Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Joanna Wizmur
East News
Newsy

Jej głos znał każdy z nas. Niestety Joanna Wizmur o chorobie dowiedziała się zbyt późno...

Jej głos znał każdy z nas. Niestety Joanna Wizmur o chorobie dowiedziała się zbyt późno...

Joannę Wizmur na pewno znał każdy z nas. Nawet jeżeli ktoś nie miał okazji zobaczyć jej na szklanym ekranie, to z pewnością doskonale pamięta jej głos. To właśnie Joanna Wizmur dubbingowała siostrzeńca Kaczora Donalda, Hyzia, Dextera z "Laboratorium Dextera", świnkę Babe czy Elroya z "Jetsonów". Była prawdziwą ikoną dubbingu. Widzowie dodatkowo pokochali ją za rolę kucharki Balbiny, w którą wcielała się w serialu "Pensjonat pod różą". Niestety o swojej chorobie dowiedziała się zbyt późno. Odeszła 22 lutego 2008 roku... 

Zobacz także: Tragiczne życie babci Wolańskiej z "Kogla mogla". Małgorzata Lorentowicz miała zostać rozstrzelana, jej mąż 4 razy chciał się zabić

"Gdyby nie to, że czas odejść niedługo" Pyrkosz nie żyje. Tak jeszcze bawił się w swoje 90. urodziny

Jej głos znał każdy z nas. Niestety Joanna Wizmur o chorobie dowiedziała się zbyt późno...

Joanna Wizmur urodziła się 17 czerwca 1957 roku w Sopocie. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w 1981 roku i grała w teatrach w Białymstoku, Warszawie. Lubiła scenę i plan filmowy - mogliśmy zobaczyć ją w takich produkcjach jak  "Kocham kino", "Wielkie oczy”, "Białe małżeństwo" czy "Adam i Ewa".  Jednak jej serce skradła praca w studiu dubbingowym, gdzie została reżyserem. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby "Shreka", a to właśnie dzięki Joannie Wizmur i Bartoszowi Wierzbięce, polska wersja okazała się być tak ogromnym hitem. 

Joanna Wizmur
East News

Dubbing był jej drugim życiem. Sama użyczyła głosu wielu bajkowym bohaterom, których doskonale znamy. W jednym z wywiadów Joanna Wizmur opowiedziała, które postaci zapamiętała najlepiej.

Zaczynałam od "Siostrzeńców Kaczora Donalda”, gdzie grałam jednego z siostrzeńców. Później, dzięki Misi Aleksandrowicz (której jestem bardzo wdzięczna), dostałam rolę świnki "Babe" w filmie "Babe – świnka z klasą" i "Babe – świnka w mieście". Tę rolę bardzo kocham. To jest wspaniały film i jak grałam to płakałam i nie mogłam grać, bo… ryczałam. Moją drugą ukochaną niewątpliwie rolą jest rola Terk w „Tarzanie”. [...] Lubię Dextera, któremu użyczam głosu. Podoba mi się ten rodzaj opowiadania o dzieciństwie. Lubię też Bobby’ego ze "Świata Bobby’ego", w którym jest podobny sposób opowiadania. Ja jestem osobą jak słychać i w głosie, charakterystyczną. Na pewno nie zagram królewny i zresztą Bogu dzięki, bo królewny są nudne. Natomiast wszystkie grube stworzonka (takie charakterystyczne) to najchętniej - mówiła Joanna Wizmur w jednym z wywiadów. 

Ale wiele osób na pewno pamięta Joannę Wizmur również z roli kucharki Balbiny z serialu "Pensjonat pod Różą". Co ciekawe, aktorka w ogóle nie zakładała, że dostanie pracę w tej produkcji.

Tuż po ukończeniu szkoły aktorskiej zaczęłam pracować z reżyserem Maciejem Wojtyszką. Po latach przypomniał sobie o mnie i zaprosił na casting. Poszłam z szacunku dla niego, wielkich nadziei sobie nie robiąc. No i się udało. Zwykle tak jest, że jak człowiekowi na czymś średnio zależy, to wtedy się udaje – mówiła aktorka w "Słowie ludu".

Joanna Wizmur
East News

Zawsze zarażała swoim optymizmem i pogodą ducha. Jej miłością życia okazał się być Marek Klimczuk, reżyser dubbingu i kierownik muzyczny, a prywatnie syn znanego kompozytora, pianisty i dyrygenta, Bogusława Klimczuka.

Marek poprosił mnie o rękę, gdy przesadzałam kwiatki. Zapytał: „Wyjdziesz za mnie?”. A ja powiedziałam: „Tak, tak, tak, podaj mi odżywkę do roślin” - mówiła w magazynie "Słowo ludu".

Para pobrała się w Kozienicach. Jest to miejscowość szczególnie bliska Klimczukowi, ponieważ właśnie stąd pochodził jego ojciec. 

Joanna Wizmur
East News

Miała niezwykły dar przekazywania wiedzy - potrafiła w prosty sposób wytłumaczyć aktorom dubbingującym, czego od nich oczekuje podczas nagrania. I zawsze jej praca przynosiła ogromne sukcesy. Chociaż na swoim koncie odnotowała ich wiele, to zawsze była bardzo skromna.

Niestety jej plany i marzenia przekreślił zbyt późno zdiagnozowany nowotwór. Joanna Wizmur odeszła 22 lutego 2008 roku w stołecznym Szpitalu na Solcu. Została pochowana 28 lutego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Pamięci Joanny Wizmur został poświęcony film w polskojęzycznej wersji, "Kung Fu Panda", który miała wyreżyserować. Przed swoją śmiercią zdążyła jedynie wybrać obsadę. Ostatecznie film został wyreżyserowany przez Elżbietę Kopocińską-Bednarek.

Joanna Wizmur odeszła w wieku 50 lat. 

Joanna Wizmur
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jak dziś wygląda Jadźka z filmu "Sami swoi"
Newsy
Jak wygląda dziś Jadźka z filmu "Sami swoi"? Po dramatycznym wypadku przestała grać! 
Po dramatycznym wypadku przestała grać! Jak wygląda dziś Jadźka z kultowego filmu "Sami swoi"? Zobacz!

W sobotę Polsat po raz kolejny pokaże kultową komedię "Sami swoi" z 1967 roku w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Polacy kochają losy dwóch zwaśnionych rodzin - Kargulów i Pawlaków - które chcieli pogodzić zakochani w sobie Witia Pawlak i Jadźka Kargul. Czasami im się to udaje, czasami nie... Jeśli zastanawiacie się zaś, jak dziś wygląda filmowa Jadźka, mamy dla Was odpowiedź! Szukasz nowych książek z gatunku dramatu? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Livro . Jak wygląda dziś Jadźka z filmu "Sami swoi"? W rolę Jadźki wcieliła się Ilona Kuśmierska-Kocyłak, 72-letnia dziś aktorka oraz reżyser dubbingowy. W 1970 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, występowała w teatrach „Buffo”, „Syrena” czy „Komedia”. Zagrała w kilku wielkich filmach i serialach, ale widzowie najbardziej znają ją z roli Jadźki w filmie „Sami swoi”. Karierę jako aktorka zakończyła ponad 20 lat temu, tuż po nieszczęśliwym wypadku. Doznała poważnego urazu, jeździła na wózku i musiała na nowo uczyć się chodzić: W 1998 roku miałam poważny wypadek samochodowy.  Wjechałam swoim autem pod tramwaj. Byłam połamana, skasowana jak mój samochód. Trzy miesiące leżałam w szpitalu, do domu wróciłam na noszach. Jeździłam na wózku inwalidzkim, uczyłam się chodzić. To mnie całkiem odsunęło od grania - mówiła kilka lat temu w Rewii.  Teraz zajmuje się dubbingiem, jest reżyserem.  Od wielu lat pracuję jako reżyser dubbingu. Teraz to ja jestem odpowiedzialna za obsadę i czystość polskiego języka – mówiła gwiazda. Ostatni raz publicznie Ilona Kuśmierska pojawiła się w 2016 roku na XX Ogólnopolskim Festiwalu Filmów...

Nie żyje Ewa Greś
East News
Newsy
Nie żyje Ewa Greś. Aktorka z "Na Wspólnej" miała 44 lata 
Ewa Greś nie żyje.

Nie żyje Ewa Greś, aktorka teatralna, która zyskała popularność dzięki roli w serialu " Na Wspólnej ". Miała jedynie 44 lata. Ewa odeszła 10 lutego 2020 roku. Przyczyna śmierci jeszcze nie jest znana. Smutną informację przekazał m. in. Teatr Żydowski w Warszawie.  Zobacz także:  Nie żyje kolejny uczestnik programu "Chłopaki do wzięcia". Wzruszające pożegnanie bliskich Ewa Greś nie żyje  Ewa Greś zmarła 10 lutego w wieku 44 lat. O śmierci aktorki, we wzruszającym wpisie poinformował Chochlik Kulturalny:  Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego - Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką wrażliwością i kulturą grania. Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. Że tęsknię za jej Sophie Tucker z niezwykłego spektaklu "One same". Zdarzało nam się długo rozmawiać. O życiu, o teatrze. Nawet gdy pojawiała się na scenie nieco rzadziej, podsyłała mi informacje o ciekawych wydarzeniach, o tekstach, które powinienem przeczytać. Mówiła zawsze: Panie Chochliku... Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata... Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest... - czytamy na Facebooku  Ewa Greś to absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Grała w teatrach w Olsztynie, Rzeszowie, Zakopanem i Warszawie - najcześciej w Teatrze Syrena i Teatrze Żydowskim. Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało - pożegnała aktorkę Dyrekcja oraz zespół Teatru...

Paweł Deląg i Barbara Kurdej-Szatan na planie M jak miłość
Instagram
Newsy
Barbara Kurdej-Szatan odejdzie z "M jak miłość" przez Pawła Deląga!?
Barbara Kurdej-Szatan odejdzie z "M jak miłość" przez Pawła Deląga!?

W życiu Joanny Chodakowskiej w „ M jak miłość ” znów pojawią się miłosne zawirowania. Wydawało się, że kobieta w końcu znalazła szczęście u boku przystojnego biznesmena Leszka, ale ta relacja nie potrwa zbyt długo. Po rozstaniu w roli pocieszyciela pojawi się Michał, który wróci do Warszawy. To z nim Joanna wyjedzie z Polski i w ten sposób zniknie z serialu!? Basia Kurdej-Szatan jednak znika z "M jak miłość"? Relacja Joasi i Michała od początku była skomplikowana. Pisarz był szaleńczo zakochany we wdowie po Tomku, ale nie mógł liczyć na odwzajemnienie swoich uczuć. W końcu, po kontrowersyjnej scenie pod prysznicem , zdecydował się wyjechać z Polski. To wtedy Chodakowska zrozumiała, że jednak zależy jej na sąsiedzie. Jednak było już za późno! Potem w jej życiu coraz większą rolę zaczął odgrywać Leszek, ale związek z nim nie przetrwał próby czasu . W życiu Joanny znów pojawi się Michał! W trudnym czasie dla Joanny w Warszawie znów pojawi się Michał. Po jej rozstaniu z biznesmenem po raz kolejny zacznie zabiegać o serce Chodakowskiej, a jego gorącym zwolennikiem będzie Wojtek. Czy pisarzowi uda mu się rozkochać w sobie Asię i wyjadą razem do Szwecji? O takim odejściu Basi Kurdej-Szatan z „M jak miłość” plotkuje się już od dawna. Aktorka miałaby zniknąć z serialu na początku 2020 roku. Na potwierdzenie tych informacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać! Romans Asi i Leszka szybko się zakończy.  

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner