Kevin Spacey
ONS
1/5
Kevin Spacey
ONS

Kevin Spacey oświadczył, że jest homoseksualistą. Amerykański aktor, zdobywca dwóch Oscarów, odtwórca roli Franka Underwooda w popularnym serialu "House of Cards", zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku komunikat, który jest odpowiedzią na zarzuty molestowania seksualnego. Spacey został oskarżony przez innego aktora, Anthony'ego Rappa, o niewłaściwie zachowanie, do którego miało dojść w 1986 roku. Rapp udzielił wywiadu portalowi  buzzfeed.com, w którym opowiedział o sytuacji, która miała mieć miejsce w czasie imprezy w apartamencie na Manhattanie. Według relacji Rappa, który miał wówczas 14 lat, 26-letni wówczas Kevin Spacey miał przyjść do pokoju, w którym Rapp oglądał telewizję i  próbować "dobrać się do niego". Spacey odpowiedział na te oskarżenia w zaledwie kilka godzin po publikacji wywiadu. W oświadczeniu odniósł się do przytoczonej sytuacji oraz wyjawił, że jest gejem.

 

Zobacz też: Kevin Spacey i Jude Law prostestują w sprawie wolności słowa na Białorusi

 

Co dokładnie Kevin Spacey napisał w oficjalnym komunikacie? Sprawdź na następnej stronie!

 

Polecamy: Kevin Spacey: „Dzielę życie na przed i po Franku Underwoodzie”. Jak zmieniło go „House od Cards”?

2/5
Kevin Spacey
ONS

Oświadczenie Kevina Spacey pojawiło się na Facebooku. Aktor wyraża w nim szacunek dla Anthony'ego Rappa i przyznaje, że choć nie pamięta opisywanej przez niego sytuacji, to szczerze przeprasza za to, co się stało. W dalszej części wpisu, Spacey przyznaje, że choć w przeszłości utrzymywał kontakty zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami, to obecnie żyje jako homoseksualista.

- Mam wiele podziwu i szacunku dla Anthony Rappa jako aktora. Jestem przerażony jego historią. Szczerze mówiąc, nie pamiętam tego spotkania, od jego czasu minęło ponad 30 lat. Ale jeżeli zachowałem się tak, jak opisuje, należą mu się szczere przeprosiny za moje niewłaściwe, pijackie zachowanie. Przepraszam za uczucia, z którymi musiał się zmagać przez te wszystkie lata. a historia dała mi odwagę, żeby uporządkować także inne kwestie w moim życiu. Wiem, że opowiadano o mnie różne historie, a niektóre z nich podsycał fakt, że bardzo chronię swoją prywatność. Jak wiedzą najbliższe mi osoby, na przestrzeni życia angażowałem się w związki zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Kochałem i miałem romantyczne relacje z mężczyznami i zdecydowałem, że teraz chcę żyć jako osoba homoseksualna. Chcę się z tym otwarcie zmierzyć, zaczynając od przyjrzenia się swojemu zachowaniu - napisał Kevin Spacey.

 

Kevin Spacey wydał oświadczenie o swojej orientacji seksualnej
Facebook/Kevin Spacey
Facebook/Kevin Spacey

 

3/5
Kevin Spacey
ONS

Anthony Rapp przyznał, że odwagi, by wyjawić sytuację sprzed lat dodał mu skandal, którym obecnie żyje całe Hollywood. Harvey Weinstein, słynny producent filmowy, został oskarżony przez wiele kobiet z branży filmowej o molestowanie seksualne. 

4/5
Kevin Spacey
ONS

Wpis z oświadczeniem Kevina Specey spotkał z ogromnym odzewem fanów aktora. Post w kilka godzin zyskał ponad 23 tysiące reakcji oraz niemal 3 tysiące komentarzy. Opinie fanów na temat komunikatu aktora są podzielone. Jedni chwalą Spacey'a za za odwagę do przeprosin i wyznania prawdy o swojej orientacji seksualnej, a inni - potępiają za czyn, którego się dopuścił według relacji Rappa.

5/5
Kevin Spacey
ONS

Czy będzie ciąg dalszy tej sprawy? Będziemy informować Was na bieżąco.

Więcej na temat Kevin Spacey