Joanna Mazur
East News

Joanna Mazur zdobyła popularność dzięki show "Taniec z Gwiazdami". Niewidoma lekkoatletka podbiła serca widzów swoją osobowością, podejściem do życia i oczywiście tańcem. Okazało się, że biegaczka nie potrzebuje wzroku, żeby tańczyć niemal jak zawodowa tancerka.

Joanna Mazur otwarcie opowiada o swojej chorobie, trudnych warunkach mieszkaniowych i nieszczęśliwym dzieciństwie, gdy była prześladowana przez rówieśników. W wywiadzie dla "Vivy!" Joanna opowiedziała także, jak wygląda jej codzienność i zdradziła, co najbardziej chciałaby zobaczyć.

1/4
Joanna Mazur i Jan Kliment w Tańcu z Gwiazdami
East News

Joanna Mazur zaczęła tracić wzork w wieku 7 lat, a w wieku 13 lat była już niewidoma. W rozmowie z "Vivą!" przyznała, że urodziła się z dystrofią plamki żółtej. Podobno ta wada występuje u ludzi w starszym wieku.

U mnie to schorzenie genetyczne, nie poddające się operacji i leczeniu. (...) W okresie dojrzewania zaczęłam bardzo szybko tracić wzrok, aż doszło do sytuacji, w której jestem teraz, że szczątkowo widzę tylko światło-cień i tak naprawdę dopiero teraz poznaję ten świat. Ale wchodzę w ciemność bez buntu i cierpiania, jak na początku, tylko z nadzieją, że się w tym odnajdę - powiedziała Joanna Mazur.

2/4
Joanna Mazur i Jan Kliment w 6. odcinku show Taniec z Gwiazdami
East News

Joanna Mazur mimo swojej choroby odnosi sukcesy w sporcie, a teraz w programie "Taniec z Gwiazdami". Jednak codzienność nie jest dla niej łatwa. W wywiadzie opowiedziała, jak radzi sobie z ubieraniem lub dobieraniem fryzur. Zdradziła, że nie pamięta swojej twarzy i nie wie, jak wygląda. 

 

3/4
Jan Kliment i Joanna Mazur w "Tańcu z gwiazdami"
East News

Stroje pomagają dobrać sportsmence jej bliscy, których pyta, w czym jej do twarzy. Joanna Mazur przyznała, że najbardziej lubi robić sobie warkocze. Pamięta, jak się je robi, lubi takie uczesania i jest jej w nich wygodnie. 

4/4
Joanna Mazur Janek Kliment
ONS

W trakcie wywiadu Joanna Mazu rozpłakała się, gdy zapytano ją, co najbardziej chciałaby zobaczyć. Odpowiedź była oczywista:

Chciałabym zobaczyć twarze moich bliskich (łzy). Zapomniałam, jak wyglądają, nad czym ubolewam. Dużo jest rzeczy, które chciałabym zobaczyć. Ale tego wszystkiego mogę doświadczyć w inny sposób, bo będąc nad morzem, czuję wiatr, słyszę fale bijące o brzeg. To mogę sobie wyobrazić - powiedziała Joanna Mazur.

Więcej na temat Taniec z Gwiazdami Joanna Mazur