Lockdown, zamknięte ogródki restauracji
East News
Newsy

Kiedy koniec lockdownu? Rzecznik rządu mówi o możliwym otwarciu ogródków restauracji! Kiedy?

Rzecznik rządu w najnowszym wywiadzie zdradził, czy po 18 kwietnia będziemy mogli zapomnieć o obostrzeniach i czy w majówkę będą już działać ogródki w restauracjach.

Rzecznik rządu w najnowszym wywiadzie zdradził, czy po 18 kwietnia będziemy mogli zapomnieć o obostrzeniach i czy w majówkę będą już działać ogródki w restauracjach. Piotr Müller na antenie Polsat News powiedział, kiedy władze będą podejmować decyzje w sprawie ewentualnego łagodzenia obostrzeń i wychodzenia z lockdownu. Sprawdźcie, co powiedział rzecznik rządu!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Restauracje otworzą ogórki pod koniec kwietnia?

W minioną środę, 7 kwietnia, minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował, że lockdown, który miał obowiązywać do 9 kwietnia zostanie wydłużony o ponad tydzień, a wszystkie obostrzenia będą obowiązywać do 18 kwietnia. Adam Niedzielski mówił wprost, że chociaż liczba zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach jest niższa niż przed Wielkanocą, to dopiero za kilka dni będziemy wiedzieć, jak świąteczne spotkania Polaków wpłynęły na pandemię.

Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w czasie świąt, bo my czekamy na dane dotyczące mobilności, jaka miała miejsce w czasie świąt, skutek tego, jak się zachowaliśmy na święta, będzie widoczny tak naprawdę w przyszłym tygodniu. Wtedy przekonamy się, czy ta trzecia fala będzie stopniowo opadała, czy nie daj Boże złapie drugi oddech- na konferencji prasowej mówił minister zdrowia.

Kilka godzin później rzecznik rządu na antenie Polsat News mówił, czy po 18 kwietnia będziemy mogli już zapomnieć o lockdownie. Piotr Müller zdradził również, czy jego zdaniem w majówkę ogródki w restauracjach będą już otwarte.

Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, to znaczy iż przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dotyczące kwestii usług na powietrzu. To wszystko zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień i jak będzie wyglądała sytuacja, jeżeli chodzi o obłożenie łóżek w szpitalach i respiratorów - mówił na antenie Polsat News. 

Rzecznik rządu dopytywany o działalność ogródków w restauracjach w majówkę przyznał jest szansa, że władze pozwolą na odblokowanie tej branży, ale woli nie mówić o tym głośno.

(...) wolę zaniżać oczekiwania, ponieważ ten rok wydarzeń związanych z epidemią nauczył nas naprawdę dużej pokory, jeżeli chodzi o oczekiwania - mówił w Polsat News.

Myślicie, że 18 kwietnia lockdown naprawdę się zakończy?

Zobacz także: Przedszkola i żłobki w lockdownie już nie tylko dla medyków i służb mundurowych! Na liście znalazły się kolejne grupy zawodowe

Rzecznik rządu w rozmowie z mediami zdradził, czy w kwietniu będziemy mogli zapomnieć o lockdownie.

Rzecznik rządu Piotr Muller zdradza termin drugiego etapu odmrażania gospodarki
East News

Myślicie, że w majówkę ogródki w restauracjach będą już otwarte?

Restauracje będą otwarte w III etapie odmrażania gospodarki
East News

Zobacz także
Andrzej Piaseczny w czarnej koszuli

Andrzej Piaseczny walczy z koronawirusem i... oszustami! "Udostępniajcie ku przestrodze" - apeluje artysta!

Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej

Uczniowie wrócą do szkół jeszcze w tym miesiącu? Zaskakujące słowa wiceministra edukacji! 

 

PILNE
Newsy
Całkowity lockdown naprawdę zostanie wydłużony?! Jest komentarz rzecznika rządu i doradcy premiera! 
Twardy lockdown potrwa dłużej niż planowane dwa tygodnie?! Media poinformowały ostatnio, że władze już zastanawiają się nad wydłużeniem obostrzeń, które na chwilę obecną mają obowiązywać do 9 kwietnia.

Twardy lockdown potrwa dłużej niż planowane dwa tygodnie?! Media poinformowały ostatnio, że władze już zastanawiają się nad wydłużeniem obostrzeń, które na chwilę obecną mają obowiązywać do 9 kwietnia. Czy Polska będzie jednak zamknięta dłużej? Jest komentarz rzecznika rządu i doradcy premiera ds. COVID-19! Piotr Müller i prof. Andrzej Horban nie mają dla nas dobrych wiadomości... Sprawdźcie, co powiedzieli o lockdownie! Lockdown zostanie wydłużony? W związku z trzecią falą pandemii i rekordową liczbą pozytywnych testów na koronawirusa władze wprowadziły w Polsce całkowity lockdown. Premier i minister zdrowia podczas wspólnej konferencji prasowej ogłosili, że całkowity lockdown będzie trwał od 27 marca do 9 kwietnia. Niestety, według nieoficjalnych ustaleń mediów Polska będzie zamknięta dłużej niż planowano! Czy władze rzeczywiście wydłużą lockdown w naszym kraju? Jest komentarz rzecznika rządu i doradscy premiera ds. COVID-19! Niestety, ich komentarze potwierdzają niepokojące doniesienia mediów! Prof. Andrzej Horban na antenie radia TOK FM przyznał, że według niego lockdown będzie wydłużony, a obostrzenia jeszcze z nami zostaną z nami dłużej niż planowano.  Termin obowiązywania aktualnych obostrzeń, do 9 kwietnia, jest umowny. Myślę, że one będą obowiązywały dłużej- ocenił doradca premiera ds. COVID-19.  W podobnym tonie wypowiedział się również rzecznik rządu, Piotr Müller. Obostrzenia w obecnym zakresie mogą zostać z nami dłużej niż do 9 kwietnia- rzecznik rządu przyznał w rozmowie TVP1. Piotr Müller dodał, że po Wielkanocy władze będą podejmować decyzję m.in. dotyczącą ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli.  Zobacz także:   Jest wstępna data otwarcia restauracji! Wiemy, kiedy...

Restauracje będą otwarte w III etapie odmrażania gospodarki
East News
Newsy
Wiemy, kiedy zostaną otwarte restauracje! Mamy komentarz rządu i nieoficjalne ustalenia mediów
Już za kilka tygodni władze w Polsce rozpoczną luzowanie obostrzeń? Czy po Wielkanocy restauracje znów będą otwarte?

Już za kilka tygodni władze w Polsce rozpoczną luzowanie obostrzeń? Czy po Wielkanocy restauracje znów będą otwarte? Media przekazały nieoficjalne ustalenia dotyczące planowanych zmian, a rzecznik rządu podczas konferencji prasowej skomentował, czy po zbliżających się świętach rzeczywiście nastąpi luzowanie wprowadzonych wcześniej obostrzeń. Sprawdźcie koniecznie, co powiedział Piotr Müller i do jakich ustaleń dotarli dziennikarze! Restauracje otwarte po Wielkanocy? W związku z pandemią koronawirusa władze w Polsce już od wielu miesięcy obowiązuje wiele obostrzeń. Dziś chyba wszyscy zadają sobie pytanie, kiedy zaczniemy wracać do "normalności" i kiedy zacznie się łagodzenie wszystkich restrykcji. Rzecznik rządu podczas dzisiejszej konferencji prasowej (w czwartek 4 marca) nie wykluczył,  że luzowanie rozpocznie się już po Wielkanocy! Jest za wcześnie żeby ogłaszać w tym zakresie decyzje, natomiast faktycznie z naszych modeli przygotowanych przez matematyków - biorąc pod uwagę aktualne dane epidemiczne- zakładamy że jeżeli nic się nie stanie, jeżeli nie pojawią się nowe mutacje wirusa, nie pojawią się jakieś inne nieprzewidziane sytuacje, że faktycznie fala ta aktualna może być niwelowana na przełomie marca i kwietnia, aczkolwiek takiej gwarancji w tej chwili nie mamy, jeżeli by tak się stało to rozważamy stopniowe zmienianie obostrzeń, zmniejszanie ich, ale warunkuje to sytuacja, która będzie de facto za kilkanaście, kilkadziesiąt dni więc na dzisiaj jednoznacznej odpowiedzi dać nie mogę - mówił rzecznik rządu. Nieco więcej informacji dotyczących ewentualnego luzowania obostrzeń przekazały media. Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM władze wstępnie wyrażają zgodę, żeby po Wielkanocy restauracje i kawiarnie otworzyły swoje ogródki. Konkretnej decyzji...

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Oto data!
EastNews
Newsy
Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Padła wstępna data!
Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Polsat News podał realną datę ponownego otwarcia salonów fryzjerskich.

Wiele osób czeka na informację, kiedy w końcu zostaną otworzone salony fryzjerskie. Jak wiadomo, ponowne uruchomienie tego typu zakładów zaplanowane zostało przez rząd dopiero w III etapie odmrożenia gospodarki. Rzecznik rządu Piotr Müller, w rozmowie z Polsat News podał już jednak wstępną datę, kiedy fryzjerzy będą mogli wrócić do pracy! Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Oto ograniczenia w przedszkolach i żłobkach. Brak obecności rodziców, brak ulubionych zabawek...  Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Jest wstępna data! Na konferencji w środę 29 kwietnia dowiedzieliśmy się, że już od 4 maja ponownie zaczną funkcjonować galerie handlowe, a także hotele i miejsca noclegowe. W dalszym ciągu jednak nie zostały otworzone salony fryzjerskie, które są zaplanowane na III etap odmrażania gospodarki. To niewątpliwie bardzo trudna sytuacja dla wszystkich przedsiębiorców z tej branży - od kilku tygodni bowiem pozostają bez dochodów. Również klienci pozostali bez możliwości skorzystania z tego typu usług i z niecierpliwością czekają na wiadomość o dacie otwarcia salonów fryzjerskich. Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Kiedy koniec epidemii? Jest nowa prognoza! Wygląda jednak na to, że już niedługo się to zmieni. Jak podkreślił w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, otworzenie salonów fryzjerskich to kwestia, która będzie elementem kolejnego etapu odmrażania gospodarki.   W drugim etapie i tak połączyliśmy część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki, co powoduje, że możemy nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze - powiedział rzecznik rządu. Jak następnie dodał rzecznik rządu, realnym terminem uruchomienia tej branży ponownie, jest połowa maja....

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik