tomasza Karolaka! Jak gwiazdor serialu "Usta, usta" ocenił zachowanie kolegi z show-biznesu, który ostatnio został wyproszony z jednego ze sklepów za brak maseczki ochronnej? Tomasz Karolak przekonywał wówczas, że nie musi zakrywać nosa i ust i był oburzony decyzją władz sieciówki. Teraz Paweł Wilczak w zdecydowany sposób skomentował postawę Tomasza Karolaka!  Posłuchajcie, co przed naszą kamerą powiedział Paweł Wilczak! Aktor stosuje się do wprowadzonych w Polsce obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz także:  Wraca ulubiony serial Polaków w TVN. Paweł Wilczak grał w nim główną rolę! Paweł Wilczak skrytykował zachowanie kolegi z show-biznesu. Paweł Wilczak i obsada serialu "Usta Usta"! Premiera nowego sezonu już w niedzielę o 21:30, oczywiście w TVN!  

koronawirus
East News
Newsy
Nieoficjalnie: powrót zdalnego nauczania w szkołach! Które klasy obejmie?
Zaskakujące doniesienia mediów! Według nieoficjalnych ustaleń reporterów RMF FM władze roważają powrót uczniów do nauki zdalnej.

Zaskakujące doniesienia mediów! Według nieoficjalnych ustaleń reporterów RMF FM, władze roważają powrót uczniów do nauki zdalnej. W związku z pandemią koronawirusa i coraz większą liczbą osób zakażonych już wkrótce w szkołach i na uczelniach mają pojawić się nowe ograniczenia. Okazuje się jednak, że zmiany nie  będą dotyczyć wszystkich uczniów!  Dzieci wrócą do nauczania zdalnego? W ciągu minionej doby w Polsce odnotowano aż 4739 przypadków koronawirusa - niestety, aż 52 osoby zmarły (dane z 9 października). W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pandemii władze postanowiły przywrócić obostrzenia. I tak od soboty 10 października w całej Polsce zacznie obowiązywać żółta strefa, w której wszyscy mają obowiązek noszenia maseczek.  Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej zapowiedział, że dodatkowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone również w szkołach. W  sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół- mówił premier, Mateusz Morawiecki.  (...) Być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. Dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje w miarę normalny sposób, ale również tam dostrzegam rosnącą absencję uczniołów. To oznacza, że być może znowu trzeba będzie dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w odpowiedznim czasie.  Reporterzy RMF FM nieoficjalnie ustalili, że w szkołach najprawdopodobniej zostanie przywrócona nauka zdalna! Początkowo zmiany dotkną tylko studentów i starszych uczniów. Najmłodsze dzieci pozostaną w szkołach.  Najmłodsi uczniowie mają pozostać w szkołach. Zajęcia w podstawówkach mają jak najdłużej odbywać się stacjonarnie. Zatem - przynajmniej na...

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy
Nauka zdalna i hybrydowa w szkołach podstawowych już pewna!? Jest komentarz rzecznika rządu 
Nauka zdalna i hybrydowa w szkołach podstawowych już pewna!? Jest komentarz rzecznika rządu 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Muller odniósł się do zamiarów wprowadzenia pracy zdalnej jak i hybrydowej w szkołach podstawowych.  W związku z ciągle rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa  od poniedziałku wprowadzono już zmiany w sposobie nauczania w szkołach średnich i ponadpodstawowych. Placówki znajdujące się w żółtej strefie przeszły na nauczanie hybrydowe natomiast szkoły średnie w strefie czerwonej prowadzą nauczanie całkowicie zdalne. Co w przypadku podstawówek?  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zakaz wesel w całym kraju i nauczanie zdalne w podstawówkach? Nieoficjalne ustalenia mediów Koronawirus w Polsce. Co dalej z nauczaniem w szkołach podstawowych?  Rzecznik rządu Piotr Muller podczas środowej konferencji poinformował, że decyzje w sprawie wprowadzenia w szkołach podstawowych nauczania zdalnego i hybrydowego zostaną ogłoszone już jutro czyli 22 października.  W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową. Te decyzje będą ogłoszone jutro - powiedział podczas konferencji prasowej Dziś odbędą się także ustalenia na rządowym zespole zarządzania kryzysowego. Czy wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach podstawowych to dobry pomysł?  Zobacz także:  Całkowity lockdown jednak zostanie wprowadzony?! Rząd już nie wyklucza takiej możliwości! Zaskakujący komentarz Rzecznik rządu poinformował, że ostateczne decyzje odnośnie nauki zdalnej i hybrydowej dla szkół podstawowych będą...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner