miss polonia 2019 Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska
Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska
mat. prasowe

W ostatnią niedzielę poznaliśmy najpiękniejszą Polkę 2019 roku! 24 listopada odbyła się finałowa gala Miss Polonia 2019 w hotelu w Hotelu Narvil Conference & Spa, gdzie zaprezentowało się 20 finalistek. Dziewczyny pokazały się w kilku odsłonach na wybiegu. W sukniach ślubnych od Lidii Kality, sukniach wieczorowych Natashy Pavluchenko, kostiumach kąpielowych Gabbiano, sukienkach koktajlowych PINA, strojach casual Born2Be i TEX oraz bieliźnie COEMI. Finałowe stylizacje dopełniły zegarki marki Hornavan i dodatki od wOkularach. O makijaże najpiękniejszych Polek zadbała marka Delia Cosmetics, a o
fryzury marka Cameleo.

Wygrać niestety mogła tylko jedna. Która z finalistek najlepiej zaprezentowała się przed jurorami i do domu wróciła z koroną? Tytuł Miss Polonia 2019 przypadł 20-letniej Karolinie Bielawskiej! 

Uroczysta gala była też wyjątkowa z innego powodu, było to też 90-lecie konkursu. Z tej okazji udało się zaprosić aż 18 byłych Miss Polonia w jednym miejscu by świętować też wieloletnią tradycję konkursu.

A co wiemy o najpiękniejszej Polce i którym dziewczynom zabrakło szczęścia w walce o koronę? Zobaczcie!

1/5
miss polonia 2019
mat. prasowe

Konkursy Miss Polonia cieszą się w kraju od lat wielką popularnością. To właśnie dzięki nim na stałe w show biznesie zagościły m.in. Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, czy Paulina Krupińska-Karpiel. Każdego roku do konkursu zgłaszają się setki dziewczyn. Ale w tych wyborach nie chodzi tylko o idealne wymiary. Liczy się też to, co kandydatka ma do powiedzenia, ponieważ kolejnym etapem po wygranej jest konkurs Miss World! 

2/5
Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska
mat. prasowe

Kim jest Miss Polonia Karolina Bielawska

Nową Miss Polonia 2019 została Karolina Bielawska. 20-latka na co dzień studiuje zarządzanie w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej. W wolnej chwili podróżuje po świecie. Karolina uwielbia poznawać ludzi, kulturę i zwyczaje panujące w innych krajach. Zdjęciami z wakacji chwali się w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją już blisko 5 tysięcy osób. Z pewnością po wygranej na jej profilu jeszcze przybędzie fanów! 

Zobacz także: To bardzo rzadki widok! Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka razem na oficjalnej imprezie!

3/5
Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska
mat. prasowe

Po wygranej Karolina podziękowała widzom i rywalkom na Instagramie. Każda z pań zasługiwała na koronę, jednak laureatka konkursu mogła być tylko jedna. 

Udało się! 💪🏼 Wczoraj spełniło się jedno z moich największych marzeń 👑 Nie ma słów, które opisałyby to jak się czuję! Chciałabym wszystkim podziękować z całego serca za ogromne wsparcie, pomoc i życzliwość! Gratuluję moim cudownym Vice Miss Aleksandrze Kielan i Karinie Nowak oraz wszystkim finalistkom i organizatorom, dzięki wam ten czas był wyjątkowy! To zaszczyt, że zostałam Miss Polonia 2019 podczas przepięknej jubileuszowej gali z okazji 90lecia Miss Polonia ! Dla takich chwil warto żyć - napisała na Instagramie. 

4/5
Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska
mat. prasowe

Karolina Bielawska w walce o koronę pokonała 19 kandydatek. I Wicemiss została Aleksandra Kielan z Częstochowy, a tytuł II Wicemiss powędrował do Kariny Nowak z Żor.

5/5
Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska
Instagram

Czy Karolina ma szansę w konkursie Miss World? Laureatka otrzymała także nagrodę publiczności, więc jesteśmy pewni, że i zagraniczna widownia zachwyci się urodą naszej rodaczki! Do tej pory tylko raz udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w tym prestiżowym konkursie - w 1989 roku Aneta Kręglicka wróciła do kraju jako Najpiękniejsza Kobieta na Świecie! Czy w 2020 roku zostanie nią Karolina Bielawska?

 

Więcej na temat Miss Polonia