Kora w czarnej marynarce
Newsy

Mija rok od śmierci Kory. Jaka była przyczyna jej śmierci? Poznaj historię jej walki z chorobą!

Mija rok od śmierci Kory. Jaka była przyczyna jej śmierci? Poznaj historię jej walki z chorobą!

Mija rok od śmierci wybitnej polskiej wokalistki, Kory. Gwiazda miała 67 lat. Wokalistka zespołu Maanam zmarła w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu. Byli z nią synowie, mąż Kamil Sipowicz oraz przyjaciele. O śmierci wokalistki poinformowała "Gazeta Wyborcza", powołując się na profesor Magdalenę Środę, która była przy artystce w chwili, gdy odchodziła.

Jaka była przyczyna śmierci Kory? Piosenkarka od 2013 roku walczyła z chorobą nowotworową. Jak się o niej dowiedziała? Jaki był przebieg leczenia? Przeczytaj szczegóły na kolejnym slajdzie!

Kora nie żyje. Mąż
Newsy
Mąż i przyjaciele żegnają Korę! "Ostatni miesiąc był bardzo trudny"
Kto był przy niej do końca?

  W wieku 67 lat 28 lipca, o godzinie 5:30, zmarła Kora, królowa polskiego rocka, poetka, autorka tekstów, liderka legendarnego Maanamu. Olga Jackowska odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z poważną chorobą nowotworową.  Zobacz:  Kora nie żyje! Jaka była przyczyna jej śmierci? Poznaj historię jej walki z chorobą! A także:  "Serce mam w kawałkach" Gwiazdy w poruszających wpisach żegnają Korę!   O śmierci poinformowała rodzina artystki Jej oficjalnym Facebooku. Kora zmarła w swoim ukochanym domu na Roztoczu dziś. W ostatnich chwilach towarzyszyli jej najbliżsi: Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać. Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele.     Zobacz:  Kora chciała wrócić na scenę dla... wnuka! Rodzina żegna gwiazdę: "Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka"...

Jak zmieniała się Kora? Stare zdjęcia Kory
Newsy
Kora ma dziś urodziny! Kończy... 66 lat! Zobaczcie jak się zmieniała polska "kobieta kameleon"!
Kora ma dziś urodziny! Kończy... 66 lat! Zobaczcie jak się zmieniała polska "kobieta kameleon"!

"Boskie Buenos", "Cykady na Cykladach", "Szare Miraże", "Lucciola", "Kocham Cię, kochanie moje", "Raz dwa raz dwa", "Tango", "Krakowski spleen", "Wyjątkowo zimny maj", "Ping Pong", "Jak narkotyk", "O! nie Rób tyle hałasu"... Wymieniać hity Kory moglibyśmy bez końca. Dziś ta znakomita artystka świętuje swoje 66. urodziny!   Zobaczcie, jak przez lata kariery, zmieniała się królowa polskiego rocka. Śmiało można również powiedzieć - jedna z największych artystek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Sto lat Kora!   Zobacz także:  Tam się rodził rock i polskie gwiazdy. Festiwal w Jarocinie ma 36 lat! Kora wspomina: „Było ostro. To były lata 80.”  

Kora Jackowska w rozmowie z Party.pl
Party.pl
Newsy
Kora: "Po ostatniej bardzo poważnej próbie samobójczej już nigdy nie chciałam nie żyć"
Kora: "Po ostatniej bardzo poważnej próbie samobójczej już nigdy nie chciałam nie żyć"

  Nie żyje Kora. Legenda polskiej sceny odeszła w wieku 67 lat w wyniku ciężkiej choroby nowotworowej. Z wielka artystką mieliśmy okazję porozmawiać przy okazji premiery filmu  "Droga do mistrzostwa" Bartosza Konopki, gdzie była jedną z bohaterek.    Pierwsza część filmu poświęcona jest właśnie  Korze , która wspomina sierociniec prowadzony przez siostry zakonne i próby samobójcze, które wówczas podejmowała, nie godząc się na rozstanie z matką. Zawsze samobójstwo jest wołaniem o pomoc. Jeśli samobójca ginie to albo pech - umiera, albo naprawdę chce to zrobić, czyli już determinacja totalna, rozpacz i depresja (..) Ale po ostatniej bardzo poważnej próbie samobójczej już nigdy nie chciałam nie żyć.   Zobacz także: Kora o swojej chorobie: "Już patrzę na tę drugą stronę"   Kora w filmie "Droga do mistrzostwa" opowiedziała o swoich próbach samobójczych.

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner