Joanna Wizmur
East News
Newsy

Jej głos znał każdy z nas. Niestety Joanna Wizmur o chorobie dowiedziała się zbyt późno...

Jej głos znał każdy z nas. Niestety Joanna Wizmur o chorobie dowiedziała się zbyt późno...

Joannę Wizmur na pewno znał każdy z nas. Nawet jeżeli ktoś nie miał okazji zobaczyć jej na szklanym ekranie, to z pewnością doskonale pamięta jej głos. To właśnie Joanna Wizmur dubbingowała siostrzeńca Kaczora Donalda, Hyzia, Dextera z "Laboratorium Dextera", świnkę Babe czy Elroya z "Jetsonów". Była prawdziwą ikoną dubbingu. Widzowie dodatkowo pokochali ją za rolę kucharki Balbiny, w którą wcielała się w serialu "Pensjonat pod różą". Niestety o swojej chorobie dowiedziała się zbyt późno. Odeszła 22 lutego 2008 roku... 

Zobacz także: Tragiczne życie babci Wolańskiej z "Kogla mogla". Małgorzata Lorentowicz miała zostać rozstrzelana, jej mąż 4 razy chciał się zabić

"Gdyby nie to, że czas odejść niedługo" Pyrkosz nie żyje. Tak jeszcze bawił się w swoje 90. urodziny

Jej głos znał każdy z nas. Niestety Joanna Wizmur o chorobie dowiedziała się zbyt późno...

Joanna Wizmur urodziła się 17 czerwca 1957 roku w Sopocie. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w 1981 roku i grała w teatrach w Białymstoku, Warszawie. Lubiła scenę i plan filmowy - mogliśmy zobaczyć ją w takich produkcjach jak  "Kocham kino", "Wielkie oczy”, "Białe małżeństwo" czy "Adam i Ewa".  Jednak jej serce skradła praca w studiu dubbingowym, gdzie została reżyserem. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby "Shreka", a to właśnie dzięki Joannie Wizmur i Bartoszowi Wierzbięce, polska wersja okazała się być tak ogromnym hitem. 

Joanna Wizmur
East News

Dubbing był jej drugim życiem. Sama użyczyła głosu wielu bajkowym bohaterom, których doskonale znamy. W jednym z wywiadów Joanna Wizmur opowiedziała, które postaci zapamiętała najlepiej.

Zaczynałam od "Siostrzeńców Kaczora Donalda”, gdzie grałam jednego z siostrzeńców. Później, dzięki Misi Aleksandrowicz (której jestem bardzo wdzięczna), dostałam rolę świnki "Babe" w filmie "Babe – świnka z klasą" i "Babe – świnka w mieście". Tę rolę bardzo kocham. To jest wspaniały film i jak grałam to płakałam i nie mogłam grać, bo… ryczałam. Moją drugą ukochaną niewątpliwie rolą jest rola Terk w „Tarzanie”. [...] Lubię Dextera, któremu użyczam głosu. Podoba mi się ten rodzaj opowiadania o dzieciństwie. Lubię też Bobby’ego ze "Świata Bobby’ego", w którym jest podobny sposób opowiadania. Ja jestem osobą jak słychać i w głosie, charakterystyczną. Na pewno nie zagram królewny i zresztą Bogu dzięki, bo królewny są nudne. Natomiast wszystkie grube stworzonka (takie charakterystyczne) to najchętniej - mówiła Joanna Wizmur w jednym z wywiadów. 

Ale wiele osób na pewno pamięta Joannę Wizmur również z roli kucharki Balbiny z serialu "Pensjonat pod Różą". Co ciekawe, aktorka w ogóle nie zakładała, że dostanie pracę w tej produkcji.

Tuż po ukończeniu szkoły aktorskiej zaczęłam pracować z reżyserem Maciejem Wojtyszką. Po latach przypomniał sobie o mnie i zaprosił na casting. Poszłam z szacunku dla niego, wielkich nadziei sobie nie robiąc. No i się udało. Zwykle tak jest, że jak człowiekowi na czymś średnio zależy, to wtedy się udaje – mówiła aktorka w "Słowie ludu".

Joanna Wizmur
East News

Zawsze zarażała swoim optymizmem i pogodą ducha. Jej miłością życia okazał się być Marek Klimczuk, reżyser dubbingu i kierownik muzyczny, a prywatnie syn znanego kompozytora, pianisty i dyrygenta, Bogusława Klimczuka.

Marek poprosił mnie o rękę, gdy przesadzałam kwiatki. Zapytał: „Wyjdziesz za mnie?”. A ja powiedziałam: „Tak, tak, tak, podaj mi odżywkę do roślin” - mówiła w magazynie "Słowo ludu".

Para pobrała się w Kozienicach. Jest to miejscowość szczególnie bliska Klimczukowi, ponieważ właśnie stąd pochodził jego ojciec. 

Joanna Wizmur
East News

Miała niezwykły dar przekazywania wiedzy - potrafiła w prosty sposób wytłumaczyć aktorom dubbingującym, czego od nich oczekuje podczas nagrania. I zawsze jej praca przynosiła ogromne sukcesy. Chociaż na swoim koncie odnotowała ich wiele, to zawsze była bardzo skromna.

Niestety jej plany i marzenia przekreślił zbyt późno zdiagnozowany nowotwór. Joanna Wizmur odeszła 22 lutego 2008 roku w stołecznym Szpitalu na Solcu. Została pochowana 28 lutego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Pamięci Joanny Wizmur został poświęcony film w polskojęzycznej wersji, "Kung Fu Panda", który miała wyreżyserować. Przed swoją śmiercią zdążyła jedynie wybrać obsadę. Ostatecznie film został wyreżyserowany przez Elżbietę Kopocińską-Bednarek.

Joanna Wizmur odeszła w wieku 50 lat. 

Joanna Wizmur
East News

Zobacz także
Waldemar Goszcz. Córka Waldemara Goszcza, Wiktoria Goszcz jest w ciąży.

Córka tragicznie zmarłego Waldemara Goszcza jest w ciąży! "Dziadek Waldek byłby dumny". Jak wygląda dziś 23-letnia Wiktora Goszcz?

Celine Dion na pogrzebie

Rak zniszczył życie Celine Dion i jej męża. Wokalistka ma problemy zdrowotne, odwołuje koncerty

 

Jak dziś wygląda Jadźka z filmu "Sami swoi"
Newsy
Jak wygląda dziś Jadźka z filmu "Sami swoi"? Po dramatycznym wypadku przestała grać! 
Po dramatycznym wypadku przestała grać! Jak wygląda dziś Jadźka z kultowego filmu "Sami swoi"? Zobacz!

W sobotę Polsat po raz kolejny pokaże kultową komedię "Sami swoi" z 1967 roku w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Polacy kochają losy dwóch zwaśnionych rodzin - Kargulów i Pawlaków - które chcieli pogodzić zakochani w sobie Witia Pawlak i Jadźka Kargul. Czasami im się to udaje, czasami nie... Jeśli zastanawiacie się zaś, jak dziś wygląda filmowa Jadźka, mamy dla Was odpowiedź! Szukasz nowych książek z gatunku dramatu? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Livro . Jak wygląda dziś Jadźka z filmu "Sami swoi"? W rolę Jadźki wcieliła się Ilona Kuśmierska-Kocyłak, 72-letnia dziś aktorka oraz reżyser dubbingowy. W 1970 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, występowała w teatrach „Buffo”, „Syrena” czy „Komedia”. Zagrała w kilku wielkich filmach i serialach, ale widzowie najbardziej znają ją z roli Jadźki w filmie „Sami swoi”. Karierę jako aktorka zakończyła ponad 20 lat temu, tuż po nieszczęśliwym wypadku. Doznała poważnego urazu, jeździła na wózku i musiała na nowo uczyć się chodzić: W 1998 roku miałam poważny wypadek samochodowy.  Wjechałam swoim autem pod tramwaj. Byłam połamana, skasowana jak mój samochód. Trzy miesiące leżałam w szpitalu, do domu wróciłam na noszach. Jeździłam na wózku inwalidzkim, uczyłam się chodzić. To mnie całkiem odsunęło od grania - mówiła kilka lat temu w Rewii.  Teraz zajmuje się dubbingiem, jest reżyserem.  Od wielu lat pracuję jako reżyser dubbingu. Teraz to ja jestem odpowiedzialna za obsadę i czystość polskiego języka – mówiła gwiazda. Ostatni raz publicznie Ilona Kuśmierska pojawiła się w 2016 roku na XX Ogólnopolskim Festiwalu Filmów...

Paulina Chruściel w serialu
INSTAGRAM
Seriale
Paulina Chruściel nową gwiazdą serialu Polsatu „Komisarz mama”. Czy jest podobna do swojej bohaterki?
Paulina Chruściel główna rola „Komisarz mama”! Maria Matejko policjantka z serialu.

Paulina Chruściel to nowa gwiazda serialu Polsatu "Komisarz mama" , w którym wcieliła się rolę główną. Zagrała  Marię Matejko , policjantkę, która porzuciła karierę, by zająć się domem i wychowaniem czwórki dzieci, ale po 10 latach przerwy wraca do wydziału kryminalnego.  Czy Paulina Chruściel  jest podobna do swojej bohaterki? Jakie wspomnienia z dzieciństwa ma Paulina Chruściel? Pierwsze sześć lat życia Paulina mieszkała z dziadkami. Oni dali jej ogrom miłości.  W 1999 r. ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, a potem, w 2004 roku Akademię Teatralną w Warszawie.  Jak wspomina dzieciństwo? Moi rodzice byli młodzi, dużo wyjeżdżali. Babcia wspaniale prowadziła dom. Dlatego kiedy jestem w gorszej formie, wracam do wspomnień z tego czasu, ale też do wyjątkowego klimatu polskiej wsi, do tego prostego, trudnego, ale pięknego życia. Odnajduję tam swoją wewnętrzną moc", mówi Paulina Chruściel. Paulina Chruściel nie jest tylko aktorką! Paulina Chruściel grała w serialach: "Pensjonat pod Różą", "Klinika samotnych serc", "Na dobre i na złe", "Singielka " i teraz "Komisarz mama".  Od sierpnia 2008 roku występuje w zespole Teatru Powszechnego. Gwiazda jest osobą bardzo ciekawą życia. Niedawno rozpoczęła drugie studia – architekturę wnętrz i wzornictwo w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Uwielbiam sztukę użytkową i kocham wnętrza. Nigdy nie przejawiałam szczególnej miłości do ciuchów czy glamouru. Kiedy ktoś zagląda do mojej szafy, nie może uwierzyć, że jestem aktorką (śmiech). Za to więcej godzin niż na zakupach spędzam na budowach z moją przyjaciółką architektką lub na wystawach", opowiada w magazynie Party. Życie...

Nie żyje Ewa Greś
East News
Newsy
Nie żyje Ewa Greś. Aktorka z "Na Wspólnej" miała 44 lata 
Ewa Greś nie żyje.

Nie żyje Ewa Greś, aktorka teatralna, która zyskała popularność dzięki roli w serialu " Na Wspólnej ". Miała jedynie 44 lata. Ewa odeszła 10 lutego 2020 roku. Przyczyna śmierci jeszcze nie jest znana. Smutną informację przekazał m. in. Teatr Żydowski w Warszawie.  Zobacz także:  Nie żyje kolejny uczestnik programu "Chłopaki do wzięcia". Wzruszające pożegnanie bliskich Ewa Greś nie żyje  Ewa Greś zmarła 10 lutego w wieku 44 lat. O śmierci aktorki, we wzruszającym wpisie poinformował Chochlik Kulturalny:  Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego - Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką wrażliwością i kulturą grania. Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. Że tęsknię za jej Sophie Tucker z niezwykłego spektaklu "One same". Zdarzało nam się długo rozmawiać. O życiu, o teatrze. Nawet gdy pojawiała się na scenie nieco rzadziej, podsyłała mi informacje o ciekawych wydarzeniach, o tekstach, które powinienem przeczytać. Mówiła zawsze: Panie Chochliku... Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata... Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest... - czytamy na Facebooku  Ewa Greś to absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Grała w teatrach w Olsztynie, Rzeszowie, Zakopanem i Warszawie - najcześciej w Teatrze Syrena i Teatrze Żydowskim. Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało - pożegnała aktorkę Dyrekcja oraz zespół Teatru...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik