Joseph Schooling i Michael Phelps
Twitter/East News

To miał być kolejny złoty medal w kolekcji Michaela Phelpsa. Złotą passę przerwał mu jednak pochodzący z Singapuru Joseph Schooling. 21-latek pobił olimpijski rekord i zwyciężył w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Tym samym Phelps nie zdobył 23 złotego medalu w historii swoich startów na igrzyskach. Przy okazji wyścigu okazało się, że Schooling i Phelps spotkali się już kilka lat wcześniej...

Zobacz: Najwierniejsza fanka Phelpsa! Poznajcie jego piękną narzeczoną - Nicole. A ten słodziak to ich synek

Joseph Schooling i Michael Phelps. Historia wspólnego zdjęcia

Porażka w wyścigu pływackim nie była dla Phelpsa wielkim powodem do smutku. W pojedynkę zdążył już zdobyć więcej medali niż niejedno państwo, a złoto Schoolinga było pierwszym złotym medalem Singapuru wywalczonym w pływaniu. Po wyścigu Phelps pochwalił wyczyn Josepha i dodał, że od zawsze chciał pokazywać młodym ludziom, że warto jest wierzyć w siebie i nie bać się osiągać życiowych celów. Jak się okazało, to właśnie Schooling jest jednym z tych młodych ludzi, którego życie odmienił Phelps. Po raz pierwszy spotkali się w 2008 roku, gdy amerykańscy pływacy zatrzymali się w singapurskim ośrodku pływackim w drodze na igrzyska w Pekinie.

– Przyjechali do klubu, w którym trenowałem – opowiada Schooling. – Było wcześnie rano, a ja pisałem wypracowanie. Nagle zrobił się gwar i wszyscy zaczęli krzyczeć, że widzą Michaela Phelpsa! Bardzo chciałem mieć z nim wspólną fotografię.

Pływak u szczytu popularności i młody chłopak w okularach zrobili sobie wtedy to zdjęcie, które teraz jest hitem Internetu i dowodem na to, że marzenia się spełniają.

Joseph Schooling i Michael Phelps
Twitter

 

Dzięki Phelpsowi Schooling chciał być jak najlepszym pływakiem i zdołał tego dokonać. W najlepszy możliwy sposób – pokonując swojego nauczyciela. Joe Schooling nie jest jedynym medalistą olimpijskim z Rio de Janeiro, który może pochwalić się wspólną fotką z Michaelem Phelpsem. Również Amerykanka Katie Ledecky, czterokrotna złota medalistka z Rio ma takie zdjęcie w rodzinnym albumie. Miała na nim 9 lat.

Katie Ledecky i Michael Phelps
Twitter

 

A także Japończyk Daiya Seto, brązowy medalista w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym.

Daiya Seto i Michael Phelps
Twitter

 

Joseph Schooling i Michael Phelps z olimpijskimi medalami.
Joseph Schooling i Michael Phelps
East News