Keira Knightley
ONS.pl
Newsy

Keira Knightley w ekskluzywnym wywiadzie: "Żyję jak w bajce"

Była już piratką, Ginewrą, łowczynią nagród, a ostatnio Księżną. Keira Knightley zmienia się tak często, że sama już zapomina, kim jest naprawdę.
Aktor nie może sprzedawać prywatnej historii swojego życia. Dlaczego? Bo w pracy ma do opowiedzenia zupełnie coś innego i musi być wiarygodny. Jeśli często pojawia się w plotkarskiej prasie, to wcale nie znaczy, że więcej ludzi przyjdzie na film. Wprost przeciwnie”, twierdzi Keira Knightley, najbardziej tajemnicza aktorka młodego pokolenia i... konsekwentnie odmawia odpowiadania na pytania dotyczące prywatnego życia.

Keira Knightley milczy na temat związku z Rupertem Friendem, swoim chłopakiem od trzech lat, którego poznała na planie „Dumy i uprzedzenia”. Nie opowie nam, czy chce wziąć z nim ślub albo mieć dzieci. Chociaż nie, przepraszam. Na temat dzieci wypowiada się jasno: „Nie chcę ich mieć. Oczywiście nigdy nie mów nigdy, ale na razie dobrze mi tak, jak jest. Poza tym jestem doświadczoną matką aktorką. W filmowym życiu miałam już chyba sześcioro”, dodaje ze śmiechem. Keira Knightley nie chodzi do znanych klubów. Nie umawia się z koleżankami do kina. Chce być uważana za aktorkę, a nie celebrity, bo zgadza się z Paulem Newmanem, że pozycja celebrity oznacza dla aktora śmierć duszy. A jak tu grać bez duszy?

– Bardzo dużo pracujesz. Potrafisz kręcić nawet trzy filmy rocznie! Nie czujesz się zmęczona? Masz 23 lata, powinnaś się bawić, cieszyć życiem.
Keira Knightley:
I robię to. Od pół roku mam wolne i cieszę się tą chwilą. Bywam zmęczona. Kiedy czuję, że nic mnie nie cieszy, wiem, że muszę się na chwilę zatrzymać. Zastanowić, kim jestem, czego chcę, co mi daje radość. Potrzebuję też czasu, żeby wejść w nową rolę.

– To luksus móc tak pracować.
Keira Knightley:
Luksusem jest móc pracować w ogóle, kiedy jest się aktorką. Konkurencja jest potworna.

– Odmawiasz czasem?
Keira Knightley:
Pewnie, że tak.

– Nie boisz się, że telefon więcej nie zadzwoni?
Keira Knightley:
Nie myślę o tym. To się oczywiście może zdarzyć, ale na razie skupiam się na tym, co mam do zrobienia w danej chwili. Co będzie potem, okaże się potem.

– Media mówią o Tobie „ikona mody”.
Keira Knightley:
Naprawdę? Nic o tym nie wiem.

– Nie kokietuj. Może nie czytasz na swój temat?
Keira Knightley:
Nie czytam. Nie chcę się denerwować. O co ciekawszych rzeczach zawsze opowie mi życzliwy dziennikarz. ň propos ciuchów – nie wiem, jak mogę być ikoną mody, skoro po prostu coś na siebie wkładam każdego ranka. Przy okazji premier filmowych czy rozdań nagród ubierać pomaga mi się zaprzyjaźniony stylista. Jeśli piszą, że jestem dobrze ubrana, zawdzięczam to właśnie jemu.

– Masz słabości związane z ciuchami? Kiedyś na potęgę kupowałaś buty...
Keira Knightley:
Kiedy zarobiłam pierwsze pieniądze, bardzo podniecało mnie to, że mogę sobie kupić dużo fajnych butów. Potem mi przeszło. Już mnie to nie kręci. Nie kupiłam żadnej pary od kilku tygodni, a większość tych, które miałam, rozdałam. Teraz wolę wypożyczać buty rano, a wieczorem oddawać. Tak naprawdę nie umiem chodzić na obcasach i nie potrzebuję tego typu obuwia.

– Według „Forbesa” jesteś na drugim miejscu wśród najlepiej zarabiających aktorek. W 2007 zarobiłaś 32 miliony dolarów...
Keira Knightley:
Coś na ten temat słyszałam. Nieźle mnie to rozbawiło. Pytałam nawet agenta, czy może ja o czymś nie wiem? Może ktoś za mnie jakiś czek podpisał? Może ktoś te pieniądze za moimi plecami wydał? Nawet jestem trochę zła, bo nie widziałam ich na oczy (śmiech). Nie wiem, skąd dziennikarze biorą te sumy.

– Gdybyś rzeczywiście miała takie pieniądze, co byś z nimi zrobiła?
Keira Knightley:
Nie mam pojęcia. Trudno mi to sobie wyobrazić.

– Jest coś takiego w Twojej pracy, czego się boisz?
Keira Knightley:
Wywiadów?

– Nie wyglądasz, jakbyś się bała...
Keira Knightley:
Dobrze się maskuję.

Kultowy film "Love Actually" wrócił po 15 latach! Jak zmienili się aktorzy... Zobaczcie!

Czesław Mozil
Adam Pluciński/MOVE
Newsy
Czesław Mozil: "Chciałbym się zakochać"
Piotr Najsztub punktuje Czesława Mozila okrutnie. „Nie ma w Tobie marzenia o szaleństwach?”, pyta kąśliwie. Czy ma rację?

- Masz 80 lat? Tak staro-mądrze brzmią Twoje piosenki. Czesław Mozil: Niektórym ludziom się wydaje, że mówię mądre rzeczy, a wystarczy mówić prawdę. Choć inni pewnie muszą mnie odbierać jak debila, który nie potrafi zdania sklecić po polsku. – Ale ta Twoja prawda jest przyziemna, normalna. Nie ma w Tobie marzenia o szaleństwach? Czesław Mozil: Ale ja marzę! Chciałbym być aktorem! Więc kiedy widzę w „Igrzyskach śmierci” Jennifer Lawrence, chciałbym grać w takim filmie! – Nie o takie marzenia pytam. Miłość w Twoich piosenkach jest przyziemna i elementarna. Żeby się tak złapać za rękę, trzymać i iść. A nie startować w kosmos! Czesław Mozil: Bo jakoś nigdy tego we mnie nie było. Miałem trzy poważne związki i dzięki Bogu wszystkie te dziewczyny są moimi przyjaciółkami. Ale już prawie pięć lat się nie zakochałem. Jak ja bym chciał się zakochać! – Może jesteś za bardzo zakochany w sobie, żeby się zakochać w kobiecie? Czesław Mozil: Może tak jest… Ale raczej strasznie się boję tego, co miłość ze sobą niesie. Albo tego, co ja sobie na jej temat wymyśliłem. Na przykład, że może odebrać mi wolność, choć wiem, że tak mówi gówniarz, mały chłopczyk. Ale przez takie myśli parę razy straciłem miłość. Na dodatek miałem poczucie, że jeżeli nie mogę „ogarnąć” siebie, to jak mogę „ogarnąć” inną osobę czy dać jej coś z siebie?! A to jest pierwszy poziom związku. Nigdy jednak tam nie dotarłem i nie zobaczyłem, że potem mogę mieć coś, co pokona te lęki – bliskość i wsparcie innej osoby. – Ale rzeczywiście miłość to jest utrata wolności, takiej, jaką znasz do tej pory. Czesław Mozil: Tak, i nie chodzi mi o wolność seksualną, ale też mentalną, co jest paradoksalne, bo ja jestem uzależniony od ludzi. Mam na...

Keira Knightley
ONS.pl
Newsy
Keira Knightley zdradziła sekret dotyczący nietypowego imienia
Zabawna i bardzo pouczająca historia!

Wydawałoby się, że Keira Knightley wiedzie bajkowe życie. Lada dzień powita na świecie pierwsze dziecko, jej kariera nabiera tempa. Okazuje się, że aktorka od lat skrywa mały kompleks - sekret pochodzenia swojego nietypowego imienia. Aktorka w rozmowie dla magazynu "Elle" wyznała, że... jest błędem. O co chodziło? O pomyłkę sprzed 29 lat, kiedy jej mama poszła zarejestrować fakt jej urodzenia. Jak powinno brzmieć jej "prawdziwe" imię? Miałam być Kierą, po rosyjskiej łyżwiarce. Mój ojciec był jej fanem i chciał nazwać mnie tak na jej cześć. Ale to moja mama rejestrowała mnie w urzędzie. Omyłkowo przeliterowała źle moje imię i panie zanotowały 'ei' zamiast 'ie'. Dlatego śmieję się, że jestem błędem, błedem zapisu. ONS.pl Ojciec aktorki nie mógł znieść tej pomyłki. Niby tylko na papierze, a jednak Keira na zawsze pozostanie już Keirą. Jako nastolatka borykała się z pisownią swojego imienia. Bywało, że ta oryginalność prowadziła do kompleksów. Naszym zdaniem, aktorka jest dzięki temu jeszcze bardziej wyjątkowa. Ciekawe, jakie imię nada swojemu pierwszemu dziecku - z pewnością nie pozwoli sobie na pomyłki!

ONS
Newsy
Keira Knightley rozstała się z partnerem
Rupert nie zniósł popularności swojej dziewczyny?

Związki celebrytów nie są proste. Popularność powoduje, że miłość jaka ich łączy jest ciągle na tak zwanym widelcu. Pary muszą dzielić się swoją prywatnością z całym światem. W przypadku związku Keiry Knightley i Ruperta Frienda ich związek musiał stawić czoła problemowi jakim jest rosnąca sława. Niestety, tylko Keira osiągnęła światowy rozgłos. Jej partner, choć również jest aktorem, nie jest tak znany jak ona. Czyżby właśnie dlatego im nie wyszło? Może Rupert zazdrościł partnerce? Para podjęła wspólną decyzję o rozstaniu na krótko przed świętami Bożego Narodzenia. Doniesienia gazety The Sun potwierdza ojciec aktorki Will Knightley mówiąc  -   To prawda, Keira i Rupert rozstali się. Niestety tak się złożyło. Byli ze sobą dość długo, a rozstania zawsze są bolesne. Teraz Keira koncentruje się na swojej pracy. Podobno przyczyną napięć w aktorskim związku była medialna popularność Knightley. Przynajmniej tak twierdzi znajomy pary na łamach The Sun - Rupert nie znosił, kiedy fotoreporterzy nie odstępowali ich nawet na krok. Keira musiała się z tym pogodzić, ponieważ wie, że staje się coraz sławniejsza. Niestety to zakłóciło harmonię ich związku i w końcu postanowili się rozstać, ale pozostaną przyjaciółmi - wyznał.  To już nie pierwszy związek, który nie wychodzi ze względu na sukcesy jednego z partnerów. Może rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem jest związanie się z kimś kto odnosi podobne sukcesy? Keira miała ostatnio wielu adoratorów, podobno Colin Farrell też był pod wrażeniem tej pięknej aktorki. Myślicie, że długo będzie sama?  

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik