Piękna, gładka, pozbawiona zmarszczek skóra, jak u Rosie Huntington Whiteley, Kenndal Jenner czy Melliny Martin? Żeby tak wyglądać, trzeba zaprzyjaźnić się z retinolem, wybierając produkty, które nie wysuszają skóry – mówi Monika Maszkiewicz, nasza redaktorka z czerwonego dywanu, która przetestowała kapsułki od Elizabeth Arden. 

Wyobraźcie sobie, że do dziś nie wynaleziono skuteczniejszej substancji, która tak dobrze radziłaby sobie ze spłycaniem zmarszczek!  Retinol jest tak skuteczny, ponieważ przenika do głębszych warstw skóry i tam stymuluje do pracy komórki, które produkują kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, a więc substancje, które zapewniają naszej skórze jędrność, gładkość i sprężystość! – mówi Monika Maszkiewicz.

Niestety zdarza się tak, że produkty z retinolem przesuszają skórę, dlatego warto dostarczać retinol w odpowiedniej formie. Jakiej? Z przeprowadzonego przez Monikę testu wynika, że znalazła wreszcie idealny produkt – serum na noc z retinolem i ceramidami od Elizabeth Arden zamknięte w uroczych różowych i złotych kapsułkach. 

Serum do twarzy Elizabeth Arden
Edipresse Content Studio

Dlaczego serum umieszczono w kapsułkach? Ponieważ takie rozwiązanie chroni wrażliwy na światło retinol. Dzięki temu produkt nie traci z czasem skuteczności. Kosmetyk nie zawiera konserwantów ani substancji zapachowych. Jest przebadany klinicznie i dermatologicznie. Po otwarciu kapsułki (wystarczy dwa razy przekręcić kuleczkę na jej szczycie i wycisnąć zawartość) aplikuje się go opuszkami palców na całą twarz i szyję przed nałożeniem kremu nawilżającego.

Używam serum co wieczór i z dnia na dzień widzę, że moja skóra staje się zdecydowanie gładsza! – mówi Monika.   

Produkt ma działanie nawilżające, wygładzające oraz przeciwzmarszczkowe. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery oraz – warto zwrócić na to szczególną uwagę – nie wysusza skóry. To dlatego, że w kapsułkach połączono walory dwóch składników: retinolu, który widocznie wygładza zmarszczki, dzięki czemu twarz wygląda zdecydowanie młodziej, oraz ceramidów, które utrzymują odpowiednie nawilżenie oraz odnawiają barierę wodno-lipidową skóry, chroniąc ją przed wysuszeniem i podrażnieniami. 

Wykorzystując te współdziałające technologie, marka Elizabeth Arden może zapewniać widoczne efekty, czyli wygładzenie zmarszczek, poprawienie struktury i kolorytu skóry, jej wyraźne odmłodzenie, a jednocześnie ochronę skóry przed wysuszeniem, jakie powodują niekiedy produkty z retinolem. Dla mnie te kapsułki to prawdziwe gwiazdy w świecie pielęgnacji! – podsumowuje Monika. 

Materiał powstał z udziałem marki Elizabeth Arden

Więcej na temat pielęgnacja twarzy