Roger Moore Roger Moore jako James Bond Roger Moore z żoną-ślub Roger Moore z dziećmi i żoną Roger Moore z dziećmi
Roger Moore
Rodzina Rogera Moore'a. Wiedzieliście, że miał 3 żony? Co teraz robią jego dzieci?
1/16
Roger Moore

Roger Moore nie żyje. Gwiazdor miał nowotwór, zmarł w wieku 89 lat. Akor zostanie pochowany w Monako. O tym, że zmarł w klinice w Szwajcarii, poinformowała rodzina Moore'a. Słynny brytyjski aktor jest najbardziej znany z roli Jamesa Bonda. Wcielał się w tę rolę aż 7 razy! Przez długi czas uważany był za jednego z najprzystojniejszych aktorów w Wielkiej Brytanii. Jako agent 007 najczęściej towarzyszyły mu piękne kobiety. Roger Moore był trzykrotnie żonaty i miał troje dzieci!

 

W 1946-1953 Roger Moore był żonaty z Doorn van Steyn. Potem ożenił się z piosenkarką Dorothy Squires, która była od niego o 13 lat starsza. Następnie związał się z 1961-1993 z Luisą Mattioli. Moore ma z nią córkę Deborah i dwóch synów Geoffreya i Christiana. W 2002 ożenił się z Kiki (Christiną) Tholstrup.

 

Czy dzieci Moore'a poszły w ślady znanego ojca?

Tak, córka Deborah Moore, zagrała inspektor Hannah Bernstein w dwóch filmach opartych na powieściach Jacka Higginsa, a także zagrała w Bondzie - Die Another Day. Starszy syn, Geoffrey Moore, został aktorem. Wystąpił razem z ojcem w filmie Sherlock Holmes w Nowym Jorku (1976), grając syna Holmesa. Młodszy syn, Christian Moore, został producentem filmowym.

 

Zobacz ZDJĘCIA Z MŁODOŚCI aktora, filmów oraz z rodziną i żonami w naszej galerii!

 

Zobacz także: Wszystkie oblicza Jamesa Bonda. Którego aktora lubicie w tej roli najbardziej? ZDJĘCIA

2/16
Roger Moore jako James Bond

Roger Moore grał Simona Templara w serialu "Święty", kiedy został zauważony przez twórców Bonda. Szukano wtedy następcy Seana Connery'ego do roli agenta 007. Roger Moore musiał odmówić, ponieważ miał podpisany kontrakt na serial "Partnerzy". Jednak serial zaliczył klapę i gdy cztery lata później w 1973 r. znów złożono mu propozycję zagrania Bonda, od razu się zgodził. Pierwszym filmem Moore'a jako Jamesa Bonda był "Żyj i pozwól umrzeć". Ostatnim w 1985 roku "Zabójczy widok".

 

3/16
Roger Moore z żoną-ślub
4/16
Roger Moore z dziećmi i żoną
5/16
Roger Moore z dziećmi
6/16
Roger Moore z żoną Christiną

Podczas kręcenia w Indiach „Ośmiorniczki”, jego szóstego filmu w roli Bonda, zaangażował się w akcje charytatywne pod patronatem UNICEFu. Zdecydował się bo nie mógł patrzeć na panującą w Indiach biedę.

7/16
Roger Moore jako James Bond
8/16
Roger Moore jako James Bond
9/16
Roger Moore jako James Bond
10/16
Roger Moore jako James Bond 79 rok
11/16
Roger Moore jako James Bond
12/16
Roger Moore na planie serialu Święty
13/16
Roger Moore z bronią
14/16
Roger Moore nie żyje
15/16
Roger Moore jako James Bond
16/16
Roger Moore
Więcej na temat James Bond Roger Moore