Krzyż i świece- przygotowania do kolędy
East News

Co z kolędą w czasie pandemii koronawirusa? Jest komentarz rzecznika episkopatu

Krzyż i świece- przygotowania do kolędy
East News

Jak w tym roku ma wyglądać kolęda? Czy ze względu na pandemię koronawirusa wizyty duszpasterskie zostaną odwołane? Jest oficjalny komentarz rzecznika Konferencji Episkopatu Polski! Ksiądz Leszek Gęsiak zdradził, czy władze kościelne przygotowały wytyczne dla wszystkich księży w całej Polsce.

Sprawdźcie, co powiedział rzecznik episkopatu!

Kolęda w pandemii koronawirusa

Już za kilka tygodni święta Bożego Narodzenia. Właśnie w okolicach świąt w Polsce rozpoczyna się tzw. kolęda, czyli czas kiedy księża odwiedzają domy i mieszkania swoich parafian. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa część diecezji już kilka tygodni temu ogłosiła, że w tym roku rezygnuje z tradycyjnych wizyt duszpasterskich. Tradycyjna kolęda nie odbędzie się m.in. w archidiezecji poznańskiej.

Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę św.- informował ostatnio abp Stanisław Gądecki.

Teraz zamieszanie wokół kolędy po raz pierwszy skomentował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski! Czy zostały wyznaczone ogólne zasady dotyczące wizyt duszpasterkich? 

W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się msze święte dla parafian w kościele - tvn24.pl cytuje rzecznika episkopatu ksiądza Leszka Gęsiaka. 

Rzecznik episkopatu podkreślił, że nie ma ogólnych wytycznych dla księży w sprawie kolędy.

Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii- dodał ks. Leszek Gęsiak.

Waszym zdaniem w tym roku wszystkie parafie powinny zrezygnować z tradycyjnych wizyt duszpasterskich?

Zobacz także: Maseczki obowiązkowe w miejscach pracy! Nowe prawo własnie weszło w życie

Rzecznik episkopatu przyznał, że nie ma ogólnopolskich wytycznych dotyczących wizyt, ale część parafii odwołała tradycyjną kolędę w tym roku.

Krzyż i świece- przygotowania do kolędy
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17