Awans Polski w rankingu FIFA
ONS
Newsy

Zwycięstwo z Niemcami da Polakom gigantyczny awans. Ich trener ma jednak swoją teorię

Co ma do powiedzenia Joachim Loew?

Nie milkną echa wielkiego zwycięstwa reprezentacji Polski w piłkarskim meczu z Niemcami, który zakończył się sensacyjnym wynikiem 2:0 dla Biało-Czerwonych. Kibiców i internautów dopadła prawdziwa euforia i ciężko się dziwić - wygrana z aktualnymi Mistrzami Świata to nie jest coś, do czego mogliśmy się w ostatnich kilkunastu latach przyzwyczaić. Przypomnijmy: Sebastian Mila strzelił wczoraj gola Niemcom. Na Wikipedii zrobili mu kawał

Sobotnie zwycięstwo to nie tylko cenne trzy punkty w eliminacjach do Euro 2016, ale też prawdopodobnie gigantyczny awans w oficjalnym rankingu FIFA. Polacy zajmują obecnie odległe, bo aż 70. miejsce, ale wszystko zmieni się po podliczeniu statystyk obejmujących już mecz z Niemcami i Szkocją, który odbędzie się we wtorek. Jak obliczyła sportowa redakcja Onet.pl, Biało-czerwoni powinni awansować aż o 28 oczek - na miejsce numer 40.

Zobacz: Skandaliczne zachowanie niemieckich kibiców po meczu z Polską. Doszło do rozróby

Tymczasem trener naszych zachodnich sąsiadów bagatelizuje porażkę w Warszawie. Jego zdaniem to się po prostu zdarzyło i nie wpłynie na fakt, iż to Niemcy wygrają grupę eliminacyjną.

Po 33 meczach wygranych w eliminacjach przegraliśmy. Zdarza się. Trzeba się z tym pogodzić i wyciągnąć wnioski. Moi piłkarze oddali 28 strzałów na polską bramkę. Jestem pewien, że uda nam się odrobić straty. Nie widzę poważnego zagrożenia w eliminacjach - powiedział Joachim Loew w rozmowie z niemiecką prasą.

A już jutro kolejny mecz - tym razem ze Szkocją. Będziecie oglądać?

Zobacz: Kibic po meczu z Niemcami wbiegł na boisko przytulić Szczęsnego. Jego reakcja bezcenna

Zaczęło się od gola naszej reprezentacji w 11. minucie

Właśnie zakończył się mecz eliminacyjny do Euro 2016 pomiędzy Polską a Szkocją. Na Stadionie Narodowym pojawiły się dziesiątki tysięcy kibiców, których oczekiwania były ogromne - po zwycięstwie z drużyną Niemiec w sobotę każdy z zapalonych fanów piłki nożnej liczył na wygraną i tym razem. Przypomnijmy:  Zwycięstwo z Niemcami da Polakom gigantyczny awans. Ich trener ma jednak swoją teorię Mecz Polska -Szkocja dostarczył wszystkim niebywałych emocji. Już w 11. minucie gola dla naszej ekipy strzelił Krzysztof Mączyński. Niestety, kilka minut później bramkę zdobyli również nasi przeciwnicy. Po pierwszej połowie było 1:1. Już w 57. minucie drugiego gola strzelili Szkoci. Dobra passa wróciła w 76. minucie, kiedy bramkę zdobył Arkadiusz Milik. Kilkanaście minut później doskonałą szansę na gola mieli Polacy. Niestety, Kamil Grosicki uderzył w słupek. Mecz zakończył się  ostatecznie remisem 2:2.  Oglądaliście mecz na Stadionie Narodowym? Zobacz:  Kibic po meczu z Niemcami wbiegł na boisko przytulić Szczęsnego. Jego reakcja bezcenna Gwiazdy na meczu Polska-Niemcy:

Kibic na boisku po meczu z Niemcami
Forum
Newsy
Wojtek był w końcu bohaterem spotkania

Wczorajszy mecz Polaków z Niemcami w eliminacjach do Euro 2016 to jedno z największych zwycięstw polskiej reprezentacji od lat. Nie byłoby ono możliwe, gdyby nie fantastyczna forma Wojciecha Szczęsnego , którego fenomenalne interwencje pozwoliły na utrzymanie prowadzenia. Przypomnijmy: Szczęsny bohaterem meczu z Niemcami. Związek z Mariną mu służy Nic więc dziwnego, że bramkarz został też bohaterem kibiców, którzy jeszcze długo po meczu głośno skandowali jego imię. Jeden z nich postanowił nieco bardziej bezpośrednio wyrazić swoje podziękowania i wbiegł na murawę, aby uścisnąć Wojtka. Piłkarz z radością przyjął rzucającego mu się w ramiona kibica i stanął nawet w jego obronie, gdy zjawili się stadionowi ochroniarze. Ci jednak byli nieprzejednani i w dość brutalny sposób zabrali go z murawy, a teraz pewnie czeka jeszcze na niego grzywna i surowy stadionowy zakaz. Oglądaliście mecz z Niemcami? Zobacz: Skandaliczne zachowanie niemieckich kibiców po meczu z Polską. Doszło do rozróby fot. screen Sport.pl 12.10.14

Sebastian Mila na Wikipedii
ONS
Newsy
Sebastian Mila strzelił wczoraj gola Niemcom. Na Wikipedii zrobili mu kawał
Z tego wpisu śmieje się cały internet

Polskie media żyją dziś zaskakującym zwycięstwem naszej reprezentacji w meczu z Niemcami. W końcu po latach upokorzeń i porażek, Biało-Czerwoni są na ustach całego sportowego świata. Wiadomość o wygranej Polaków nie przeszła bowiem bez echa za granicą. Przypomnijmy: O wygranej Polaków mówi cały świat. Skomentowały ją nawet legendy futbolu Jednym z bohaterów spotkania był Sebastian Mila , który wszedł na boisko z ławki rezerwowych i strzeliła gola na 2:0 w 88. minucie meczu. Dla piłkarza Śląska Wrocław to prawdziwy powrót na usta kibiców po wielu latach bycia niespełnioną nadzieją polskiego futbolu. Jeden z nich tak podekscytował się golem Sebastiana, że postanowił dodać osobliwy wpis na stronie Wikipedii poświęconej piłkarzowi. 11.09.2014 Dopierdolił Niemcom na 2:0 bramę, że aż się Niemcy posrali z wrażenia - brzmiał dopisek fana. Wpis oczywiście szybko zniknął, ale zrzut ekranu zrobiony chwilę po jego dodaniu robi już furorę w internecie. Zabawny żart? Zobacz: Kibic po meczu z Niemcami wbiegł na boisko przytulić Szczęsnego. Jego reakcja bezcenna