Katastrofa samolotu w Soczi
East News

Katastrofa samolotu w popularnym kurorcie nad Morzem Czarnym! Dramatyczne nagranie WIDEO

Katastrofa samolotu w Soczi
East News

 

Katastrofa samolotu w Soczi! Lądujący w sobotę nad ranem Boeing 737 wypadł z pasa startowego, uderzył w ogrodzenie i stanął w płomieniach. Maszyna lini Utair Aviation straciła skrzydło. Jak podają agencje, są ranni, wśród nich dzieci, ale w katastrofie nikt nie zginął.

Samolot do popularnego kurortu nad Morzem Czarnym leciał z Moskwy. Według rosyjskiej telewizji RT, na pokładzie było 164 pasażerów i 6 członków załogi. Maszyna lądowała nad ranem, przy kiepskiej pogodzie - wiał silny wiatr i padał deszcz. Według relacji, do momentu lądowania, lot przebiegał normalnie. Jednak tuż po wylądowaniu nie zdołał utrzymać się w pasie startowym lotniska. Uderzenie w ogrodzenie spowodowało urwanie się skrzydła. Chwilę potem w płomieniach stanął jeden z silników. Pasażerów ewakuowano z pokładu za pomocą zjeżdżalni awaryjnych. 

Według rosyjskiej stacji, udzielono pomocy 18 osobom, w tym trójce dzieci. Do szpitala trafiło czworo rannych z poparzeniami. Według RT, 6 innych osób miało objawy zatrucia tlenkiem węgla.

W sieci pojawiły się już dramatyczne nagrania z katastrofy:

 

Rosyjskie media informują, że podczas akcji ratunkowej zmarł na atak serca jeden z pracowników lotniska.

 

Więcej na temat katastrofa lotnicza
Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14