Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News

Joanna Mazur podbija parkiet w show "Taniec z Gwiazdami" i serca widzów. Niewidoma lekkoatletka od początku swojego udziału w programie robi ogromne wrażenie zarówno na jurorach, jak i widzach. Gdy tylko weszła na scenę w 1. odcinku programu, okazało się, że doskonale radzi sobie z tanecznymi układami, mimo że nigdy nawet nie widziała, jak wyglądają. Joanna Mazur jest zdeterminowana, bardzo pracowita, co pomaga jej w kolejnych wyzwaniach w show. Do tego duża wrażliwość na muzykę pozwala jej opanować kolejne ruchy.

W najnowszym wywiadzie sportsmenka przyznała, że nigdy nie miała lekko w życiu. W rozmowie z "Vivą!" wspomniała o swoim ciężkim dzieciństwie i traumatycznych latach spędzonych w jednej ze szkół.

1/5
Joanna Mazur i Jan Kliment w 6. odcinku show Taniec z Gwiazdami
East News

Joanna Mazur przez rzadką chorobę genetyczną zaczęła tracić wzrok w wieku 7 lat, a w wieku 13 lat nic już nie widziała. Te wyjątkowo trudne chwile przypadły na wiek dojrzewania, więc młodej Joasi tym bardziej nie było łatwo. Jak się okazuje, w szkole była wyśmiewana przez swoją chorobę. 

Bardzo to przeżywałam. Nie miałam odpowiednich książek, a wstydziłam się używać lupy. A dzieci względem siebie bywają okrutne, więc mnie przezywały, szydziły ze mnie, podkładały nogi. Byłam wytykana palcami i wyśmiewana. To było dla mnie niezwykle bolesne - powiedziała w rozmowie z "Vivą!".

2/5
Joanna Mazur jako elsa z krainy lodu
East News

Joanna Mazur przyznała, że w pewnym momencie nie była już w stanie chodzić do szkoły. Wróciła zapłakana do domu i przyznała rodzicom, że już dłużej nie wytrzyma. W rozmowie z "Vivą!" podkreśliła jednocześnie, że te wydarzenia ukształtowały ją jako osobę, którą jest teraz. 

Nie miałam po co tam iść. Któregoś dnia wróciłam do domu zalana łzami i powiedziałam: „Koniec, dłużej nie dam rady”. Myślę, że wszystko, co mnie wtedy spotkało, mocno wpłynęło na to, jakim teraz jestem człowiekiem - powiedziała Joanna Mazur.

 

3/5
Joanna Mazur i Jan Kliment

Joanna Mazur wyjawiła, że największe wsparcie okazali jej rodzice. Od mamy nauczyła się walczyć o codzienność. To właśnie ona uczyła ją czytać, pisać, odrabiać zadania domowe. W końcu Joanna Mazur trafiła do szkoły dla niewidomych i słabo widzących w Krakowie. Jak sama przyznała - tam dostała skrzydeł i mogła wreszcie normalnie się uczyć.

4/5
Jan Kliment i Joanna Mazur w Tańcu z Gwiazdami
East News

Mimo że Joannę Mazur spotkało dużo nieszczęść i przeżyła wiele trudnych chwil to jednak nie zazdrości innym i jest wyjątkowo wyrozumiała na cudzą krzywdę. 

W życiu każdego człowieka są trudne chwile, ja też mam gorsze dni, ale nie wolno się poddawać - powiedziała Joanna Mazur "Vivie!". 

5/5
Joanna Mazur Janek Kliment
ONS

Joanna Mazur przekonała się teraz, że faktycznie nigdy nie należy się poddawać. Ostatnio spotkało ją wielkie szczęście dzięki show "Taniec z Gwiazdami". Gdy na wizji przyznała w jak tragicznych warunkach żyje, internauci zebrali dla niej kwotę 300 tysięcy złotych. Do tego otrzymała mieszkanie. Wszystko wskazuje również na to, że wygra program. Myślicie, że tak będzie faktycznie? 

Więcej na temat Joanna Mazur Taniec z Gwiazdami