Joanna Racewicz odchodzi z TVP!
Newsy

Joanna Racewicz odchodzi z TVP po 20 latach! Wydała OŚWIADCZENIE w sprawie zawieszenia w TVP!

Zaskakujące kulisy!

 

A jednak! Joanna Racewicz odchodzi z TVP! Taką decyzję podjęła sama, kiedy to władze zawiesiły ją po tym, jak pochwaliła się na Instagramie efektami diety, dzięki której schudła. Szefostwo stacji uznało, że to lokowanie produktu, niezgodne z etyką dziennikarską:

 

Od dnia 13 marca 2018 r. pani Joanna Racewicz przestała prowadzić program „Pytanie na śniadanie”. Powodem tej decyzji było wykorzystywanie przez panią redaktor Joannę Racewicz marki „Pytanie na śniadanie” do promocji produktów bez wiedzy i zgody kierownictwa programu, co powtarzało się mimo upomnień ze strony przełożonych. Działanie to koliduje z obowiązującymi w Spółce zasadami dotyczącymi reklamy i promocji, a także stoi w sprzeczności z zasadami etyki dziennikarskiej - czytamy na stronie centruminformacji.tvp.pl.

 

Okoliczności zawieszania Joanny Racewicz były jednak niejasne. Dla niej również. Dlatego też dziennikarka wydała oświadczenie w tej sprawie. Gwiazda postanowiła odejść z telewizji na własnych zasadach. Na początku podziękowała widzom:

 

OŚWIADCZENIE

Kiedy 6 marca wychodziłam ze studia „Pytania na śniadanie” nie wiedziałam, że będzie to mój ostatni program. Nie miałam więc szansy pożegnać się z Państwem i podziękować za półtora roku serdecznej uwagi i fantastycznej przygody. Czynię to więc teraz, właśnie tutaj. Dziękuję za wszystkie dobre słowa i dowody Państwa sympatii. Jestem też wdzięczna za każdą krytykę, bo właśnie ona motywowała mnie do zmian, uśmiechu i pozbycia się sztywnego kostiumu „pani, która przyszła do śniadaniówki prosto z programu informacyjnego”.

Teraz w moim życiu czas na kolejne zmiany.

 

Joanna Racewicz wyjaśnia, jak doszło do jej zawieszenia w TVP. Dowiedziała się o nim... z mediów. Sugeruje również, że nie chodzi o rzekome lokowanie produktu i etykę.  

 

Dwa tygodnie temu, tuż po programie zostałam poinformowana przez Kierownika Redakcji „Pytanie na śniadanie”, p. Katarzynę Adamiak – Sroczyńską, że zostaję zawieszona w pracy z powodu naruszenia zasad etyki dziennikarskiej. Zawieszona do wyjaśnienia. Zarzucano mi, że dopuściłam się lokowania produktu, a co za tym idzie kryptoreklamy, posługując się wizerunkiem własnym i Programu. Chodziło o posty, w których pokazywałam stosowaną przeze mnie dietę i ubrania, w których występowałam w programie. Istotnie, scenografia „Pytania na śniadanie” była tłem kilku zdjęć i filmów. Była, bo traktowałam studio jak swoje naturalne środowisko. Trochę, jak drugi dom. Posty ukazywały się jednak wyłącznie w moich kanałach w mediach społecznościowych, a więc w prywatnej przestrzeni kontaktu z Państwem, Przyjaciółmi, Znajomymi i Widzami. Ich celem nie była działalność komercyjna, ale chęć podzielenia się z Państwem stylem życia i wyborami, które mogą pozytywnie motywować każdego, komu mój świat wydaje się interesujący.

Napisałam wyjaśnienie, zapewniłam o gotowości do rozmowy i naprawy wszelkich niezręczności, natychmiast skasowałam wszystkie sporne materiały. Czekałam na odpowiedź ze strony mojego Pracodawcy, ale ta nie nadchodziła. Nie skutkowały także próby spotkań z Dyrekcją i Przełożonymi. Zamiast dialogu – dziesięć dni później - Telewizja Polska SA opublikowała oficjalne oświadczenie, o którym dowiedziałam się z mediów. Jest w nim informacja, że wykorzystywałam markę „Pytanie na śniadanie” do promocji produktów „bez wiedzy i zgody kierownictwa programu, co powtarzało się mimo upomnień ze strony przełożonych”. Mniejsza o logiczną niespójność w tym zdaniu. Ważniejsze, że nigdy nie było żadnych upomnień.

W tej sytuacji mam prawo sądzić, że posłużono się pretekstem, a rzeczywiste powody rozprawy ze mną są zupełnie inne. Zwłaszcza, że stawiane mi zarzuty naruszenia zasad etyki dziennikarskiej dotyczą jedynie programu „Pytanie na śniadanie”, a nie rzutują na prowadzone przeze mnie programy na antenie TVP Polonia. Wniosek stąd taki, że albo w TVP SA obowiązują dwa różne kodeksy etyki, albo, że nie o etykę tutaj chodzi.

 

Zobacz: Niefortunna wypowiedź Pawła o Małgosi w "PnŚ". Racewicz do rolniczki: "Przyjmujesz to bez protestu?"

 

Joanna Racewicz odchodzi z TVP na swoich zasadach:

 

Domysły o istotę sprawy zostawiam Szanownej Publiczności. W tym jednak miejscu pragnę poinformować - Widzów i Pracodawcę – o mojej decyzji rozwiązania niemal 20 – letniej współpracy. Pozwoliłam sobie wybrać drogę medialną, bo właśnie taka została mi narzucona przez TVP SA. Kończę duży i ważny etap w życiu, nie czekając na decyzję z Woronicza 17. Kończę na własnych warunkach, sama, z podniesioną głową. Bo nie czuję się winna.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i otuchy. Będą dla mnie i mojego Synka tej wiosny szczególnie ważne.

Z poważaniem, Joanna Racewicz

Co o tym sądzicie?

 

Zobacz także: Joanna Racewicz komentuje jej zawieszenie w TVP. Była załamana, ale usłyszała coś ważnego od syna!

 

Joanna Racewicz na premierze w Teatrze Capitol
ONS.pl

 

Joanna Racewicz na prezentacji wiosennej ramówki TVP
East News

Joanna Racewicz
ONS
Newsy
Joanna Racewicz szuka nowej pracy. Znamy prawdziwe powody jej konfliktu z TVP!
Joanna Racewicz szuka nowej pracy. Znamy prawdziwe powody jej konfliktu z TVP!
Joanna Racewicz z synem
Newsy
Joanna Racewicz z synem w restauracji. Igor to już duży chłopak! Zobaczcie ZDJĘCIA
Joanna Racewicz z synem w restauracji. Igor to już duży chłopak! Zobaczcie ZDJĘCIA
Joanna Racewicz
ONS
Newsy
"Joanna Racewicz przestała prowadzić program „Pytanie na śniadanie”. TVP komentuje zawieszenie dziennikarki!
"Joanna Racewicz przestała prowadzić program „Pytanie na śniadanie”. TVP komentuje zawieszenie dziennikarki!

W czwartek rano widzowie „Pytania na śniadanie” przeżyli spore zaskoczenie, gdy na planie nie pojawiła się dziennikarka Joanna Racewicz . Jak poinformował „Super Express”, dziennikarka została zawieszona, a na jej miejscu zobaczymy Marzenę Kawę.  Telewizja Polska wydała już oficjalne oświadczenie w tej sprawie!   Zobacz:  Gwiazda "Pytania na śniadanie" ZAWIESZONA przez TVP! Nie pojawi się w porannym programie! O kogo chodzi?   Joanna Racewicz została zawieszona   Powodem zawieszenia dziennikarki miał być jej wpis na Instagramie, na którym pochwaliła się efektami 40-dniowej diety. Jak się okazuje, stacja TVP uznała wpis za lokowanie produktu, niezgodne z etyką dziennikarską.   Od dnia 13 marca 2018 r. pani Joanna Racewicz przestała prowadzić program „Pytanie na śniadanie”. Powodem tej decyzji było wykorzystywanie przez panią redaktor Joannę Racewicz marki „Pytanie na śniadanie” do promocji produktów bez wiedzy i zgody kierownictwa programu, co powtarzało się mimo upomnień ze strony przełożonych. Działanie to koliduje z obowiązującymi w Spółce zasadami dotyczącymi reklamy i promocji, a także stoi w sprzeczności z zasadami etyki dziennikarskiej - czytamy na stronie centruminformacji.tvp.pl.   Żałujecie, że Joanna Racewicz zniknęła z wizji?   Zobacz:  Niefortunna wypowiedź Pawła o Małgosi w "PnŚ". Racewicz do rolniczki: "Przyjmujesz to bez protestu?"   Polecamy:  Telewizyjne wpadki Joanny Racewicz. Jedna z nich to największy koszmar każdego prezentera!   Joanna Racewicz pochwaliła się efektami diety Niestety, dziennikarka została zawieszona!

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner